Несогласување во брак

Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Го уплашивте чивекот нема да му текни на форум ни рецепт за слатко да побара :ROFLMAO:
Ja mislam deka na @Moody mu pomognavme mnogu, da svati oti seriozni zivotni odluki ne smee da gi bazira na nas... pacientite od forumot.

Znaci on ne smee ovde da ide ni recept slatko da pobara... seushte.

:coffee:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
Ja mislam deka na @Moody mu pomognavme mnogu, da svati oti seriozni zivotni odluki ne smee da gi bazira na nas... pacientite od forumot.

Znaci on ne smee ovde da ide ni recept slatko da pobara... seushte.

:coffee:
Вервај ме нема да му текни на форумот да се логира повеќе. Жена му кога ќе му рече дека кајгана му направила за доручек ќе стани од маса ќе избега :LOL:
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Вервај ме нема да му текни на форумот да се логира повеќе. Жена му кога ќе му рече дека кајгана му направила за доручек ќе стани од маса ќе избега :LOL:
E e toa... pavlov refleks.... se e kako sho treba.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Вервај ме нема да му текни на форумот да се логира повеќе. Жена му кога ќе му рече дека кајгана му направила за доручек ќе стани од маса ќе избега :LOL:
Ако му правеше кајгана, тој не ќе бараше развод.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Друже, седни и разговарај со жена ти :) не слушај форумски ебиветри. Зборувајте 1,2,5 ... 500 пати. Сега зависи што е вашиот проблем и дали е решлив ... али сепак сериозна одлука што ти го менува животот.
Што ќе збори бе? Ако за овие 40 години не си кажале нешто, сега ќе измислат :facepalm:
Автоматски споено мислење:

Насилство, непочитување ....
Овие две се доволни! Изневерување и тралала е сосема небитна работа за развод. Тоа се психијатриски случаи!
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
Што ќе збори бе? Ако за овие 40 години не си кажале нешто, сега ќе измислат :facepalm:
Автоматски споено мислење:


Овие две се доволни! Изневерување и тралала е сосема небитна работа за развод. Тоа се психијатриски случаи!
Зависи до кој степен.
Јас не би делела кревет со некој ако знам дека ми доаѓа секоја вечер од кај друга жена.
Според овој муабет ако мажот не е насилен а е неверен, и секој ден ја опсипува жената со бакнежи и прегратки, ја кити со подароци и слично тогаш бракот можи да функционира ?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Зависи до кој степен.
Јас не би делела кревет со некој ако знам дека ми доаѓа секоја вечер од кај друга жена.
Според овој муабет ако мажот не е насилен а е неверен, и секој ден ја опсипува жената со бакнежи и прегратки, ја кити со подароци и слично тогаш бракот можи да функционира ?
СтефЌе, кумановци викаат и к.. душа има ;) Ако успееш да го држиш на граница на издржување и да не му се тресат нозете кога оди по улица:D, не се секирај, нема зихер да те изневерува! А тоа бакнежи и прегратки е од типот, кој како ке си постели така ќе си легне:)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
СтефЌе, кумановци викаат и к.. душа има ;) Ако успееш да го држиш на граница на издржување и да не му се тресат нозете кога оди по улица:D, не се секирај, нема зихер да те изневерува! А тоа бакнежи и прегратки е од типот, кој како ке си постели така ќе си легне:)
Кај оставам така јас пак ти, штом го насетам нешто ќе ги употребам сите вештини да не дојди до таква работа, не оставам ништо на случајност :цицки:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Во последно време и јас размислувам на развод, ама се мислам како ќе реагираат децата. Нема ли тоа да се одрази на нивната психа???
Ajde be i ti za uste malce. Kaj si izdral tolku, izdrzi uste nekoja godina ;).
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
Клучното прашање овде е „што е најдобро за детето?“ а тоа ние немаме појма. Секој брак е своја приказна. Дали е подобро детето да биде израснато од едниот родител многу зависи од родителот, дали има емоционални, интелектуални, материјални капацитети да го изгледа тоа дете сам/а.

Така да подобро да не мудруваме многу. Се согласувам со тие неколку причини како насилство, изневерување, зависности итн. Има работи кои се непоправливи и кои не треба да се толерираат.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Клучното прашање овде е „што е најдобро за детето?“
Одговор на клучното прашање е: Колку им е добро на родителите, толку му е подобро на детето. Среќни и разведени родители секогаш се подобра варијанта од несреќни, со конфликти и заедно!
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ajde be i ti za uste malce. Kaj si izdral tolku, izdrzi uste nekoja godina ;).
Акчли односите во бракот со возраста се продлабочуваат! Ако биле добри во младоста, ќе бидат подобри после 50-60+. Ако пак биле лоши, ќе бидат бетер :toe:
Автоматски споено мислење:

Како бе уште некоја?
Во вечит календар ми ги пишува уште триесет. Не се баш малку.
Владе е очигледно помлад од нас, па си вика тие накај нашата возраст се со една нога онаму, пу пу да не чуе злото:D
 
J

joli1

Гостин
И нефункционален брак и развод имаат сериозни детриментални последици врз децата, затоа при стапување во брак треба прво добро да се одбере животниот партнер, а не да се земаат ради реда или заради тоа што од дома ги притискаат.

Нажалост во нашето општество има две екстреми - бракови кои се растураат поради смешни причини и бракови кои што траат со децении, а партнерите требале да се разведат многу поодамна.

Сметам дека епидемија на растурени бракови тек допрва доаѓа поради влијанието на социјалните медиуми врз младината, нереалните стандарди кои се очекуваат од партнерите како и тоа што се повеќе и повеќе се нормализираат разводите, а значењето на браковите се губи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom