Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

porchmonkey

Админ
Член од
28 мај 2016
Мислења
83
Поени од реакции
35
Во Скопје во матично во центар можеш да вадиш од кое родно место сакаш а за другите градови незнам. Можеш да видиш на нивната страна и онлајн да поднесеш барање само треба сите податоци да ги имаш и има опција од таму да го подигнеш или по пошта да ти го пратат

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Fala mnogu !
 
Член од
2 јануари 2019
Мислења
19
Поени од реакции
7
Треба да поднесам дополнителни документи во Софија и преводот го правам во Скопје.
Дали треба да ги однесам да ги легализирам прво во амбасада па после да ги пратам заедно со молбата по пошта во Правосудие?
 
Член од
7 ноември 2020
Мислења
187
Поени од реакции
191
Треба да поднесам дополнителни документи во Софија и преводот го правам во Скопје.
Дали треба да ги однесам да ги легализирам прво во амбасада па после да ги пратам заедно со молбата по пошта во Правосудие?
somo so posrednik ama da ti dade brojce deka gi odnel!
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
7
Поени од реакции
35
Здраво дечки! Удостоверението ми е пратено во Битола. Дали може да ми препорачате некој поуздан посредник кој може да ка заврши работата до крај (пасош и лк) без да се оди во Софија за сликање ЕГН и слично?
 
Член од
2 јануари 2019
Мислења
19
Поени од реакции
7
somo so posrednik ama da ti dade brojce deka gi odnel!
Посредникот не сака да ги поднесе и затоа морам сам да ја бркам оваа работа.
Автоматски споено мислење:

somo so posrednik ama da ti dade brojce deka gi odnel!
Посредникот не сака да ги поднесе и затоа морам сам да ја бркам оваа работа.
 
Член од
2 јануари 2019
Мислења
19
Поени од реакции
7
somo so posrednik ama da ti dade brojce deka gi odnel!
Посредникот не сака да ги поднесе и затоа морам сам да ја бркам оваа работа.
Автоматски споено мислење:
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2020
Мислења
22
Поени од реакции
26
Moze nekoj od ovie dobri posrednici da ni kaze zosto se zastana vo Bugarija i da li mozat da ispratat pismo do ministerstvoto vo sorabotka so bugarskite klubovi da pocnat veke da rabotat nesto!
Ova veke nema smisla.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Moze nekoj od ovie dobri posrednici da ni kaze zosto se zastana vo Bugarija i da li mozat da ispratat pismo do ministerstvoto vo sorabotka so bugarskite klubovi da pocnat veke da rabotat nesto!
Ova veke nema smisla.
Po veke 100 pati kazano RABOTAT od zadolzitelna vo finalna.... Od finalna vo polozitelno .... Se menjaat statusite ... Mala pauza vo vrska so ukazite ke pocnat kaj i da e
 
Член од
25 септември 2020
Мислења
22
Поени од реакции
26
Kakvi dezinformaciji? Potpisi nema, promeni na polozitelno nema. Toa e fakt.
Moeto prasanje bese nekoj poupaten da ni kaze koja e priciniata za ova.
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Kakvi dezinformaciji? Potpisi nema, promeni na poloziteno nema. Toa e fakt.
Moeto prasanje bese nekoj poupaten da ni kaze koja e priciniata za ova.
Nemoze sekoj den da ima ukaz cel februari imase ukazi sekoj den...Imaat oni limit kolku moze da davaat drzavjanstva na godisno nivo...I nee tocno deka nema potpisi za Ukazi ima ukazi ama za specijalni luge doktori,sportisti 1 Ukaz 2 do 3 prepiski...toa sto nema ukazi za stranci i za nasi ne znaci deka nema!
 
Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
Za da rascistat pola mesec od finalna pominuva skoro cel mesec vo posledniov period. Ako prodolzi vaka ke se ceka na finalna 8 meseci :(
Poveketo od tie sto se sega na finalna izgleda se rekorderi vo cekanje zatoa sto i zadolzitelna bese poveke od 19 meseci :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom