Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
24 март 2020
Мислења
2
Поени од реакции
2
Здраво на сите
Денеска ми е потпишан указот, бидејќи на интервју бев во Софија дали може да се прати во Битола?
По стари објави што најдив треба да се пише на емаил L_Stoyanova@justice.government.bg
Дали сеуште може да се направи таа постапка и дали треба да биде напишана молбата на Македонски или Бугарски ?
Ви благодарам
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Здраво на сите
Денеска ми е потпишан указот, бидејќи на интервју бев во Софија дали може да се прати во Битола?
По стари објави што најдив треба да се пише на емаил L_Stoyanova@justice.government.bg
Дали сеуште може да се направи таа постапка и дали треба да биде напишана молбата на Македонски или Бугарски ?
Ви благодарам
Znaci celo vreme si citase i sea koa imas maka profil pravis account ccc, barem kazi koga bese na intervju i kade
 
Член од
24 март 2020
Мислења
2
Поени од реакции
2
Znaci celo vreme si citase i sea koa imas maka profil pravis account ccc, barem kazi koga bese na intervju i kade
Znaci celo vreme si citase i sea koa imas maka profil pravis account ccc, barem kazi koga bese na intervju i kade
Пишува горе дека сум бил Софија интервју датумот е 22.01.2019
Член сум повеќе од една година на форумот ,не е нов профилот
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Пишува горе дека сум бил Софија интервју датумот е 22.01.2019
Член сум повеќе од една година на форумот ,не е нов профилот
Odi vo Sofija podigni go, sega po novo 150 dusi dnevno imaat pravo za podiganje ukaz.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Тие што сте сликани во Битола, за колку време ви се јавија да го подигнете пасошот?
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
3
Поени од реакции
9
Започната процедура 2017 август(Дедо),интервју 2019 јануари 21,положително од средината на август 2020,указ 31 мај 2021 со среќа и сите да си дочекате. (Во процедурата беше вклучено и носење на дополнителни документи)
 
Член од
24 мај 2020
Мислења
8
Поени од реакции
32
Убаво утро! Указ 96. Дојде денот да го напишам ова!! :) Благодарност до сите за помошта и советот! Што ми предлагате да направам сега? Треба ли да ангажирам посредника? Треба ли да одам во Софија? Или? Јас живеам во Србија.
 
Член од
19 април 2019
Мислења
37
Поени од реакции
121
Убаво утро! Указ 96. Дојде денот да го напишам ова!! :) Благодарност до сите за помошта и советот! Што ми предлагате да направам сега? Треба ли да ангажирам посредника? Треба ли да одам во Софија? Или? Јас живеам во Србија.
Kada je bio inervju???
 
Член од
2 февруари 2018
Мислења
72
Поени од реакции
144
Ако некој денес утре иде Софија и има едно место за назад до МК нека пише ке платно за превозот.сеуште сум Софија чекам денес да се сликам ако треба помош нема некој посредник тука сум нека пише моите посредници се од Софија што може ке му средат преводи документи пошто реално сам тешко а и два дена е минимумот од подигање указ до вадење матичен адреса сликање,тоа планирајте во еден ден невозможно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom