Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
10 септември 2020
Мислења
3
Поени од реакции
2
Здраво

Имам многу добар пријател во Сандански и би сакал ако е можно да се пријавам на негова адреса.
Која е процедурата? На првата страна е напишано дека се потребни две декларации или договор за закуп. Што е полесно да се направи?

Фала однапред.
 
Член од
19 мај 2020
Мислења
17
Поени од реакции
26
Здраво,
Ме интересира дали некој поднел своја адреса, какви декларации се бараат? Од каде се подигнуваат?
А ТИЕ ШТО ИМААТ АДРЕСА ЈА КАЖУВААТ СВОЈАТА АДРЕСА,И ВО КОЈА ОПШТИНА Е,ЗА ДА ГО ПРАТАТ ПИСМОТО ТАМУ(ЗА ПОСЛЕ ОТКАКО ЌЕ СТИГНЕ ПИСМОТО ДА НОСИШ ДООДВЕТЕН ДОКУМЕНТ КАКО ДОГОВОР ЗА ЗАКУП НА СТАН ИЛИ ДЕКЛАРАЦИИ ДВЕ ОД СОПСТВЕНИКОТ НА СТАНОТ КАДЕ ЌЕ СЕ ПРИЈАВИШ)
 
Член од
10 септември 2020
Мислења
3
Поени од реакции
2
И мене тоа ме интересира?
Здраво,
Ме интересира дали некој поднел своја адреса, какви декларации се бараат? Од каде се подигнуваат?
А ТИЕ ШТО ИМААТ АДРЕСА ЈА КАЖУВААТ СВОЈАТА АДРЕСА,И ВО КОЈА ОПШТИНА Е,ЗА ДА ГО ПРАТАТ ПИСМОТО ТАМУ(ЗА ПОСЛЕ ОТКАКО ЌЕ СТИГНЕ ПИСМОТО ДА НОСИШ ДООДВЕТЕН ДОКУМЕНТ КАКО ДОГОВОР ЗА ЗАКУП НА СТАН ИЛИ ДЕКЛАРАЦИИ ДВЕ ОД СОПСТВЕНИКОТ НА СТАНОТ КАДЕ ЌЕ СЕ ПРИЈАВИШ)
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.469
Поени од реакции
4.622
Nekoj sto bil na intervju avgust septemvri 2019? Kako vi e statusot?
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Здраво,
Ме интересира дали некој поднел своја адреса, какви декларации се бараат? Од каде се подигнуваат?
А ТИЕ ШТО ИМААТ АДРЕСА ЈА КАЖУВААТ СВОЈАТА АДРЕСА,И ВО КОЈА ОПШТИНА Е,ЗА ДА ГО ПРАТАТ ПИСМОТО ТАМУ(ЗА ПОСЛЕ ОТКАКО ЌЕ СТИГНЕ ПИСМОТО ДА НОСИШ ДООДВЕТЕН ДОКУМЕНТ КАКО ДОГОВОР ЗА ЗАКУП НА СТАН ИЛИ ДЕКЛАРАЦИИ ДВЕ ОД СОПСТВЕНИКОТ НА СТАНОТ КАДЕ ЌЕ СЕ ПРИЈАВИШ)
Dokolku imas adresa tvoja na tvoe ime sopstenost u bg ili sopstvenik e soprug/a ili prva linija - roditel.
dokolku si ti ili roditel samo kopija od notarniot akt se nosi u opstina koga ke prijavuvas adresa so cel embg da zemes. ako ne e na tvoe ime ili imotit ne e na ime na roditelot kopija od notarski akt na sopstvenik i 2 deklaracii zavreni na notar deka e soglasen da se vodis na adresa na sopstvenikot... za soprug/sopruga plus preveden izvod od vencani ako imotot
e na nejzini/nogovo ime

041B8354-C90C-4F92-BE01-869455A29AC6.jpeg
 
Последно уредено:
Член од
6 ноември 2020
Мислења
3
Поени од реакции
0
Na koj tel. Br. zvonite za podiganje na ukaz od ambasada skopje i sto dokumenti treba i kakva e postapkata ponatamu za do pasos
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
26
Поени од реакции
15
Na koj tel. Br. zvonite za podiganje na ukaz od ambasada skopje i sto dokumenti treba i kakva e postapkata ponatamu za do pasos
prvo se javuvas na 02 3229 444 pomegu 12 i 13 casot prasuvas dali ti e pristignat ukazot.ako e pristignat se zakazuva termin za podiganje na 058 058 555
 

Kajgana Shop

На врв Bottom