Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.778
Ама битно „доминираат“ во домашниот фудбал со братскиот шкупи, а тоа што пукаат петарди и не резилат како со албански застави на трибините, така и со петарди по Европа е друга приказна.
Овие среќа имаа им се падна нивни, ае другото коло и они да доживеат некоја петарда.
 
Член од
30 ноември 2020
Мислења
89
Поени од реакции
154
Posle cerveniot karton se ocekuvase rezultatot , iako do toj momend dobro izografmo ,e sega jebiga nee ni perv ni posleden pat so ne tresa , a posle si gi lecime ranite na domasno ve pleskame vas iako imame uste edna sansa da napraime nesto no tesko ke bide so trenerov , tapa e covekot od edna strana debaklov moze da ni dojde dobro barem da si zamine...
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Во конференциска лига продолжува шкендија?
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Портдаун и Зимбру не ги броиме (не знам дали беше влезен Еколог)?
Тоа беа уште потешки бламажи, кога месечареше голманот во Куманово.
Портадаун беше она од пола терен кога примија гол?
Па и Партизан ги преврте, само тогаш мислам не беше влезен Еколог. А и да бил, тогаш Партизан беше супер јак.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Портдаун и Зимбру не ги броиме (не знам дали беше влезен Еколог)?
Тоа беа уште потешки бламажи, кога месечареше голманот во Куманово.
portdown ok, am ne beshe Ecolog vlezen, i toa beshe cista nameshtallka.

Zimbru ne beshe blamazha, bidejki ne e losh tim, plus toa beshe prvata sezona na Shkendija so Ecolog, i plus vo Skopje tepavme 2-1, ne znam zashto go kategorizirash kako blamazha. Najgolemi blamazhi na Shkendija vo Evropa se Portdown(namestena) i Nome Kalju. Da ne zaboraete deka zaradi Shkendija bo Skopje igrall eden Milan, Gent, Tottenham, plus igraci kako Kane i Son, i treneri kako Murinjo ili Gatuzo (Vardar i Rabotnicki go napraija istoto). Shkendija dobro go prestavuval drzavta vo Evropa niz godini, no jas ne ocekuvam od vas toa da go priznavate (ne deka me interesira vasheto mislenje).

A za rezultatot vcera, jas veke 2 godini tvrdam deka Shkendija ne e na nivo kako shto beshe vo sezonite 2015-2019, i ova beshe ovekuvano (da ne zaboravime deka igravme so crven karton od 1-0). Personallno bash sakav ednash da se sluci ova, i da gleda upravata kade se. Dobro shto se sluci sega, barem da napravat izmeni pred prvenstvoto.
 
B

Beck's

Гостин
Zasluzuvame teranje seir taka da navali narode

Zasiluvanja koi ne se spremni za Evropa, kade be drugar. Igrase timot koj igrase protiv Shkupi nereseno dva pati. Kako ke tepas sampion na Slovenia koj gi deklasirase Maribor vo resavackiot mec za titula

Jbg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.778
portdown ok, am ne beshe Ecolog vlezen, i toa beshe cista nameshtallka.

Zimbru ne beshe blamazha, bidejki ne e losh tim, plus toa beshe prvata sezona na Shkendija so Ecolog, i plus vo Skopje tepavme 2-1, ne znam zashto go kategorizirash kako blamazha. Najgolemi blamazhi na Shkendija vo Evropa se Portdown(namestena) i Nome Kalju. Da ne zaboraete deka zaradi Shkendija bo Skopje igrall eden Milan, Gent, Tottenham, plus igraci kako Kane i Son, i treneri kako Murinjo ili Gatuzo (Vardar i Rabotnicki go napraija istoto). Shkendija dobro go prestavuval drzavta vo Evropa niz godini, no jas ne ocekuvam od vas toa da go priznavate (ne deka me interesira vasheto mislenje).

A za rezultatot vcera, jas veke 2 godini tvrdam deka Shkendija ne e na nivo kako shto beshe vo sezonite 2015-2019, i ova beshe ovekuvano (da ne zaboravime deka igravme so crven karton od 1-0). Personallno bash sakav ednash da se sluci ova, i da gleda upravata kade se. Dobro shto se sluci sega, barem da napravat izmeni pred prvenstvoto.
Епа тоа е муабетот, не е срамота да примиш 5 гола, вие во текот на сезоната се курчите као да го имате тимот на Вардар за у група а одамна сте за никаде.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Настапите на Шкендија во Европа одат од крајност во крајност. Нема средина или тотален блам јадат или изненадуваат позитивно. Реално имаа 2-3 сезони каде што изненадија по 1-2 посилни екипи и дотуркаа далеку.

Заклучокот е дека првенството си бара здрава конкуренција. Додека Вардар беше конкурентен, имаа мотивација да се засилуваат, вака секако знаат дека ќе се шампиони. Со овој состав максимумот е македонска лига, која во моментов е тежок очај (не дека Вардар е преслаб, па за инает зборувам, туку тоа е реалноста). На Шкендија им остареа подобрите играчи од минатото, а замени не се наоѓаат лесно.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Иако лично не би сакал тоа да се случи (од 2 зла, го бирам помалото :D), мислам дека Слога ќе дојде до толку посакуваната титула сезонава. Шкендија ми се скроз недефинирани, никаква амбиција немаат ниту па менуваат нешто во работењето, стагнираат веќе неколку години и не мрдаат од мртва точка, ги извади падот на Вардар па останаа доминантни во ужаснава лига иако и во таква ситуација успеаа да дозволат Вардар со 7-8 играчи и остатокот младинци да им освои титула, па ни тоа не беше доволно да ги раздрма и разбуди. Седлоски, колку и да не беше посакуван во Вардар ради разни околности, по мене е доста квалитетен и добро ја познава лигава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom