Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.503
Еден ден вака и клубот, не само веб страната.

1618951607089.png
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Не разбирам. Толку пари имаат, искуство, цели тимови од експерти, консултанти, советници. Цел машинерија позади нив. И им се дешава ваков аматеризам и катастрофа. Не на еден, туку на дванаесет. До толку да не процениле што ќе се случи после, до толку да не напипале терен со играчи, фанови и други спортски работници. Туѓ срам да те изеде.
The real world is messy. :)
Никогаш не можеа ни да претпостават дека ќе има вакви реакции. Јас лично сум изненаден како се крена, практично, целиот фудбалски свет.
Лош потег искочи ова. Трагично лош, ја изгубија целата преговарачка моќ, зошто ова беше nuclear option.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.117
Ко што гледам само Сити официјално излегле изгледа Арапите не спасуваат од оваа Абомниација од лига.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Хух,дали на драмата уште не и доаѓа крајот :D

Од Атлетико сеуште нема официјално соопштение, го чекаат претседателот да се отрезни, па да видат шо како :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Ко што гледам само Сити официјално излегле изгледа Арапите не спасуваат од оваа Абомниација од лига.
Затоа што ги боли уво за пари. Тие можат ладно уште 2 билиона лесно да фрлат, исто како ПСЖ. Тие не се во клубот да прават пари, како Кронке, Глејзер, туку е за престиж, за мерење на половиот орган.
 
Член од
19 август 2017
Мислења
260
Поени од реакции
841
Мене па ми е чудно, колку стварате митови од тие "експерти", "консултантски агенции", "бизнисмени", обични смртници што си нашле одредена улога у театаров, ништо повише, само ми е жал што многумина им ја купуваат очигледната илузија.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Затоа што ги боли уво за пари. Тие можат ладно уште 2 билиона лесно да фрлат, исто како ПСЖ. Тие не се во клубот да прават пари, како Кронке, Глејзер, туку е за престиж, за мерење на половиот орган.
+ перење образ на тие со пижамите
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
The real world is messy. :)
Никогаш не можеа ни да претпостават дека ќе има вакви реакции. Јас лично сум изненаден како се крена, практично, целиот фудбалски свет.
Лош потег искочи ова. Трагично лош, ја изгубија целата преговарачка моќ, зошто ова беше nuclear option.
Моја претпоставка е дека кога седиш во просторија со милијардери, кога советниците ти се милионери, кога асистентите ти се милионери и сите околу тебе смрдат на пари, може да се случи па да имаш малку искривена перцепција за реалниот свет.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Челзи ако тепаат со Брајтон ќе искочат од лигава и они вечерва. Ако не, не се будали за ЛЕ да се тепаат :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom