Дискусија околу Полицијата

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да бе алтан, за вакви камикази како тебе се поставени
Абе и со 30 ако треба ќе возам Скопје - Охрид само да дочекам да ве сменат со еден сервер.

Тие приказни за будалеење со коли за некој што сака да вози 100ка на Тетово - Гостивар и као вие сте тука во Супермен улога можете да им ги продавате на просечни гласачи на партиите што се на власт.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Абе и со 30 ако треба ќе возам Скопје - Охрид само да дочекам да ве сменат со еден сервер.

Тие приказни за будалеење со коли за некој што сака да вози 100ка на Тетово - Гостивар и као вие сте тука во Супермен улога можете да им ги продавате на просечни гласачи на партиите што се на власт.
Ако бе супермен ти како ке кажеш, вози со 20 побрзо ке стигнеш.
 
Член од
4 септември 2014
Мислења
11
Поени од реакции
54
Државата да инвестираше барем пола од тоа што инвестира во МВР во други работи како на пример во здравството, до сега ќе имавме наша вакцина, ќе бевме во топ 5 земји во Европа по вакцинираност и немаше луѓе да умираат од болести кои се горе доле искоренети во развиените земји.

Али вакцина од тетанус не и носи кеш на државата за разлика од некоја најнова најмодерна камера така да мотото на Република Нашата Земја може да се каже дека е платете казна и умрете. :toe:
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.711
Поени од реакции
6.879
Никој не може да ти пишува казна ако не го прекршуваш законот :)
Врати му се на командирот без ниедна казна, ќе те казни. Ќе рече у кафана си дремел
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Врати му се на командирот без ниедна казна, ќе те казни. Ќе рече у кафана си дремел
Па нормално дека ке ме казни, јас земам плата за да спроведувам закон, и да ги казнам оние кои постапуваат спротивно од закон, кој ти дава пари за да седиш во кафана ?
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.689
Поени од реакции
35.054
Абе и со 30 ако треба ќе возам Скопје - Охрид само да дочекам да ве сменат со еден сервер.

Тие приказни за будалеење со коли за некој што сака да вози 100ка на Тетово - Гостивар и као вие сте тука во Супермен улога можете да им ги продавате на просечни гласачи на партиите што се на власт.
Еее од кога јадам гомна дека и овие и тие на патарина треба да бидат сменети со автоматизирани системи, постојат еден куп готови и испробани/тестирани решенија на пазарот.

Скопје се распаднаа камерите и никој не ги проработи, а 100% сум сигурен дека системот ќе проработеше со парите од 3 месечни плати за џаболебариве.

Само не им одговара тоа, така ќе треба секој да си плати казна и нема да може да се тркаат по булевари.
 
J

joli1

Гостин
Се гледа дека не е само ваму кај шо живеам него низ цела Македонија, онаа стандардна и традиционална процедура на пунење буџет пред избори.

Абе и со 30 ако треба ќе возам Скопје - Охрид само да дочекам да ве сменат со еден сервер.
Не само тоа, да се уведат bodycam камери као што има по други европски и амерички држави и пола од нив ќе летаат од работа кога ќе се увиди каков однос имаат (никаков) спрема граѓаните.

Па нормално дека ке ме казни, јас земам плата за да спроведувам закон, и да ги казнам оние кои постспуваат спротивно од закон, кој ти дава пари за да седиш во кафана ?
Не е фрката у тоа што земаш пари за спроведување закон, туку фрката е у тоа што си ПРИНУДЕН да пишуваш казни за било што затоа што ти е унапред кажано дека мораш да се вратиш со одреден број пишани казни. Ова е јавна тајна, сами џандари ти го кажуваат при пишување на казни за банални срања.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Се гледа дека не е само ваму кај шо живеам него низ цела Македонија, онаа стандардна и традиционална процедура на пунење буџет пред избори.


Не само тоа, да се уведат bodycam камери као што има по други европски и амерички држави и пола од нив ќе летаат од работа кога ќе се увиди каков однос имаат (никаков) спрема граѓаните.


Не е фрката у тоа што земаш пари за спроведување закон, туку фрката е у тоа што си ПРИНУДЕН да пишуваш казни за било што затоа што ти е унапред кажано дека мораш да се вратиш со одреден број пишани казни. Ова е јавна тајна, сами џандари ти го кажуваат при пишување на казни за банални срања.
Ти тоа си го замислил во твојата глава, не постои никаква принуда или слична глупост што вие измисливате, зш за ваков менталитет како нашиов што вози дупло од дозволеното и мисли дека е тоа нормално и дека полицијата и државата е крива за тоа и 100 казни на смена еден полицаец да има пак ке има уште за казнување.
Казни за банални срања, даабее, полицаецот сам тука измислива членови од закон за да те казни тебе
 
  • Хаха
Reactions: A__

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Еее од кога јадам гомна дека и овие и тие на патарина треба да бидат сменети со автоматизирани системи, постојат еден куп готови и испробани/тестирани решенија на пазарот.

Скопје се распаднаа камерите и никој не ги проработи, а 100% сум сигурен дека системот ќе проработеше со парите од 3 месечни плати за џаболебариве.

Само не им одговара тоа, така ќе треба секој да си плати казна и нема да може да се тркаат по булевари.
Aj што секој ќе треба да си плати казна зошто тоа ќе е скроз автоматизирано, еден беч ќе испраќа казни еден ден во месецот да речеме, туку како ќе ги вработуваат за да ги гласаат на избори, ќе треба да му дреми во станица.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.689
Поени од реакции
35.054
Aj што секој ќе треба да си плати казна зошто тоа ќе е скроз автоматизирано, еден беч ќе испраќа казни еден ден во месецот да речеме, туку како ќе ги вработуваат за да ги гласаат на избори, ќе треба да му дреми во станица.
Е од ова ќе бидеме дупка на балканот, се додека главна амбиција на луѓето им е да се пикнат на државно за да не работат пиши пропало од вукојебинава.
 
J

joli1

Гостин
Ти тоа си го замислил во твојата глава, не постои никаква принуда или слична глупост што вие измисливате, зш за ваков менталитет како нашиов што вози дупло од дозволеното и мисли дека е тоа нормално и дека полицијата и државата е крива за тоа и 100 казни на смена еден полицаец да има пак ке има уште за казнување.
Да брату, ја го измислив сега. :pos:

Да не измислувам и сега кога ќе кажам дека за да си џандар потребни ти се само 5000 евра да искешираш на било кој функционер што потекнува од градот од кај што живееш и чија што партија е на власт.

Тоа е факт и јавна тајна, сите имаме познаници што работаат у полиција, ама и ситуации со џандари. Сами џандари при пишување на казна ми имаат самите кажано дека без одреден број казни не смеат да се вратат у станица, a истово ми било потврдено од некои познаници што работаат у МВР.

Еве кажи ми, што ве натера сега да се активирате, топлово време или можда изборите што се ближат?
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Да брату, ја го измислив сега. :pos:

Да не измислувам и сега кога ќе кажам дека за да си џандар потребни ти се само 5000 евра да искешираш на било кој функционер што потекнува од градот од кај што живееш и чија што партија е на власт.

Тоа е факт и јавна тајна, сите имаме познаници што работаат у полиција, ама и ситуации со џандари. Сами џандари при пишување на казна ми имаат самите кажано дека без одреден број казни не смеат да се вратат у станица, a истово ми било потврдено од некои познаници што работаат у МВР.

Еве кажи ми, што ве натера сега да се активирате, топлово време или можда изборите што се ближат?
Имаш само празни чаршиски муабети што некој ваков како тебе ги измислил.
Ај кажи ги фактите чекам ...
 
J

joli1

Гостин
Имаш само празни чаршиски муабети што некој ваков како тебе ги измислил.
Ај кажи ги фактите чекам ...
Да, да, чаршиски моабети :)

- Индекс на криминалитет за прва половина у 2021 - поголем од Србија, Бугарија, Германија.

- Инспектори го држат цел нарко пазар, рекетираат дилери, врбуваат дечурлана да шпиунираат за нив, епидемија на наркозависници у секој град.

- ДЕА дојде у Македонија да апси пошто вие и вашите надредени бевте многу способни.

- Издавање на пасоши, лични карти на платени убици и интернационални мафијаши.

- Скандал во МВР: Полицајка се сликала разголена во униформа и фотографијата ја објавила на социјалните мрежи - 24 Инфо (24info.mk)

- Полициски службеник и советник на министерот за здравство фатени како конзумираат дрога - Канал 5 (kanal5.com.mk)

- (ФОТО) Скандал: Полицајци се закануваат со тепање ако не го почитувате полицискиот час! – Лидер (lider.com.mk)

Можам до утре вака, ама не ми се ебава моментално, доволно е и ова за да ти ја доловим поентата.

И да, џабе глумење мангупи кога ве шамараат на секој втор чекор, не смеете да писнете на луѓе што кршат сериозни закани, ама затоа може да се иживљавате на поштен народ. :)

Затоа вечерва наместо на рација кај дилеришта на жуто и бело кои што вашите колеги ги штитат, пуштете се по паркови и на други места кај што седи младината да си го напуните егото, не заборавајте обавезно соблакање до гола кожа при пронаоѓање на ризли, како и повеќе часовно малтретирање у случај на пронаоѓање на четврт грам вутра.

Да не заборавиме, СЕДИТЕ ДОМА КЛОШАРИ! :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom