Најекономично греење и ладење

Член од
9 декември 2012
Мислења
887
Поени од реакции
957
Enigma , ha ? :pos:

Ja kad sam uzimao sebi prvu Gree klimu isto je bilo na forumu
" nezadovoljnih kupaca " , forumskih stručnjaka , nekakvih znalaca koji su drvlje i kamenje sasipali na Gree , maltene ispadaš lud ako uzmeš Gree , no u stvarnom svijetu baš niko nije imao zamjerke na Gree , od vlasnika - korisnika pa do servisera , montera sve riječi hvale .. Nakon prve kupljene klime , iskustva s njom preko ljeta i grijanja zimi sledeče godine uzeo sam još 6 komada...
Има поплаки од сите марки на клими. Зашто не прифаќате дека и Грее не е совршена? Ти имаш искуство со 6 Грее клими, ама немаш со јапонска клима. Вие зборувате за Ферари ,а само на слика сте виделе.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.903
Поени од реакции
8.006
Enigma , ha ? :pos:

Ja kad sam uzimao sebi prvu Gree klimu isto je bilo na forumu
" nezadovoljnih kupaca " , forumskih stručnjaka , nekakvih znalaca koji su drvlje i kamenje sasipali na Gree , maltene ispadaš lud ako uzmeš Gree , no u stvarnom svijetu baš niko nije imao zamjerke na Gree , od vlasnika - korisnika pa do servisera , montera sve riječi hvale .. Nakon prve kupljene klime , iskustva s njom preko ljeta i grijanja zimi sledeče godine uzeo sam još 6 komada...
Што ова треба да значи да знаете сите...

Една Грее клима, не може воопшто да загрее, па ги насамаруваат луѓето да купуваат по 7.

Отворете очи и не потпаѓајте на вакви манипулации.

Трошоци за монтажа, трошоци за годишно одржување.

Алене, наредната година ќе бидела поладна, купи си уште 3-4 ако овие 7 не можат да те згреат.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
Што ова треба да значи да знаете сите...

Една Грее клима, не може воопшто да загрее, па ги насамаруваат луѓето да купуваат по 7.

Отворете очи и не потпаѓајте на вакви манипулации.

Трошоци за монтажа, трошоци за годишно одржување.

Алене, наредната година ќе бидела поладна, купи си уште 3-4 ако овие 7 не можат да те згреат.
GREE klimite greeat prekrasno, duri PERFEKTNO, eden kup prezadovolni klienti.
Pozdrav od GREE No.1
Автоматски споено мислење:

Има поплаки од сите марки на клими. Зашто не прифаќате дека и Грее не е совршена? Ти имаш искуство со 6 Грее клими, ама немаш со јапонска клима. Вие зборувате за Ферари ,а само на слика сте виделе.
Ferrari sporeduva so klimi, boze boze
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.903
Поени од реакции
8.006
GREE klimite greeat prekrasno, duri PERFEKTNO, eden kup prezadovolni klienti.
Pozdrav od GREE No.1
Автоматски споено мислење:


Ferrari sporeduva so klimi, boze boze
Зошто купил 7? Сигурно не мисли дека куќата му е елка, па да ја кити со лампиони.
Барем давајте лед светилки гратис, да светат на ноќе, сите да знаат која куќа купува 7 клими.

За болдираното, кај Јапонците не постои тој збор дури. Само перфектно.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.223
Поени од реакции
5.183
Зошто во понудите за клими ретко се среќаваат 2,5ки? Дали во принцип 2,5 има помала бучава во споредба со 3,5 од иста марка? Препорака за 2,5 инвертер? Се работи за мал простор, 10 квадрати.
Zemi si Haier Tide 2.5 kw
 
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Што ова треба да значи да знаете сите...

Една Грее клима, не може воопшто да загрее, па ги насамаруваат луѓето да купуваат по 7.

Отворете очи и не потпаѓајте на вакви манипулации.

Трошоци за монтажа, трошоци за годишно одржување.

Алене, наредната година ќе бидела поладна, купи си уште 3-4 ако овие 7 не можат да те згреат.


5 komada imam na kući , P, S1, S2 , u stanu imam 2 komada...
Има поплаки од сите марки на клими. Зашто не прифаќате дека и Грее не е совршена? Ти имаш искуство со 6 Грее клими, ама немаш со јапонска клима. Вие зборувате за Ферари ,а само на слика сте виделе.
Kako da nemam , u familiji imamo od japanaca mirai , suzumi plus , fuji LT , mitsu AP
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.903
Поени од реакции
8.006
5 komada imam na kući , P, S1, S2 , u stanu imam 2 komada...


Kako da nemam , u familiji imamo od japanaca mirai , suzumi plus , fuji LT , mitsu AP
Се прават грешки.

Нареден пат, прво фасада, потоа две Јапонки, една 5.5, една 3.5 и ќе си бидеш обезбеден за долго време.
 
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Се прават грешки.

Нареден пат, прво фасада, потоа две Јапонки, една 5.5, една 3.5 и ќе си бидеш обезбеден за долго време.
Imam i fasadu , kuća temeljito izolirana , klime su 3.5 nemam potrebe za jačim kad su mi gubici na recimo -15 dosta ispod kaoaciteta klima tako da sam u svakom slučaju s Gree obezbljedjen za duze vrijeme...
Evo link ,

Tu potrazi ostake klime imaš videa..
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
Ќе ти поклониме од кај Чапкунот една Митсу на попуст 20% и играј си дали свири или не цела година.
Притоа за евтини пари ќе бидеш и стоплен и изладен.
И мани нема да најдеш зошто ги нема.
Гуглам Чапкун Комерц и во првите 5 линка наоѓам напис у весник Чапкун затворен од УЈП за неиздавање фискални


Фала за попустот без фискална, тогаш ни гаранција нема.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
887
Поени од реакции
957
5 komada imam na kući , P, S1, S2 , u stanu imam 2 komada...


Kako da nemam , u familiji imamo od japanaca mirai , suzumi plus , fuji LT , mitsu AP
И не се задоволни во фамилијата од јапонци, Само ти од Грее?
Автоматски споено мислење:

GREE klimite greeat prekrasno, duri PERFEKTNO, eden kup prezadovolni klienti.
Pozdrav od GREE No.1
Автоматски споено мислење:


Ferrari sporeduva so klimi, boze boze
Извини што не ја разбра поентата. Следен пост ќе бидам повнимателен. За Воз мислев.
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.903
Поени од реакции
8.006
Гуглам Чапкун Комерц и во првите 5 линка наоѓам напис у весник Чапкун затворен од УЈП за неиздавање фискални


Фала за попустот без фискална, тогаш ни гаранција нема.
1626024055831.png

Тоа што си го нашол е од 2015, моментално се си функционира беспрекорно, со фискални и регуларни гаранции за кои што не се бара скриен данок од 800 денари.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Добро бе луѓе дали сте сериозни што зборувате за брендовите. Грее е најдпродаван бренд во нашата вукојебина зошто е најевтин и можат да си го дозволат највеќе луѓе и тоа е сосема океј ама да мерите к со Митсу или пак Даикин кој се репер за hvac секаде во свет е срамота. Да е 1980 сфаќам да нема нет ограничени луѓе ама вие будали при здрав разум не правите. Митсу е најмалку 10 год пред сите кинези. За во Македонија е си фи ова но чисто како репер. Сите high-end системи се митсу. Каналов има предобри работи да се прошири знаењето за доста работи поврзани со HVAC. Во уса никад неам видено кинеска клима да се рекламира ниво на даикин или пак митсу или пак тране. Океј е да купиш таква клима ама да збориш дека е чудо е срамота.

 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
Добро бе луѓе дали сте сериозни што зборувате за брендовите. Грее е најдпродаван бренд во нашата вукојебина зошто е најевтин и можат да си го дозволат највеќе луѓе и тоа е сосема океј ама да мерите к со Митсу или пак Даикин кој се репер за hvac секаде во свет е срамота. Да е 1980 сфаќам да нема нет ограничени луѓе ама вие будали при здрав разум не правите. Митсу е најмалку 10 год пред сите кинези. За во Македонија е си фи ова но чисто како репер. Сите high-end системи се митсу. Каналов има предобри работи да се прошири знаењето за доста работи поврзани со HVAC. Во уса никад неам видено кинеска клима да се рекламира ниво на даикин или пак митсу или пак тране. Океј е да купиш таква клима ама да збориш дека е чудо е срамота.

Ti ko Amerika da si ja otkril so kanalska, pa sekoj brend ima kanalski klimi, ama koga ke cues cena i montaza ke begas so trcanje.
Toa e za epten situirani luge, ne za tie sto baraat klima za 20'000 den.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
Каналски централен систем со додадена филтрација можда и рекуперација на видео од пред 3 години не е некоја невидена или нова технологија што ја немаат кинезите....само што Брендот т.е етикетата се плаќа многу пати поскапо.
Овде 90% незнаат да прочитаат спецификација, а кога незнаат најлесниот пат е земи марка јапанец....селска финта што на прва зима се препознава дека не е баш свеједно
Дајте бре еден Митсубиши што дава 6kw na --15 колку кошта ако има таква за 70к.
Митсу AP50 сигурно недава толку а кошта 85к.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom