Блам држава

Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Какви се шансите да го пуштат,во петок?Мислам тогаш,треба да соопштат пресуда.
Искрено,мене не би ме чудело и ослободителна да добие.
Со врските негови,во суд,може и да ја знае веќе пресудата.
Како и да е,си поигра кур-ташак,со зајко,и баграта негова.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.637
Поени од реакции
34.828
... ама пак, се мислам после таква ноќ со покачена телесна температура да се излегува надвор само по блуза и ОП го запрел новинаров облечен со јакна, некако ми е мутава работава,
сепак е ова одлично заедничко сценарио, можеби ќе биде појдовна идеја за некој филм за Оскар,
сепак мислам дека заслужува ослободителна, да се докаже и покаже дека сите „кои се од збор“ и не бегаат ќе добијат и награда за храбро однесување!
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.136
Како еднаш една ваква работа не ве натера да ги поплавите плоштадите, како еднаш не ве натера чин направен од Албанците да ги поплавите плоштадите, туку гледавте клипови од К-15 со што ве подполнуваа како нација. Како во толку години изминати ни еден штаб на сдс не е демолиран. Дали е до мене што не тече само македонска крв, па не можам да го сварам ова.
Еве да ти кажам пошто еден куп луѓе знам непартиски, што е мн битно у прашањево твое. И таков се сматрам и самиот. За чие задоволство би искачал/искачале и би кршеле, палеле, убивале или незнам ти што.
Уште од на Грујо и Мијалков времето кога правеа тежок апашлук и криминали по државава (што еве и до ден денешен искачаат нивните заебанции) па до овие сега што се.

Знаеш тие "патриотите" што организираа и идеа по протести на Грујо и Сашо дека пола беа платени, а пола уценети ради разни криминали. Каква македонска крв, какви идеали, какви бакрачи. Па до наставничките што еден куп ги исповработија па мораа да идат, ради исклучиво личен ќар. Исто и шарените или незнам ти каквите.

Ти како неутралец би се мешал со такви?
Еве сам што не земеше ако си толку разочаран влези у собрание или било каде и разнеси се, и остај порака ова ми е за утре да крадат тие и тие.
Идеалите не ти носат леб на маса и мир у душа.
Лекот ти е, глеј смеј си се само, пукај си сеир ако си тука у државава, сврти на шала и на смеа. Пошто обратно тешки комплекси и муки ќе си набиеш.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.336
аууу кој знае колку ќотек има јадено Зоки од Калето... ептен накурчен делува...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Дали прајм министерот штотуку пријави операција со значаен успех. :LOL:
Им крена на телефон и се прошета до суд, овој вика институциите покажаа дека работат.

Мицко побара експертска влада уште еднаш. Утре уште два пати ќе побара. Нова прилика да се употреби „честитост“ во реченица.

Пандемии, карантини, ваксајнс, ништо од тоа нема смисла. Ова е живот, the good stuff.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.080
Поени од реакции
19.920
Додека беа опозиција, ветре некое да дувнеше појако, веднаш бараа одговорност и оставки од владата. Сега, после сериско демонстрирање неспособност, излегува телево и ти вели дека одговорноста и оставките значеле триумф на криминалот. :icon_lol:


Излегу
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.794
Еве да ти кажам пошто еден куп луѓе знам непартиски, што е мн битно у прашањево твое. И таков се сматрам и самиот. За чие задоволство би искачал/искачале и би кршеле, палеле, убивале или незнам ти што.
Уште од на Грујо и Мијалков времето кога правеа тежок апашлук и криминали по државава (што еве и до ден денешен искачаат нивните заебанции) па до овие сега што се.

Знаеш тие "патриотите" што организираа и идеа по протести на Грујо и Сашо дека пола беа платени, а пола уценети ради разни криминали. Каква македонска крв, какви идеали, какви бакрачи. Па до наставничките што еден куп ги исповработија па мораа да идат, ради исклучиво личен ќар. Исто и шарените или незнам ти каквите.

Ти како неутралец би се мешал со такви?
Еве сам што не земеше ако си толку разочаран влези у собрание или било каде и разнеси се, и остај порака ова ми е за утре да крадат тие и тие.
Идеалите не ти носат леб на маса и мир у душа.
Лекот ти е, глеј смеј си се само, пукај си сеир ако си тука у државава, сврти на шала и на смеа. Пошто обратно тешки комплекси и муки ќе си набиеш.
Сето ова е ок ако не мислиш да создаваш семејство. Вака ако си создал веќе семејство, живееш во Скопје и ова го кажуваш при здрава свест, тогаш е жално не за мене или некој друг туку за твоите деца.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Немаше да биде толку трагичн да не излезеа Обиџуко и Рускоска и да даваат интервјуа како уште во петокот имале индикации за можно бегство, како му го следеле телефонот, да си префрлаат вина ко врел компир кој требало да даде налог, кој да обезбеди притвор и на крај братов мртов ладен да каже "не бе тука бев, температура малку".
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Знам дека е така, само сеуште не сфаќам како секогаш на вас Македонците вакви работи, и се останато ви е смешно и го пакувате во хумор.

Пак ќе кажам, пишувам општо ме лично за тебе или било кој. Како еднаш една ваква работа не ве натера да ги поплавите плоштадите, како еднаш не ве натера чин направен од Албанците да ги поплавите плоштадите, туку гледавте клипови од К-15 со што ве подполнуваа како нација. Како во толку години изминати ни еден штаб на сдс не е демолиран. Дали е до мене што не тече само македонска крв, па не можам да го сварам ова.


Уште еднаш не го сфаќај лично, ова е прашање за цел форум, ти како женско од тоа што знам од форумот си далеку далеку и од пред многу мажи Маледонци за оваа тема.
Види фино вака што си се ставаш настрана од Македонци во постов а подоле викаш дека си мешавина Македонец. Мислам, стварно глупо да се криеш со имагинарно "ќебе" од одредена националност, било која, кога овде сето ова што се случува треба прво како интелектуална единка да те замисли, после како Македонец, Марсовец, џедај, итн. Ништо лично ни кон тебе :)

Иначе за палење, протести, глупости, не збори само овде те молам, кога сме биле кајганџиски на протести од име гејт во 2008, за Талат министер (кога одредени вмровци овде, ќе се пронајдат, дробеа да не сме се палеле, ова било некаква си мамка на ВМРО, ќе го решеле Талат, да не ја барам темата од пред 8 години), за Смилковско, за братучедите... На некои од нив имало повеќе имало форумџии отколку обичен плебс да наречам.
Додека не се искорени ткивото кое ги сфаќа партии те како агенции за вработување, ништо.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.336
Немаше да биде толку трагичн да не излезеа Обиџуко и Рускоска и да даваат интервјуа како уште во петокот имале индикации за можно бегство, како му го следеле телефонот, да си префрлаат вина ко врел компир кој требало да даде налог, кој да обезбеди притвор и на крај братов мртов ладен да каже "не бе тука бев, температура малку".

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom