Како да се реши Албанското прашање во РМ и на Балканот

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.326
Поени од реакции
81.571
Xhabe se kezish golem del od svetska mashka populacija se seceni. Skoro site amerikanci, muslimani, evrei I dobar del xristijani se obrezeni od prilika told e.
Ama xhabe za tebe se necivilizirani.

Americans truly are exceptional — at least when it comes to circumcision
By
Christopher Ingraham
May 26, 2015 at 1:05 p.m. EDT
The strange case of a Florida mom who took her 4-year-old into hiding to avoid circumcision has rekindled interest in the controversy around the practice. Circumcision proponents point to studies by the World Health Organization showing that it's effective at reducing HIV transmission rates, and to the American Academy of Pediatrics statement that "the health benefits of newborn male circumcision outweigh the risks."
пеер, сечете се што кур сакате прајте си себе си, батали ги овие кои приговараат за тоа

битно е да прекинете да убивате рандом луѓе само затоа што не се муслимани
 

TheGhegClan

Slobodna Vojvodina
Член од
8 септември 2020
Мислења
505
Поени од реакции
154
Слободно на интернет барај си circumcision brain mri, а правото на личен избор е убавината во општеството, се додека го имаме.



Африканците и жутите најмногу се множат.
Нема што да пробувам тебе да ти докажувам, ми е гајле што правиш со твоите деца, се додека јас имам избор за моите. Дури и ми одговара да им ги сечете и тоа што порано и без анестезии :D
Promashi za zutite, se mnozea porano sega I kaj niv sloboden pad proveri brojki ako ti znacat nesto, A afrikancite ja kazav muslimanite mnozinstvoto od niv se muslimani.

Eve tvoite zuti kako se mnozat

 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Xhabe se kezish golem del od svetska mashka populacija se seceni. Skoro site amerikanci, muslimani, evrei I dobar del xristijani se obrezeni od prilika toa e.
Ama xhabe za tebe se necivilizirani.

Americans truly are exceptional — at least when it comes to circumcision
By
Christopher Ingraham
May 26, 2015 at 1:05 p.m. EDT
The strange case of a Florida mom who took her 4-year-old into hiding to avoid circumcision has rekindled interest in the controversy around the practice. Circumcision proponents point to studies by the World Health Organization showing that it's effective at reducing HIV transmission rates, and to the American Academy of Pediatrics statement that "the health benefits of newborn male circumcision outweigh the risks."
Сунетот ќе те заштити од сида, еве добро :pos: Уште чекам да ми кажеш кои се тие здравствени бенефити? Ти се зацврстија коските, ќелав беше па ти порасна коса, лузни на кожата ти се избришаа, забите ти станаа отпорни на кариес, воспалена простата ти се среди, подолго клецаш, број на сперматозиди ти се зголеми, несоница излечи...?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.326
Поени од реакции
81.571
A afrikancite ja kazav muslimanite mnozinstvoto od niv se muslimani.
Eве ги земјите во Африка со најголем годишен раст на население:
RankCountryAnnual growth (%)
1South Sudan3.83
2Angola3.52
3Malawi3.31
4Burundi3.25


Еве ти кажи, по твое, која е доминатна религија во сите овие четири земји?
 

TheGhegClan

Slobodna Vojvodina
Член од
8 септември 2020
Мислења
505
Поени од реакции
154
пеер, сечете се што кур сакате прајте си себе си, батали ги овие кои приговараат за тоа

битно е да прекинете да убивате рандом луѓе само затоа што не се муслимани
Prviot del se soglasuvam.

Nikoj ne ubiva luge samo zatoa sto ne se muslimani, islamot go zabranuva toa.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.326
Поени од реакции
81.571
Prviot del se soglasuvam.

Nikoj ne ubiva luge samo zatoa sto ne se muslimani, islamot go zabranuva toa.
мене не ми значи ништо тоа што исламот забранува или не забранува нешто

Муслиманите низ целиот свет, како никој во 21-ви век, убиваат еден куп луѓе годишно, само заради тоа што не се муслимани. Ниту една религија одамна не го прави тоа. Не на глобално ниво како муслиманите. И кај нас исто така. Оние деца за Велигден што ги скинавте да беа муслимани сега ќе беа живи, како Ромите кои ги пуштиле.
Муслиманите од земјава, во големо мнозинство, застанаа зад овие гомна без никаков срам.
 

TheGhegClan

Slobodna Vojvodina
Член од
8 септември 2020
Мислења
505
Поени од реакции
154
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Ajde ajde toa e vo vojna, i ima cela storia za toa eve te ostavam so garry wills da ti go objasni toa ako ne sakas da slusnes od musliman

Значи во војна е дозволено убивање на пагани, така?
 

TheGhegClan

Slobodna Vojvodina
Член од
8 септември 2020
Мислења
505
Поени од реакции
154
мене не ми значи ништо тоа што исламот забранува или не забранува нешто

Муслиманите низ целиот свет, како никој во 21-ви век, убиваат еден куп луѓе годишно, само заради тоа што не се муслимани. Ниту една религија одамна не го прави тоа. Не на глобално ниво како муслиманите. И кај нас исто така. Оние деца за Велигден што ги скинавте да беа муслимани сега ќе беа живи, како Ромите кои ги пуштиле.
Муслиманите од земјава, во големо мнозинство, застанаа зад овие гомна без никаков срам.
Ne si iskren da si iskren ke kazes kako stotici iljadi iracani, Afghanistanci, Somalijci, se ubieni od francuski letala iskinati tela na celi semejstva masakrirani kako de ne se lugje voopsto I nikoj I nisto.
Vo Afghanistan ubivaat celi semjstva vo svadba zamisli I koga se zboruva za toa vo media samo se izvinuvaat. Veruvaj mi beric veruvaj mi nisto nemaat napraeno muslimanite vo sporedba so masakrite I torturite sto gi imaat izvedeno zapandjacite vo muslimanskite zemji a ti diaboko vo sebe go znaes toa. Ima tolku mnogu veruj sto kniga vo sto tomovi nee dovolna. Apsolutno ne opravduvam terror no isto taka ne otstapuvam od odbrana na pravoto na tie muslimani da se odbranat so site raspolozlivi sredstva.
Автоматски споено мислење:

Значи во војна е дозволено убивање на пагани, така?
Vo vojna e dozvoleno ubivanje na tvojot protivnik bilo koja sorta. Ili ti kafe da ne mislish da mu svarish na protivnikot vo vojna?
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.338
Поени од реакции
18.210
Во поглед на религија кај децата, јас мислам дека начинот на кој што Амишите живеат е најдобар.

Кај нив не ги крштеваат од мали, туку само ги воспитуваат. Кога ќе станат полнолетни им дозволуваат да го пробаат животот, алкохол, секс, коли, и ако се вратат назад и сами одлучат, тогаш ги покрстуваат и ја примаат религијата.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Во поглед на религија кај децата, јас мислам дека начинот на кој што Амишите живеат е најдобар.

Кај нив не ги крштеваат од мали, туку само ги воспитуваат. Кога ќе станат полнолетни им дозволуваат да го пробаат животот, алкохол, секс, коли, и ако се вратат назад и сами одлучат, тогаш ги покрстуваат и ја примаат религијата.
Биди сигурен дека не знаеш како живеат Амишите. Ако почнам да ти кажувам се што знам за нив од лично искуство, глава ќе те фати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom