Како да се реши Албанското прашање во РМ и на Балканот

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.338
Поени од реакции
18.210
Dali mislis deka nekoj kvalifikuvan samo za berenje praski misli do tie dalecini kako pravna drzava, bezbednost, sigurnost?

Nisto navredlivo sprema beracite na praski, ama sekoj ima svoi kapaciteti.
Дарлинг немаш претстава колку има мудрост во тие луѓе.

Штета што ти и ова свилениве другари твој, не сте седеле и не сте правеле муабет со такви луѓе.

Доброто е што на тие Албанци, берачи на праски, на грозје, ѕидари сега се гејмери, јутубери и се станати свилени исто како вас.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.558
Поени од реакции
29.004
Дарлинг немаш претстава колку има мудрост во тие луѓе.

Штета што ти и ова свилениве другари твој, не сте седеле и не сте правеле муабет со такви луѓе.
Taa "mudrost" od facebook inspirativni citati ne e vistinska mudrost.

Deka tie luge se posnaodlivi, mozebi.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.326
Поени од реакции
81.570
Daj link... vaka izleguva kao... ja otkriv kako od eterot da vlecam energija ama ne vi kazuvaam... ali kje si kakam....

Tuku Asparuh mi e mene interesenn... osekjam mudrost u ovaj lik.
Барај ако ти треба. Сеедно ми е оти тебе ти излегува некако у главата.

не си прв. Стоти си што мисли дека ќе ми се направи паметен на вакви теми со тоа што ќе ми рече - а ти бе што направи?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.338
Поени од реакции
18.210
И по пат некое тепање, газење, бодење, на интензивна нега праќање, убивање чат пат. Не мора да ситничиме.

Туку чика, ти не си бил тепан па затоа тука "мудруваш". Среќа твоите деца се здрави живи, па нема да ти текне за некои кои им отиде животот поради некоја стока. И затоа, дека дур не дојде маката на наш грб, ќе се правиме дека се е ок и со главите у земја.

Туку, он, со две би потпишал тотално одвојување и размена. Тотална. После ни граница нормална да нема, само ѕид долж цела линија на разграничување.
Абе тепање и убивање тоа го има секаде и кај македонците. Мислам во мое време го имаше, нон стоп. Абе за женска обавезно тепачка имаше. За влез во диско. Ела појди испрати женска во некое мало да та видам :D

Само тебе не ти мудрувам, оти до пред некој месец живееше на Бит Пазар. Само едно ќе те прашам, толку беа Албанциве лоши со тебе? Мислам настрана сељачизмот, јогурт во лифт и слични работи ...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.326
Поени од реакции
81.570
Мислам настрана сељачизмот, јогурт во лифт и слични работи ...
Вака - да даде Господ и тебе да ти се деси исто све него што му се десило. ОК?
Све од нив што попил - сељачизам, јогурт и што и да е.
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
182
Поени од реакции
264
И по пат некое тепање, газење, бодење, на интензивна нега праќање, убивање чат пат. Не мора да ситничиме.

Туку чика, ти не си бил тепан па затоа тука "мудруваш". Среќа твоите деца се здрави живи, па нема да ти текне за некои кои им отиде животот поради некоја стока. И затоа, дека дур не дојде маката на наш грб, ќе се правиме дека се е ок и со главите у земја.

Туку, он, со две би потпишал тотално одвојување и размена. Тотална. После ни граница нормална да нема, само ѕид долж цела линија на разграничување.
Pa i Makedonci imaat bodeno tepano albanci ako treseme zeleni taka eve ja koga bev sredno albancive bea zlostavuvani gi teraa da se krstat se i sesto site si imame razlicno iskustvo brate
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.558
Поени од реакции
29.004
Вака - да даде Господ и тебе да ти се деси исто све него што му се десило. ОК?
Све од нив што попил - сељачизам, јогурт и што и да е.
Of, diskutiras so lik sho probuva cel forum da go ubedi deka pusto tursko bilo merak tursko.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.338
Поени од реакции
18.210
Вака - да даде Господ и тебе да ти се деси исто све него што му се десило. ОК?
Све од нив што попил - сељачизам, јогурт и што и да е.
Абе мене тепање, со нож и со синџири ми се има случено со Македонци...

Мислам не е нешто екслузивно ова до националност.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.225
Поени од реакции
16.751
Абе тепање и убивање тоа го има секаде и кај македонците. Мислам во мое време го имаше, нон стоп. Абе за женска обавезно тепачка имаше. За влез во диско. Ела појди испрати женска во некое мало да та видам :D

Само тебе не ти мудрувам, оти до пред некој месец живееше на Бит Пазар. Само едно ќе те прашам, толку беа Албанциве лоши со тебе? Мислам настрана сељачизмот, јогурт во лифт и слични работи ...
Јас сум пишувал за моите искуства со нив повеќепати. Не било едно, не биле ни две, биле многу ситуации. Нормално, со тие што живееш ти не можеш да имаш проблем, зашто никој комшија нема проблем да ти праи, затоа што може сам на себе да си го направи, али таму поминувало све и свашта, и да ти кажам, деца таму не би растел, а ни јас повеќе не би сакал да живеам ниту да делам со нив животен простор.

А за процентот на напади од наша и од нивна страна нема потреба да се преповтара муабетот.
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
И ти можеш да станеш мудар како него, се што ти треба е црнец.
Da... bash sega go prashav u poraka kaj da najdam crnec... iako potajno se filmaff deka moze on e crn :rolleyes:

Abe stavre.. oti ne poshtuvash dogovori?

:coffee:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.338
Поени од реакции
18.210
Море драга, јас ко ќе одевме ко мали ко тинејџер во бивша ЈУ на море во Црна Гора, сите се плашеа од косовари, јас баш одев да се дружам со нив.

Еден и се праеше криминалец малце, не дека беше, ама супер ни беше, бркавме србинки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom