Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Не е испод чест. Милан се мачи со повреди и нема сила да игра две натпреварувања. Топ ќе беше да поминевме ама и што испаднавме не е трагично. Нема потреба за драматизирање и паѓање во депресии.
Takvi opravduvanja se za FK 3 Cesmi. Tuka se raboti za klub koj sto cela Italija mu gi falese transferite na polusezona a gledame deka nitu eden ne e na nivo i se pricina sto site gledame nov factory reset na cela ekipa.

Ispod cest bilo da se pomine Mancester a kvalitetna utakmica nemame izigrano so godini vo evropa, a da ne zboram sto NIKOJ od kopiljacive vo ekipa nema iskustvo vo LS i tamu ke bideme topovsko meso ako uspeeme da se plasirame.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Миљонита утакмица на Милан којашто ја губи заради индивидуален (не)квалитет. Во вакви тврди утакмици по миљонити пат, Милан увек индивидуално има нешто мањак, а противникот плус. Тоа ја реши денеска утакмицата. Неписменоста на Меите и писменоста на Погба, јебига.

Требаше Ибра да влезе уште на полувреме, Тонали во секој случај, барем знае да дае пас према напред и да шутне за разлика од Суљо.

Сеа ќе дојде некоја изјава и она лузерското, отпаднавме, ама ќе може сеа да се спремиме и да удриме јако на Серие А. Истото го изјавија и Конте и Пирло после дебаклите, а тоа е крајно шупачка таљанска логика. Океј, вие само испаѓајте по групи и од Порто, а нека продолжуваат даље екипи ко Славија, Молде, Динамо Загреб и Порто. После ќе се чудиме зошто е Серие А сматрана за смече од такмичење и ќе се тешиме со некои умрени статистики.

Јес да Милан испадна колку-толку достоинствено, не дека превише ми е жал и не знам што, ама па и немам зошто да се гордеам дека 'добро сме изиграле и покрај миљон повреди' или дека 'сме отпаднале од еден од фаворитите за освајање'. Тоа е лузерски менталитет за клуб како Милан. Ме нервира менталитетот којшто беше видлив и вечерва на терен. Као да висеше во ваздух дека максимум е 0:0 и треба да се борат за тоа, као да играат за тоа. И тоа ме нервира страшно.

Јебига, сеа више немаат изговори за да се обезбеди ЛШ преку Серие А. А се надевам дека коа би се обезбедило би било скроз различно. Ваљда, појма неам.
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.780
Поени од реакции
13.452
Takvi opravduvanja se za FK 3 Cesmi. Tuka se raboti za klub koj sto cela Italija mu gi falese transferite na polusezona a gledame deka nitu eden ne e na nivo i se pricina sto site gledame nov factory reset na cela ekipa.

Ispod cest bilo da se pomine Mancester a kvalitetna utakmica nemame izigrano so godini vo evropa, a da ne zboram sto NIKOJ od kopiljacive vo ekipa nema iskustvo vo LS i tamu ke bideme topovsko meso ako uspeeme da se plasirame.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Димче ти си очекувал нешто повеќе сезонава од борба за едно од првите четири места?

Јас мислам дека ниту еден тука во септември не напиша дека Милан има силен состав и дека треба да се бори да освои првенство и ЛЕ.

Напротив, кој повеќе, кој помалку, пишувавме дека ќе биде супер да се избори место во ЛШ. И тоа дури со здрав и спремен прв состав. Дури и тој состав беше критикуван дека не е добар и дека не е комплетен.

Е сега, за мене испаѓањево од МЈ е неуспех, исто како што сум разочаран што не се во трка за титула. Но некој да ми кажал дека со вака десеткуван тим ќе бидат уште во борба за ЛШ, не би верувал.

Не ми се бара сега по темава, но не паметам некој да напишал дека Милан има тим за титула или дури и дека има тим што мора да освои место во ЛШ. Знам дека повеќето пишувавме дека има неколку подобри екипи во лигава...
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Takvi opravduvanja se za FK 3 Cesmi. Tuka se raboti za klub koj sto cela Italija mu gi falese transferite na polusezona a gledame deka nitu eden ne e na nivo i se pricina sto site gledame nov factory reset na cela ekipa.

Ispod cest bilo da se pomine Mancester a kvalitetna utakmica nemame izigrano so godini vo evropa, a da ne zboram sto NIKOJ od kopiljacive vo ekipa nema iskustvo vo LS i tamu ke bideme topovsko meso ako uspeeme da se plasirame.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Кај прочита некој да пиша дека е испод чест? Едноставно немаме доволно квалитет и се мачиме со повреди. И не е крај на свет дека одпаднавме.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Димче ти си очекувал нешто повеќе сезонава од борба за едно од првите четири места?

Јас мислам дека ниту еден тука во септември не напиша дека Милан има силен состав и дека треба да се бори да освои првенство и ЛЕ.

Напротив, кој повеќе, кој помалку, пишувавме дека ќе биде супер да се избори место во ЛШ. И тоа дури со здрав и спремен прв состав. Дури и тој состав беше критикуван дека не е добар и дека не е комплетен.

Е сега, за мене испаѓањево од МЈ е неуспех, исто како што сум разочаран што не се во трка за титула. Но некој да ми кажал дека со вака десеткуван тим ќе бидат уште во борба за ЛШ, не би верувал.

Не ми се бара сега по темава, но не паметам некој да напишал дека Милан има тим за титула или дури и дека има тим што мора да освои место во ЛШ. Знам дека повеќето пишувавме дека има неколку подобри екипи во лигава...
Тоа е точно најверојатно, да, ама јебига. Никој не вика дека после прва одлична полусезона, очекувањата треба да останат исти. Истите тие играчи и истиов тим не натераа да се понадеваме дека имаат скок во менталитетот и дека се спремни за нешто појше од тоа што ние самите на почеток на сезона очекувавме.

Овие муабети дека на почеток на сезона не сме ги сметале за сериозен тим ќе ни помогнат ако на крајот од оваа сезона сме 5ти? Као утеха ќе ни бидат? Ќе си викаме: Па добро ние на почеток на сезона ова отприлика и го очекувавме, знаевме дека ќе биде тешко да се осигура ЛШ. Ќе го игнорираме фактот дека биле исклучително блиску до тоа да се борат сериозно на два фронта? Као чукнати ќе се праиме?

Да, на почеток на сезона можда делевме мислење дека обезбедување ЛШ е премија, ама ова е Милан и на полусезона заради игрите кои тие самите ми ги овозможија јас сменив очекувања, поготово затоа што се најдоа во исклучително поволна позиција. И сеа, после све ова, без разлика на моите очекувања на почеток на сезона, све пониско од 3то место во Серие А, за мене е огромно разочарување и лоша сезона за Милан.

Зборам за себе, не мора да се согласуваме, битно се разбираме.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.780
Поени од реакции
13.452
Тоа е точно најверојатно, да, ама јебига. Никој не вика дека после прва одлична полусезона, очекувањата треба да останат исти. Истите тие играчи и истиов тим не натераа да се понадеваме дека имаат скок во менталитетот и дека се спремни за нешто појше од тоа што ние самите на почеток на сезона очекувавме.

Овие муабети дека на почеток на сезона не сме ги сметале за сериозен тим ќе ни помогнат ако на крајот од оваа сезона сме 5ти? Као утеха ќе ни бидат? Ќе си викаме: Па добро ние на почеток на сезона ова отприлика и го очекувавме, знаевме дека ќе биде тешко да се осигура ЛШ. Ќе го игнорираме фактот дека биле исклучително блиску до тоа да се борат сериозно на два фронта? Као чукнати ќе се праиме?

Да, на почеток на сезона можда делевме мислење дека обезбедување ЛШ е премија, ама ова е Милан и на полусезона заради игрите кои тие самите ми ги овозможија јас сменив очекувања, поготово затоа што се најдоа во исклучително поволна позиција. И сеа, после све ова, без разлика на моите очекувања на почеток на сезона, све пониско од 3то место во Серие А, за мене е огромно разочарување и лоша сезона за Милан.

Зборам за себе, не мора да се согласуваме, битно се разбираме.
Јас се сложувам скоро со се.

Затоа и напишав дека што испаднаа е неуспех. Истото го мислам и за испаѓањето од борбата за титула. Ако не изборат место во ЛШ, нема да е неуспех, туку катастрофа.

Но треба да бидеме и објективни, тоа што изиграле подобра полусезона, можеби повеќе значи дека се надминале, отколку дека сега се премногу лоши (добро и се лоши повеќе од што треба :)). И колку веќе и самите да стануваме досадни со повредите, тоа е можеби и клучно зошто се случува пад. Не е случајно и Ливерпул сега таму шести или кое и да е место.

А место во ЛШ мора, без разлика на повреди и што ти знам друго.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тие барем имаат комплет напад, а многу натпревари губат по 1:0

Тешко дека некој друг би издржал со толку повредени во секој дел од теренот, освен ако нема голема клупа како Сити.

Добра сезона до декмеври додека не се повреди Бенасер, а Ребич тогаш се зарази, па повреди и не може да сврзи неколку натпревари. Исто важен за во напад и контрите што ги имаа.
Може друг правец ќе имаше сезоната, ама тоа е.

Наивен гол примија. Хакан и Меите можеа подобро да реагираат во одбрана.
Проблем е да се постигне гол од игра, Хакан е играч од кој се очекува нешто повеќе да направи го нема.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Димче ти си очекувал нешто повеќе сезонава од борба за едно од првите четири места?

Јас мислам дека ниту еден тука во септември не напиша дека Милан има силен состав и дека треба да се бори да освои првенство и ЛЕ.

Напротив, кој повеќе, кој помалку, пишувавме дека ќе биде супер да се избори место во ЛШ. И тоа дури со здрав и спремен прв состав. Дури и тој состав беше критикуван дека не е добар и дека не е комплетен.

Е сега, за мене испаѓањево од МЈ е неуспех, исто како што сум разочаран што не се во трка за титула. Но некој да ми кажал дека со вака десеткуван тим ќе бидат уште во борба за ЛШ, не би верувал.

Не ми се бара сега по темава, но не паметам некој да напишал дека Милан има тим за титула или дури и дека има тим што мора да освои место во ЛШ. Знам дека повеќето пишувавме дека има неколку подобри екипи во лигава...
Никаде не спомнав за очекувања. Баш напишав дека играчите си ја сфатија сериозно утакмицата и играа да победат. Проблем гледам само во препиченоста на фановите на кои што сега после Х години без Лига на Шампиони им станало испод чест да го победат ни помалку ни повеќе Манчестер Јунајтед и ми смета исто што котлето ја шитна на полувреме.

Кај виде ти дека зборам за очекувања? Кога ќе дојде ред да играш со таков клуб не смее да има калкулации и така и изгледаше Милан на терен вчера (борбено), ама не некој пред телефон/ компјутер има поголеми планови од тоа.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Никаде не спомнав за очекувања. Баш напишав дека играчите си ја сфатија сериозно утакмицата и играа да победат. Проблем гледам само во препиченоста на фановите на кои што сега после Х години без Лига на Шампиони им станало испод чест да го победат ни помалку ни повеќе Манчестер Јунајтед и ми смета исто што котлето ја шитна на полувреме.

Кај виде ти дека зборам за очекувања? Кога ќе дојде ред да играш со таков клуб не смее да има калкулации и така и изгледаше Милан на терен вчера (борбено), ама не некој пред телефон/ компјутер има поголеми планови од тоа.


Sent from my iPhone using Tapatalk
По 20ти пат каде прочита дека е испод чест да се победи Манчестер? Интересно ти е да си измислуваш глупости како што ти одговара?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.303
Поени од реакции
45.938

Каков човек,каков лик,каква инспирација.
треба да гледа туторијали за основи на фудбалска игра и навремено додавање на топка.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Не е крив он, ни самиот незнае како остана толку сезони во Милан. Ќе биде заебано денес, Фиорентина слаба форма имаа али немаат лош тим. Мора да се вратат денес со некоја победа, Ибра изгледа ќе стартува.
Donnarumma; Dalot, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Kessie, Tonali; Saelemaekers, Çalhanoglu, Brahim; Ibrahimović

фалат доста играчи, Далот кога влезе беше подобар од Калулу иако го плукав :), Томори беше може и најдобар против Јунајтед.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Овој поклон од Јуве мора да се искористи.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.780
Поени од реакции
13.452
Овој поклон од Јуве мора да се искористи.
Каква врска има ова со нас? Јуве колку е далеку од титула, веројатно исто толку е далеку и да не заврши меѓу први 4.

За титула (која што е речиси недостижна) треба Интер да кикснува, за четврто, најпрвин Наполи, па Рома, Аталанта изгледа најдобро од нив и има најголеми шанси да избори место во ЛШ.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Каква врска има ова со нас? Јуве колку е далеку од титула, веројатно исто толку е далеку и да не заврши меѓу први 4.

За титула (која што е речиси недостижна) треба Интер да кикснува, за четврто, најпрвин Наполи, па Рома, Аталанта изгледа најдобро од нив и има најголеми шанси да избори место во ЛШ.
Има. Се бориме за место ЛШ. Со победа или нерешено ќе беа пред нас. Титулата ја изгубивме уште во дербито сеа треба да гледаме да не го изгубиме и 4тото место. Па секој кикс на тие под нас ни е добредојден. Аталанта е само на 4 бода. Наполи е исто блиску а богами и Рома. Не смееме си дозволиле било каков кикс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom