Како да се реши Албанското прашање во РМ и на Балканот

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
@Bitcoin aj malce razberi se so Hare Krishna crew
Darling, ti ne go druzes Berik onlajn?
Jas mislam deka ako site i albanci i kauri zapeeme Hare Krisha deka moze i taka da se resi prasanjeto. :angel:
Se odjavuvam i jas gore na desnoto kjose na temata.
-Hare Krishna, Alahu Akbar.-
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.766
Поени од реакции
82.751
Darling, ti ne go druzes Berik onlajn?
Jas mislam deka ako site i albanci i kauri zapeeme Hare Krisha deka moze i taka da se resi prasanjeto. :angel:
Se odjavuvam i jas gore na desnoto kjose na temata.
-Hare Krishna, Alahu Akbar.-
кај се одјавуваш бре?
треба берикот да го тригернеш, а не да се антагонизраш со сите и после само да киднеш вака.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.363
Поени од реакции
16.561
Да седиш цел ден на форум и да произведуваш вребален пролив.

Ама не се тие виновни, администрацијата на форумот е виновна. Ним толку им делиле.
Овие одлично прилегаат квалитетот на форумот. Ја се надам дека бројот на ваквите ќе се зголеми.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.780
Поени од реакции
5.044
Со оглед дека имаме многу фанови да Путката, Брко и Асад...ќе се реши брзо прашањето :sakasuste:
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
781
Поени од реакции
1.646
Знам дека некои луѓе од форумов нема да се сложат со ова што ќе го напишам,ама ајде нема веза,секој со своето.

Сум работел градежно во албански куќи во 100% албански села,верувајте ниту еднаш не сме виделе некое зло од нив.
Луѓето биле претежно мирни,културни и пред се поштени за плаќање.
Ниту една расправија,ароганција,цинизам...
Самите они се свесни за состојбата во државава и крајно незадоволни од нивните политичари.
Правам муабет за неколку велешки,скопски и кумановски села.

Од друга страна,штрапнавме да работиме во куќа на македончето,живи хорори....
Уште од првиот ден мегаломанија,расправии,нечесност,ценкање за пари...
Едно кафе не ти вари бе ееееејјјј...
Сме работеле уште во неколку македонски куќи и решивме со екипата да бараме тендери исклучиво кај албанци.
Кај македончето-дефинитивно не.
Поголемо племе,поголема стока од овој народ не познавам.

Гледам овде на форумов цело време се шири параноја како тоа Албанциве биле едно големо зло,племе,криминалци итн...
И да,дел од нив се навистина такви.
Али да се кажува тоа за сите Албанци и да се шири параноја дека еден ден маме ќе ни ебат,ќе ни ја освојат државава,ќе се создаде голема Албанија..
Тоа мене повеќе на параноја ми личи.

Истото го мислам и за голема Албанија.
Ако сакаа големите сили да се случи тоа,одамна ќе се случеше.
Можеби имаат некаква замисла некои поединци или организации,ама големите сили искрено не верувам.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.501
Поени од реакции
22.537
Знам дека некои луѓе од форумов нема да се сложат со ова што ќе го напишам,ама ајде нема веза,секој со своето.

Сум работел градежно во албански куќи во 100% албански села,верувајте ниту еднаш не сме виделе некое зло од нив.
Луѓето биле претежно мирни,културни и пред се поштени за плаќање.
Ниту една расправија,ароганција,цинизам...
Самите они се свесни за состојбата во државава и крајно незадоволни од нивните политичари.
Правам муабет за неколку велешки,скопски и кумановски села.

Од друга страна,штрапнавме да работиме во куќа на македончето,живи хорори....
Уште од првиот ден мегаломанија,расправии,нечесност,ценкање за пари...
Едно кафе не ти вари бе ееееејјјј...
Сме работеле уште во неколку македонски куќи и решивме со екипата да бараме тендери исклучиво кај албанци.
Кај македончето-дефинитивно не.
Поголемо племе,поголема стока од овој народ не познавам.

Гледам овде на форумов цело време се шири параноја како тоа Албанциве биле едно големо зло,племе,криминалци итн...
И да,дел од нив се навистина такви.
Али да се кажува тоа за сите Албанци и да се шири параноја дека еден ден маме ќе ни ебат,ќе ни ја освојат државава,ќе се создаде голема Албанија..
Тоа мене повеќе на параноја ми личи.

Истото го мислам и за голема Албанија.
Ако сакаа големите сили да се случи тоа,одамна ќе се случеше.
Можеби имаат некаква замисла некои поединци или организации,ама големите сили искрено не верувам.
E sega probaj kupi kukja vo Kondovo ili ete ne moras da kupuvas ako ne si pri pari, zamoli nekoj isselen od Aracinovo da ti dozvoli da zivees na negov imot, so kirija ili ne i vrati se da kazis kako pomina.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.049
Поени од реакции
26.760
Знам дека некои луѓе од форумов нема да се сложат со ова што ќе го напишам,ама ајде нема веза,секој со своето.

Сум работел градежно во албански куќи во 100% албански села,верувајте ниту еднаш не сме виделе некое зло од нив.
Луѓето биле претежно мирни,културни и пред се поштени за плаќање.
Ниту една расправија,ароганција,цинизам...
Самите они се свесни за состојбата во државава и крајно незадоволни од нивните политичари.
Правам муабет за неколку велешки,скопски и кумановски села.

Од друга страна,штрапнавме да работиме во куќа на македончето,живи хорори....
Уште од првиот ден мегаломанија,расправии,нечесност,ценкање за пари...
Едно кафе не ти вари бе ееееејјјј...
Сме работеле уште во неколку македонски куќи и решивме со екипата да бараме тендери исклучиво кај албанци.
Кај македончето-дефинитивно не.
Поголемо племе,поголема стока од овој народ не познавам.

Гледам овде на форумов цело време се шири параноја како тоа Албанциве биле едно големо зло,племе,криминалци итн...
И да,дел од нив се навистина такви.
Али да се кажува тоа за сите Албанци и да се шири параноја дека еден ден маме ќе ни ебат,ќе ни ја освојат државава,ќе се создаде голема Албанија..
Тоа мене повеќе на параноја ми личи.

Истото го мислам и за голема Албанија.
Ако сакаа големите сили да се случи тоа,одамна ќе се случеше.
Можеби имаат некаква замисла некои поединци или организации,ама големите сили искрено не верувам.
А лубриканти они ти даваат или сам си носиш ?
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
781
Поени од реакции
1.646
E sega probaj kupi kukja vo Kondovo ili ete ne moras da kupuvas ako ne si pri pari, zamoli nekoj isselen od Aracinovo da ti dozvoli da zivees na negov imot, so kirija ili ne i vrati se da kazis kako pomina.
Ај дојди ти да живееш до комшијата Стојан Паунот и кажи ми за една година колку тужби на суд за апсурдни работи имаш добиено ?
Или кај Марика чакнатата што ќе ти викне полиција фудбал оти си играл во сопствениот двор.

Абе Владе,секој си ја брани својата нација.
Имало-немало,Македончето највеќе чини,најдобро е.
Да си се погледнеме себе си колку сме покварени како нација,па после да кажуваме за другите.

Реален сум како човек пред се и се трудам објективно да зборувам.

Во животот никогаш не сум имал ниту еден проблем со Албанците,за разлика од нашите.
Автоматски споено мислење:

А лубриканти они ти даваат или сам си носиш ?
[/QUOT
Не ми личи да ти возвраќам на ист начин.
Со овоа само докажуваш кој сме и што сме.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.237
Поени од реакции
26.079
Ај дојди ти да живееш до комшијата Стојан Паунот и кажи ми за една година колку тужби на суд за апсурдни работи имаш добиено ?
Или кај Марика чакнатата што ќе ти викне полиција фудбал оти си играл во сопствениот двор.

Абе Владе,секој си ја брани својата нација.
Имало-немало,Македончето највеќе чини,најдобро е.
Да си се погледнеме себе си колку сме покварени како нација,па после да кажуваме за другите.

Реален сум како човек пред се и се трудам објективно да зборувам.

Во животот никогаш не сум имал ниту еден проблем со Албанците,за разлика од нашите.
Еве јас волонтирам да живеам со Стојан Паунот, ако ти во замена живееш во Арачиново или Липково на 3 месеци. Бива?
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.382
Поени од реакции
4.745
...Албанците сами ќе си го решат прашањето
...имаат цел,јако дипломатско лоби и пари
...пример на кој треба и ние како Македонци да учиме
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.501
Поени од реакции
22.537
Ај дојди ти да живееш до комшијата Стојан Паунот и кажи ми за една година колку тужби на суд за апсурдни работи имаш добиено ?
Или кај Марика чакнатата што ќе ти викне полиција фудбал оти си играл во сопствениот двор.

Абе Владе,секој си ја брани својата нација.
Имало-немало,Македончето највеќе чини,најдобро е.
Да си се погледнеме себе си колку сме покварени како нација,па после да кажуваме за другите.

Реален сум како човек пред се и се трудам објективно да зборувам.

Во животот никогаш не сум имал ниту еден проблем со Албанците,за разлика од нашите.
Автоматски споено мислење:
Oti demek mene komsija mi e Hansen Stull ili vo koj film vlezen si? Tuku ostaj film, gledam 5 mislenja na krst imas pa ke recime deka specijalno napravi profil za gomna da jadis.
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
182
Поени од реакции
264
Lele narode u zabluda sum ziveel spotov go izgledav i stvarno ste bile u pravo a si mislev albancive deka se miroljubiv narod:( deka si trckaat po livadi pesni si peat pesnava mi vlepi samar i me vrati u relnosta bas vcera izglegov posle 5 godini od domabasket da sutnam u aracinove malce i so da vidam fotejli bapnale pred kos palat sve okolu @ПрофаундлиСтупид @Govinda u zabluda li sme bile be sinovi
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Lele narode u zabluda sum ziveel spotov go izgledav i stvarno ste bile u pravo a si mislev albancive deka se miroljubiv narod:( deka si trckaat po livadi pesni si peat pesnava mi vlepi samar i me vrati u relnosta bas vcera izglegov posle 5 godini od domabasket da sutnam u aracinove malce i so da vidam fotejli bapnale pred kos palat sve okolu @ПрофаундлиСтупид @Govinda u zabluda li sme bile be sinovi
Sine, ti si u teska zabluda. Vrati se na Tibet i meditiraj dodeka ja spoznaes igrata na Maya-ta.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom