Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
Ne se sekiraj bato za mene, mnogu si mal i mnogu si nazad, sedi si doma i prodavaj muda za bubreg tuka, fala za informacijata i tvoeto izdvoeno vreme za da mi gi otvoris ocite. Pozz i sve najdobro.
Класичен гомнар. Нати слепец очи - НЕ фала, УБАВО МИ Е МЕНЕ.

500 пати одговорено е во темата и кога некој ќе ти рече еј абдал оди среди си работа со време додека даваат и не фатиле гужви... ти многу сме биле мали и многу сме назад.
Те гледам ти големиот не знаеш 5 поста над тебе да видиш и да прочиташ меѓу редови ШТО ПРАВАТ СИТЕ ДЕНОВИВЕ.

После кога никој на темата не ви реплицира и не сака да ви каже најпроста информација плачете како женчиња зошто не ви одговаат.
+ Добро ви прават „посредниците“ што ви земаат парите и ве дупат во здрав мозок.
Абдал.

Istoto go zborev sinojka, :)
За кое гојдо трошиме килобајти? Да му нацрташ ЏАБЕ.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Kazi dali slusna nekoja info za nas so cekame od bt i skopje so ukazive ?
Da ne te lazam ic i da ne spekulitam, moj drugar go zema ukazot od kozulatot od bitola, ovaa nedela ke odi za sofija posrednikot mu rece deka moze da sredi za adresa i eng iako e zemen ukazot od konzulat . Koga ke otidi i ako sredi zdravje ke ve obavestam ke vi pisam (ne e sigurno dali ke uspee ali posrednikot veli deka mozelo)
 
Член од
25 март 2021
Мислења
13
Поени од реакции
37
Generalce brate, ti si mnogu intelegentno choeche i bash shteta tuka so nas sHo gubish vreme...respect za tvojot trud :)
Inache ukaz chekam prepiska 4125/2019, se nadevam naskoro ke ima i za mene ukaz.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Класичен гомнар. Нати слепец очи - НЕ фала, УБАВО МИ Е МЕНЕ.

500 пати одговорено е во темата и кога некој ќе ти рече еј абдал оди среди си работа со време додека даваат и не фатиле гужви... ти многу сме биле мали и многу сме назад.
Те гледам ти големиот не знаеш 5 поста над тебе да видиш и да прочиташ меѓу редови ШТО ПРАВАТ СИТЕ ДЕНОВИВЕ.

После кога никој на темата не ви реплицира и не сака да ви каже најпроста информација плачете како женчиња зошто не ви одговаат.
+ Добро ви прават „посредниците“ што ви земаат парите и ве дупат во здрав мозок.
Абдал.


За кое гојдо трошиме килобајти? Да му нацрташ ЏАБЕ.
Ne mi se nerviraj :)
 
Член од
8 март 2021
Мислења
17
Поени од реакции
61
@Unkn0wn E i meni na jednom kartoncetu kada sam dostavljao dopunska dokumenta pise 5***/2018. Kazu da tu kao uvek pise broj prepiske. To mi je bukvalno broj aplikacije. kazu da je broj prepiske uvek drugi, a vidis kod tebe isto. I ajd sad budi pametan...
Verovatno posto smo bili u isto vreme na intervju, da su nesto zeznuli tih par dana.
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2010
Мислења
42
Поени од реакции
37
Здраво друштво. Јас имам бг пасош. Сега сестра ми сака да извади преку мене. Би сакала да ме контактира некој што сам си ја терал постапката да ми објасни по ред се. Јас одев преку посредник па незнам точно што се ќе треба. Последно што прочитав е дека не се оди прво во ДАБЧ по происход, туку дека директно се поднесувало за државјанство без тој происход.
Поздрав и Ви посакувам на сите што поскоро да си ги земете пасошите.
 
Член од
12 февруари 2020
Мислења
34
Поени од реакции
119
Kazi dali slusna nekoja info za nas so cekame od bt i skopje so ukazive ?
Ako ti pishuva deka e praten ukazot vo Sk ili Bt a seushte go nemash podignato odnosno seushte ne e stasan togash mozesh da odish vo Sofija i da go zemesh od tamu i uz pat sve ke zavrshish za dva dena
 
Член од
15 мај 2021
Мислења
13
Поени од реакции
7
Edno prasanje finalnava se zaglavi 15.04.2019 od juli mesec cekam ako ima nekoj odgovor neka pise.Neli trae 6meseci?.A sega polozitelno 8meseci i 4god do pasos neznam kako e redov ama mislam deka nema red kako ke te fati srekata
 
Член од
17 март 2014
Мислења
11
Поени од реакции
36
A ako
Ako ti pishuva deka e praten ukazot vo Sk ili Bt a seushte go nemash podignato odnosno seushte ne e stasan togash mozesh da odish vo Sofija i da go zemesh od tamu i uz pat sve ke zavrshish za dva dena
A ako go zemam vo BT i odam drugiot den vo Sofija da si zavrsam rabota?
 
Член од
26 април 2020
Мислења
78
Поени од реакции
141
Ako ti pishuva deka e praten ukazot vo Sk ili Bt a seushte go nemash podignato odnosno seushte ne e stasan togash mozesh da odish vo Sofija i da go zemesh od tamu i uz pat sve ke zavrshish za dva dena
Ne ne drugo e rabotava nie so sme so potencirac od BT i Sk imame vejke podignato tamu drzavjanstvo i cekame vejke 6 meseci da ojme sofija...Ne si me razbral ubo
 
Член од
12 февруари 2020
Мислења
34
Поени од реакции
119
Ne ne drugo e rabotava nie so sme so potencirac od BT i Sk imame vejke podignato tamu drzavjanstvo i cekame vejke 6 meseci da ojme sofija...Ne si me razbral ubo
Zatoa potencirav "ako ne e seushte podignato drzavjanstvoto". A za vashiot sluchaj so zemeno drzavjanstvo ke odgovorat naredna nedela tie shto ke odat shto ke napravat
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
Не ти се нервирам, само има луѓе кои радо би кукале наместо да засукаат ракави или да се заинтересираат малку повеќе КАКО да си помогнат сами на себе.

Generalce brate, ti si mnogu intelegentno choeche i bash shteta tuka so nas sHo gubish vreme...respect za tvojot trud :)
Inache ukaz chekam prepiska 4125/2019, se nadevam naskoro ke ima i za mene ukaz.
Не беше ти овој?
1622735303946.png

Ти ќе да беше... така да, седи 1. :smirce:

Подобро напиши од кога си положително пошто тоа број на преписка е пун курац ништо и не ти значи многу во чекањето на указот.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Не ти се нервирам, само има луѓе кои радо би кукале наместо да засукаат ракави или да се заинтересираат малку повеќе КАКО да си помогнат сами на себе.


Не беше ти овој?
Прегледај го приврзокот 297292

Ти ќе да беше... така да, седи 1. :smirce:

Подобро напиши од кога си положително пошто тоа број на преписка е пун курац ништо и не ти значи многу во чекањето на указот.
Da Se sekjavam... Treba site da po rabotat malce na forumov ( vo smisla na spodeluvajte info, soveti itn) bez OFFTOPIC ko sto bi rekol ti pozdravce
 

Kajgana Shop

На врв Bottom