Најекономично греење и ладење

Член од
19 март 2021
Мислења
220
Поени од реакции
542
Член од
16 март 2019
Мислења
3.224
Поени од реакции
5.185
80w trosi bez kompresora.
To su te grejace Kompresora i Kondez Tacni one trose toliko 80 W cak i kad je klima u stand by i kad spoljna temperatura je ispod +2 stepena kod nekih modela na gree klime zbog defekt na elektronici i sonda za temperaturi grejaca rade non-sto i u rezimu hladenje

ZATO KLIMA BEZ GREJACA
NO HEATERS !!!
 
Член од
19 март 2021
Мислења
220
Поени од реакции
542
To su te grejace Kompresora i Kondez Tacni one trose toliko 80 W cak i kad je klima u stand by i kad spoljna temperatura je ispod +2 stepena kod nekih modela na gree klime zbog defekt na elektronici i sonda za temperaturi grejaca rade non-sto i u rezimu hladenje

ZATO KLIMA BEZ GREJACA
NO HEATERS !!!
Pa sto nisu programirali da to bude tek recimo od -5C ili -7C ili da se grejac ukljucuje neposredno pred defrost i neki min ostane da radi posle otapanja ? Meni tako mnogo logicnije. Lim bi bio skoro suv uvek, a ovo ako tako radi totalno nelogicno, beskorisno i skupo. Auu
 
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Член од
16 март 2019
Мислења
3.224
Поени од реакции
5.185
Pa sto nisu programirali da to bude tek recimo od -5C ili -7C ili da se grejac ukljucuje neposredno pred defrost i neki min ostane da radi posle otapanja ? Meni tako mnogo logicnije. Lim bi bio skoro suv uvek, a ovo ako tako radi totalno nelogicno, beskorisno i skupo. Auu
Nazalost tako su svi Gree klime softverski programirane da grejaci im se upale na +2 spolasne temperature i rade sralno a ako je u fabricki kvar elektronika i sonda spoljasnne jedinice onda grejaci rade non-stop cak i u modu Hladenje i u Srand by

Ako je elektronika i sonda ok onda grejaci rade samo na rezimu grejanje od +2 stepena spoljasne temperature ali opet i u Stan by

Samo ako je sonda i elektronika u redu onda grejci ne rade u modu hladenje to je razlika

Zato najbolje klima bez grejaca

NO HEATERS
 
Член од
19 март 2021
Мислења
220
Поени од реакции
542
@Rade Mihajlovic vidim da imas klimu za koju se interesujem pa bih te zamolio da malo objasnis kako radi na grejanju kako modulira i kako si zadovoljan sa ulozenim sa obzirom da je u rangu skupljih invertera.
Pitam te zato sto ove kritike sto vidim na grckom sajtu uopste nisu dobre..
Klime su namestene na prolece, tako da za grejanje mogu tek zimus da procenjujem kako treba. To sto sam mogao bar malo da probam, dok je bio neki hladniji dan je bilo extra komforno i smesno sa potrosnjom. Sto se tice te modulacije, spustaju do 230-250w, mozda i malo manje na grejanju 07lm ide i na 200w. Sada na hladjenju, povremeno se pusti samo 09lm i to bude i na 150w, nisam bas pratio. Hladjenje uvek podesim na najmanji fan.. Probao sam cak i u ovim toplijim danima neki test sa grejanjem, na 26-27C, kako se priblizava zadatoj tako i smanjuje potrosnju. Neko moje misljenje je ovako odokativno, da ce cak biti i prejake za zimu, jer je izolacija u novoj zgradi nenormalno dobra, bmliga, videcemo. Da imaju tu kulturu rada to je nesumnjivo, a kakve ce biti na jakim minusima to cemo zimus da vidimo. Mada kod mene i nema nekih velikih gubitaka. Recimo na 10-15C napolju, a zadatih 24C unutra, klime su se non stop 2 dana vrtele sa 200-250w, na svakih 15-20 min naizmenicno ipak gasile, pa za neki minut ponovo palile. Tada na 15C napolju, samo 09lm je bila svrsishodnija da radi sama u oko 40m2, sa nekih 300w je bez problema grejala sve. U spavacoj je taman bilo oko 22, dok je u dnevnom oko 24. Konacne utiske, zimus
Ovaj link sto si stavio, sutra citam, hvala

edit: da ne ispadne da samo hvalospeve ispisah :). Mane klima...za sada sam jedino ajde da kazem polu-zadovoljan kvalitetom (ili izgledom) plastike. Nista ne krcka, skripi, ali ipak mislim da su mogli da bar za nijansu bolje urade zavrsnu obradu. Bar za moje oko i moj "ukus".
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
Pa sto nisu programirali da to bude tek recimo od -5C ili -7C ili da se grejac ukljucuje neposredno pred defrost i neki min ostane da radi posle otapanja ? Meni tako mnogo logicnije. Lim bi bio skoro suv uvek, a ovo ako tako radi totalno nelogicno, beskorisno i skupo. Auu
Bas mi je drago sto se slazete sa lepim, nek vam je sa srecom.... hahahaha
Imam iznenadzenje za vas dvojcu, predlozicu da vas Gree zaposli kao konsultante, mislim da ovakve inzinjere nisu mogli da sanjaju..... hahahaha
 
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Klime su namestene na prolece, tako da za grejanje mogu tek zimus da procenjujem kako treba. To sto sam mogao bar malo da probam, dok je bio neki hladniji dan je bilo extra komforno i smesno sa potrosnjom. Sto se tice te modulacije, spustaju do 230-250w, mozda i malo manje na grejanju 07lm ide i na 200w. Sada na hladjenju, povremeno se pusti samo 09lm i to bude i na 150w, nisam bas pratio. Hladjenje uvek podesim na najmanji fan.. Probao sam cak i u ovim toplijim danima neki test sa grejanjem, na 26-27C, kako se priblizava zadatoj tako i smanjuje potrosnju. Neko moje misljenje je ovako odokativno, da ce cak biti i prejake za zimu, jer je izolacija u novoj zgradi nenormalno dobra, bmliga, videcemo. Da imaju tu kulturu rada to je nesumnjivo, a kakve ce biti na jakim minusima to cemo zimus da vidimo. Mada kod mene i nema nekih velikih gubitaka. Recimo na 10-15C napolju, a zadatih 24C unutra, klime su se non stop 2 dana vrtele sa 200-250w, na svakih 15-20 min naizmenicno ipak gasile, pa za neki minut ponovo palile. Tada na 15C napolju, samo 09lm je bila svrsishodnija da radi sama u oko 40m2, sa nekih 300w je bez problema grejala sve. U spavacoj je taman bilo oko 22, dok je u dnevnom oko 24. Konacne utiske, zimus
Ovaj link sto si stavio, sutra citam, hvala

edit: da ne ispadne da samo hvalospeve ispisah :). Mane klima...za sada sam jedino ajde da kazem polu-zadovoljan kvalitetom (ili izgledom) plastike. Nista ne krcka, skripi, ali ipak mislim da su mogli da bar za nijansu bolje urade zavrsnu obradu. Bar za moje oko i moj "ukus".
Od 10-15c potrošnja 400-450w , klima ti se gasila pa palila za koji minut , cop ti je negdje 5 i to su ti gubici od 2-2.5kw na vanjskim od 10-15 , sto ispada kao ni da nemaš izolacije. Ili ti je klima mozda i duze pauzirala od " neki minut "...
300w x6 na +15c , konstantan rad ? Dobra izolacija haha
 
Член од
19 март 2021
Мислења
220
Поени од реакции
542
Od 10-15c potrošnja 400-450w , klima ti se gasila pa palila za koji minut , cop ti je negdje 5 i to su ti gubici od 2-2.5kw na vanjskim od 10-15 , sto ispada kao ni da nemaš izolacije. Ili ti je klima mozda i duze pauzirala od " neki minut "...
300w x6 na +15c , konstantan rad ? Dobra izolacija haha
Pa dobro, nisam sekunde merio, niti hocu :) Imam ja drugi posao.
Mozda su i duze pauzirale, bmliga. Nisam za toliko detaljno ni imao vremena da propratim sve to, preseljenje u stan, obaveze itd. Uglavnom, ja sam zadovoljan. Ali jedno znam-velika bi greska bila da sam uzeo uredjaje koji se gase na 700w+, a preporucivani su mi ovde.
Hvala ovom forumu i svima na temi, jer su mi na vreme "otvorili oci" :)
Автоматски споено мислење:

Bas mi je drago sto se slazete sa lepim, nek vam je sa srecom.... hahahaha
Imam iznenadzenje za vas dvojcu, predlozicu da vas Gree zaposli kao konsultante, mislim da ovakve inzinjere nisu mogli da sanjaju..... hahahaha
Znas kako mozda si i u pravu za ponudu. Priznajem da iz matematike znam eventualno najvise da resim sistem jednacina sa dve nepoznate. Valjda je to za kod vas dovoljno :). Ali da ti budes u prijemnoj komisiji za gledanje CV-a. Da uradimo nesto preko veze :)
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2021
Мислења
27
Поени од реакции
43
Јас сум многу задоволен со мојата Vivax ребрендирана Gree инвертер клима и не ми е толку многу гајле дали модулирала или не и поубаво да верувам на Gree одколку на некој што рекламира ST
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.224
Поени од реакции
5.185
Јас сум многу задоволен со мојата Vivax ребрендирана Gree инвертер клима и не ми е толку многу гајле дали модулирала или не и поубаво да верувам на Gree одколку на некој што рекламира ST
Porano do 2015 godina Vivax bea Rebrendirani Gree no tie mideli ne bea so Gree Landa kompresor tuku tie Vivax modeli praveni vo Gree bea so Sanyo i Daikin kompresor i bea eksta tie modeli

Segasnite Gree klimi imaat Gree Landa kompresor i se utka totalna.
 
Член од
25 октомври 2020
Мислења
137
Поени од реакции
242
Јас сум многу задоволен со мојата Vivax ребрендирана Gree инвертер клима и не ми е толку многу гајле дали модулирала или не и поубаво да верувам на Gree одколку на некој што рекламира ST
Фер, убаво си кажа, доколку не ти смета нивната лоша модулација ( комфорт и малку повисоки сметки), ќе бидеш стоплен од нивните клими и ќе бидеш задоволен.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom