Тони и Дејан - ОПУШТЕНО

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
И онака Тони е главниот. Део последните неколку сезони само кратко ќе се јавеше со некоја фора и толку. Тони дури и самите гости ги викаше на МРТ се некој негови колеги актери или музичари, водители од телевизија што се знаат.

Не знам само колку ќе успее сега да ја започнат емисијава со вирусов. Се се мислам на Алфа овој пат дека ќе бидат бидејќи тие се контра владеачкава партија. Тони е нели ВМРОец?
Фалат вакви емисии искрено, освен 1на1 и Драган Б. Костиќ што беше добро освежување на ТВ 24... друго нема. Гледам нешто и овие Дац и Александар имаат интересен концепт на YouTube (Уште ми фалиш).

ВМРОец е, можда ќе прај некој скечеви, вицови... пред да ги најави гостите. А за гостите не верувам да ги малтретира со политика.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Којзнае дали пак ли ќе се смее (кретенски) како што се смееше!
Пишете, зошто немам намера да губам време со него.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Тони и Дејан е добар хумор за шабаните, што им се свиѓа хикхирику, жикина династија и слично. Е на нив, ова им е како откачен хумор. А у ствари е селски.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Конечно нешто квалитетно да се гледа, од Жаре преку глава ми е веќе со неговите Џими Фалон зезанции.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Да видиме каков нов концепт ќе има емисијава.

Мене ме нервира Тони со малку груб хумор што некогаш го има.
Фала богу што Нина си го прифати тој груб хумор и не се лутеше.

Исто за Цаци Паковска

Порано ми било можеби ова интересно вака хуморов ама сега сфаќам дека е безвезе.

Сега дека е на Алфа можно е да пука доста хумор политика.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Да видиме каков нов концепт ќе има емисијава.

Мене ме нервира Тони со малку груб хумор што некогаш го има.
Фала богу што Нина си го прифати тој груб хумор и не се лутеше.

Исто за Цаци Паковска

Порано ми било можеби ова интересно вака хуморов ама сега сфаќам дека е безвезе.

Сега дека е на Алфа можно е да пука доста хумор политика.
Добрите стари денови, Волчица, Ламбе и Део. Ова со Цаци ме врати во минатото. Good times...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.311
Тони и Алфа, јасно е во кој правец ќе оди емисијата.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Премиера во петок на Алфа во 22:30ч

 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.608
Поени од реакции
5.119
Сега кога ќе ги нареди гости Жмиц, Муцунски, Пандов, Милошоски... А и хуморот му е опаднат бааги од кога влезе политика шанацов.
Како најсмешни на Алфа ТВ ќе го задржат приматот тие двајцата легенди у заспиј ако можеш.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Уште не започнала емисијата да се емитува вие веќе ја знаете каква е и каква ќе биде.

Алал да ви е, све видовити... остајте бројче веќе ко ја имате таа моќ, ќе прајме бизнис.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Уште не започнала емисијата да се емитува вие веќе ја знаете каква е и каква ќе биде.

Алал да ви е, све видовити... остајте бројче веќе ко ја имате таа моќ, ќе прајме бизнис.
Па, човече не е од вчера, му го знаеме капацитетот!
 
Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
Валјда сака да каже касно е веке да се пере откако пропадна у г... со политика, а плус то и на алфа будимпешта тв .. јбг
 

Kajgana Shop

На врв Bottom