ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

Кој ќе биде шампион на ЕУРО 2020?


  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Ги извадија ли од дупката скриените Грилиш и Стерлинг?
Кај се тие 100 милионски играчи да шутираат едни од најважните пенали во историјата на нивната држава?
Можам глава да ставам дека Сака не се пријавил сам да го шутира 5тиот пенал него немало кој и Саутгејт останал у двоумење и му рекол мали мораш ти да шутираш.
Само да не дозволи Сака ова да влијае психички врз неговата кариера,иначе е можно Арсенал да изгуби еден талент каков што немал долго време ради манекениве Грилиш и Стерлинг што се пички у душа.
Поздрав до сите им направија Италјанциве а поготово на играчиве што ги хајпавте на форумов а у најважната утакмица пикнати у дупка.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Trgni od forumov, kumbinja i slicno.

Treba psiholoski da se spremat, da isklucat profili bar nedela dena, i da ne dozvolat da im bude hendikep ova vo karieratw, tuku motiv za podobro

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Tuf tuf tuf

Igraat u A liga, zimaat plata po nekolku milioni, ke si gi brisele solzite so banknoti od 500 evra...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Дали ќњ ги исвиркуваат и сега ме интересира :icon_lol:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.462
Саутгејт колку и да е добар за оваа Англиска репрезентација, толку многу знае и да се изгуби на битни мечеви. Неверојатно ме потсеќа на глупите грешки што ги прави Солскаер во битни мечеви.

Стерлинг цела утакмица му изигра на позиција од каде има 0 голови и 0 асистенции, само со цел да му игра Маунт. Наместо во второ да го турне тимот понапред зашто Италијанциве не играат контри, продолжи таму каде што и заврши полувремето, со голот во воздух. Прашање на време беше кога ке примат гол. Дури и со истото позиционирање, направи измени прекасно.

Пеналиве прав дебакл, и искрено, жал ми е за Сака, неверојатно е дека го оставија последен да шутира, со целиот притисок на него, а има само 19 години.

Со ваков пристап, тешко дека би освоиле ЕП или СП. Не можеш да браниш 1-0 водство.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Иначе Пикфорд што рипаше ко млад мајнум пред секој пенал... Многу ми е мило такви голмани кога ќе изгубат на крај.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.330
Мање више пеналите, општо.
Па тука е клучот. Санчо, Рашфорд, Сака да не промашуваа и Англија да беше првак, твоите прашања ќе беа обратно поставени. Зар не? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom