Дрога ( Наркотични дроги )

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.459
Поени од реакции
9.372
Познавам еден момак од Влае,верувале или не,70 трамадоли пиеше на едно дозирање.
Жив е уште чоекот,фамилија има оформено и има детенце.
Што организам ќе беше,свака част :D

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
И јас го познавам. Со кока колата во џепот? Мислев умрел.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.060
Поени од реакции
12.560
И јас го познавам. Со кока колата во џепот? Мислев умрел.
Не е тој,мада и тој кркаше ко локуми тромадоли.
Овој е друга легенда ама чим го знаеш Т.,мора и овој да го знаеш.
На иста буква му почнува името :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.523
Си имал епилептичен напад?
Школска моја од 2 стигна до 32 на ден. 4 пати напади имаше, среќа што сите пати луѓе имаше па и го вадеа јазикот. Ама главата пепел од повреди од паѓањата.
Сум немал епилептични напади.
А инаку имав познаници што имаат паѓано од напади,ама многу ретки биле таквите случаеви.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.103
Поени од реакции
16.002
Трамадолите ги мавав едно 4-5 години,од кои 2 години скоро секој ден.
Со забите си имав страшни проблеми,од кои имам последици и до ден денес.
Со било кој орган на телото многу добро стојам,имам многу силен имунитет,али со забите наплаќам за сите пари.
Трамадолите кај нас во Велес беа убедливо најпопуларна дрога поради цената,достапноста и филмот што го правеа.
Многу луѓе ја конзумираа.
Дилерот (аптекарот) конечно го фатија пред 2-3 години.:D
Страшна пара направи за сите овие години.

Никогаш во животот не станав зависник во права смисла на зборот.
Секогаш било поради стимулација и уживање.Да ме видиш како изгледам верувај нема теретски шанси да помислиш дека некогаш во животот сум се дрогирал.

Луѓето понекогаш имаат многу погрешно мислење за дрогата.
Познавам луѓе што се дрогираат и по 20-30 години па пак се здрави,прави и нормални.
Само да е со усул.Е сега работата е што повеќето имаат слаб карактер,а висока потреба за стимулација и тоа е тоа поради кое стануваат зависници во животот.
Како помина со кризите? На суво идеше или со намалување? Велат дека се многу слични на хероинските, некој вели потешки, други велат поблаги, ама генерално пократко траат. На постари години ќе видиш колку се имаш сјебано со тромадолот, со кичми фаќање и слично. Тоа е единствената дрога 2 во 1, која го работи и серотонинот, и допаминот, и е нешто измеѓу екстаза, слаба екстаза, и амфетамин.
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.523
Познавам еден момак од Влае,верувале или не,70 трамадоли пиеше на едно дозирање.
Жив е уште чоекот,фамилија има оформено и има детенце.
Што организам ќе беше,свака част :D

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Се случува тоа брат ама многу ретко.А дури и да издржи,нема да може повеќе од неколку пати.Буквално партали ќе го направат толкави дози ако ги пие почесто.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.103
Поени од реакции
16.002
Познавам еден момак од Влае,верувале или не,70 трамадоли пиеше на едно дозирање.
Жив е уште чоекот,фамилија има оформено и има детенце.
Што организам ќе беше,свака част :D

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Не е проблем и по 70, 80 да се пијат, ако се користи некој бензодиазепин. Без тоа, не ти бега епилептичен напад. Другаров од средно ги пие по 60 70 дневно, со 7 8 хелекси мешано. Работи во министерство за локална самоуправа, и е функционален зависник.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.459
Поени од реакции
9.372
Сум немал епилептични напади.
А инаку имав познаници што имаат паѓано од напади,ама многу ретки биле таквите случаеви.
Тоа од предозираност, со ненормална бројка испиени тромадоли. Јас два пати бев таму кога падна, страшно нешто. Уште ги пие, може и ја има зголемено бројката. Сигурно.
Не е тој,мада и тој кркаше ко локуми тромадоли.
Овој е друга легенда ама чим го знаеш Т.,мора и овој да го знаеш.
На иста буква му почнува името :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Не ми текнува. А овој со кока колата жити се дали е уште жив? И тој знам неколку пати напади имал. За него сум слушнала така не сум видела.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.060
Поени од реакции
12.560
Тоа од предозираност, со ненормална бројка испиени тромадоли. Јас два пати бев таму кога падна, страшно нешто. Уште ги пие, може и ја има зголемено бројката. Сигурно.

Не ми текнува. А овој со кока колата жити се дали е уште жив? И тој знам неколку пати напади имал. За него сум слушнала така не сум видела.
Жив е,уште се шета со кока кола и некое џукелче шета со него.
Вака ко нормален ми делува ама само од далеку,не сум скршил муабет со него со години.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.523
Не е така, вњру

Како помина со кризите? На суво идеше или со намалување? Велат дека се многу слични на хероинските, некој вели потешки, други велат поблаги, ама генерално пократко траат. На постари години ќе видиш колку се имаш сјебано со тромадолот, со кичми фаќање и слично. Тоа е единствената дрога 2 во 1, која го работи и серотонинот, и допамимот, и е нешто измеѓу екстаза, слаба екстаза, и амфетамин.
Од сите дроги што ги имам конзумирано,само од трамадоли имав кризи,ама психолошки,не физички.И тоа многу мали.
Досадност,омалаксаност,недостаток на енергија,не ми се правело муабет...
За да доживееш јаки кризи од трамадоли треба многу време и тоа секој ден лом да се правиш.
А јачината на кризите ни од блиску не е толкава како кај хероинот.А за серотонинот и допаминот во право си.
Една аптекарка ми има кажано дека трамадолите имаат многу слична структура како МДМА екстазите.
Мене лично многу повеќе ми делувале како екстаза отколку како опијат.
Еуфоријата,особено за муабетење,толку ми била силна што буквално со саати не сум можел да престанам да зборувам.Дури и со луѓе со кои не би зборувал вообичаено.
Додека трае сето тоа,нормално,се топиш во главата,буквално сеќаваш наплив на убави емоции.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.060
Поени од реакции
12.560
Се случува тоа брат ама многу ретко.А дури и да издржи,нема да може повеќе од неколку пати.Буквално партали ќе го направат толкави дози ако ги пие почесто.
Секојдневно со месеци,можда и години.
И хероин си пецкаше regular тој период додека имав контакт со него.

Ти кажувам,чудо од организам.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.103
Поени од реакции
16.002
Од сите дроги што ги имам конзумирано,само од трамадоли имав кризи,ама психолошки,не физички.И тоа многу мали.
Досадност,омалаксаност,недостаток на енергија,не ми се правело муабет...
За да доживееш јаки кризи од трамадоли треба многу време и тоа секој ден лом да се правиш.
А јачината на кризите ни од блиску не е толкава како кај хероинот.А за серотонинот и допаминот во право си.
Една аптекарка ми има кажано дека трамадолите имаат многу слична структура како МДМА екстазите.
Мене лично многу повеќе ми делувале како екстаза отколку како опијат.
Еуфоријата,особено за муабетење,толку ми била силна што буквално со саати не сум можел да престанам да зборувам.Дури и со луѓе со кои не би зборувал вообичаено.
Додека трае сето тоа,нормално,се топиш во главата,буквално сеќаваш наплив на убави емоции.
Па велиш си ги правел секој ден 2 години. Тоа е прилично долго време, за да се навлечеш физички. За психата е уште полош, дека го сјебува серотонинот, и ти требаат месеци да излезеш од депресија. Штом си немал физички кризи, добро си поминал. Иначе, на српски форуми сум читал, трамадолот порано го користеле како супституциона терапија при одвикнување од хероин. Имаше ликови кои пишуваа дека трамадолските кризи, физички и психички, им биле пострашни од хероинските.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.523
Па велиш си ги правел секој ден 2 години. Тоа е прилично долго време, за да се навлечеш физички. За психата е уште полош, дека го сјебува серотонинот, и ти требаат месеци да излезеш од депресија. Штом си немал физички кризи, добро си поминал. Иначе, на српски форуми сум читал, трамадолот порано го користеле како супституциона терапија при одвикнување од хероин. Имаше ликови кои пишуваа дека трамадолските кризи, физички и психички, им биле пострашни од хероинските.
Не само јас туку и повеќето што ги познавам не се пожалиле да имаат физички кризи.Едино мали болки во бубрезите и во коските,ама тоа поретко.
Е сега,од друга страна,имало луѓе што се жалат од физички кризи ама дури и во таквите случаеви ни одблиску не биле како кај хероинот.
На толку многу навлечени,едвај 3-4 души дали познавам што продолжија да маваат до ден-денес.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.671
Поени од реакции
34.897
Додека трае сето тоа,нормално,се топиш во главата,буквално сеќаваш наплив на убави емоции.
... не мислиш дека малку претеруваш во пишувањето во смисол дека тука читаат и помладите членови на форумов, па и гости па ќе им дадеш некако пофта и погрешен правец поради твојот релаксиран опис ,,наплив на убави емоции,, , а никако не ги изнесуваш негативните страни и злоупотреба на супстанции со силно дејство? која ти е таа психолошка зависност која не ти е поврзана со физичка зависност? ти така мислиш и се залажуваш самиот,
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.679
Поени од реакции
4.794
Шо се ова дезинформации за тромадоли,тоа срање шо секој трет у болки го зима под име дорета на рецепта.

Да се предозираш на тој синтетички опијат е тешко,затоа и ги зимаат као кикирики да се.

Кој го занима сериозно да дознае се шо треба,еве половина час со детално објаснување.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom