Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
16 мај 2019
Мислења
50
Поени од реакции
81
[/QUOTE]
Mnogu ti e cudna logikata ,stignati se do 13-12-2018 intrviju sofija a od 24-12 im se nerabotni denovi ,i kako ti dojde do zaklucok deka tie so itr.Sofija 2019 ke gi pocnat avgust.
Ako me procitase kako so treba ke me razberese deka sakam da kazam deka iako se stignati do dekemvri, tuka se i prepiskite od Bitola i Skopje. (Gledam i samiot znaes deka se 25000 prepiski a do 22000 se stignati) Nikade nemam pisano deka tvrdam ili znam tuku tocno, se e nekoja MOJA pretpostavka ili logika i ne si obvrzan da se slozis so nea. Cisto sakav da kazam moe mislenje,vprocem za toa e i forumov. A ti ako imas TVOJA logika prosvetli me
 
Последно уредено:
Член од
16 мај 2019
Мислења
50
Поени од реакции
81
2019 moze e i pocnata veke, gledate deka kasnat so statusite po mesec ipol?
Kakvi gluposti se treskaat ovde, stvarno ne mozam da go pratam forumot.
Ako ova vazese za moeto mislenje, jas se izvinuvam ..zaboraviv deka pobitno e da pcuesh kolnesh i vreghash na forimov otkolku da spodelish teza ili MISLENJE.
 
Член од
23 март 2020
Мислења
30
Поени од реакции
79
Ako ova vazese za moeto mislenje, jas se izvinuvam ..zaboraviv deka pobitno e da pcuesh kolnesh i vreghash na forimov otkolku da spodelish teza ili MISLENJE.
Luge dzabe si gi kopate ocite, jas sum 1 avgust 2018 na intervju sofija pa od 18 avgust 2020 polozitelno.Nemat red nikakov najtocno e po data od polozitelno po to so gledam na forumot veke cela godina.Dzabe sevodite po intervjuto jas dremev 16 meseci zadolzitelna i 8 meseci finalna a deckite so bea so mene na intervju veke cekaat sa slikanje.
 
Член од
2 февруари 2018
Мислења
72
Поени од реакции
144
Ako me procitase kako so treba ke me razberese deka sakam da kazam deka iako se stignati do dekemvri, tuka se i prepiskite od Bitola i Skopje. (Gledam i samiot znaes deka se 25000 prepiski a do 22000 se stignati) Nikade nemam pisano deka tvrdam ili znam tuku tocno, se e nekoja MOJA pretpostavka ili logika i ne si obvrzan da se slozis so nea. Cisto sakav da kazam moe mislenje,vprocem za toa e i forumov. A ti ako imas TVOJA logika prosvetli me
[/QUOTE]
Aj mali nezamaraj pisi so mislis kratko jasno a ne nekoj da te tumaci.
Автоматски споено мислење:

Ako me procitase kako so treba ke me razberese deka sakam da kazam deka iako se stignati do dekemvri, tuka se i prepiskite od Bitola i Skopje. (Gledam i samiot znaes deka se 25000 prepiski a do 22000 se stignati) Nikade nemam pisano deka tvrdam ili znam tuku tocno, se e nekoja MOJA pretpostavka ili logika i ne si obvrzan da se slozis so nea. Cisto sakav da kazam moe mislenje,vprocem za toa e i forumov. A ti ako imas TVOJA logika prosvetli me
Aj mali nezamaraj pisi so mislis kratko jasno a ne nekoj da te tumaci.
[/QUOTE]
Ne e vazno kaj si bil interviju i koga nego koga si stsven vo sistem na zadolzitelna .
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2008
Мислења
45
Поени од реакции
98
Momentalno kolku vreme se ceka pismoto od konzulat da stigne do opstina sredec?
Jas vo konzulat za ukazot bev 12. 01.2021
Blagodaram
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
Momentalno kolku vreme se ceka pismoto od konzulat da stigne do opstina sredec?
Jas vo konzulat za ukazot bev 12. 01.2021
Blagodaram
моментално се чека од 3-3,5 месеца според членови кои имаат пишувано неколку страни назад.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
Momentalno kolku vreme se ceka pismoto od konzulat da stigne do opstina sredec?
Jas vo konzulat za ukazot bev 12. 01.2021
Blagodaram
Сакам да те замолам тебе и сите нови или релативно нови членови на темата пред да поставите прашање барем малку да се потрудите да прочитате некоја страна поназад.
Доколку не најдите мислење, има премногу офтопик мислења - а темата не е модерирана, тогаш имате search и можност така да дојдете до информација.
Доколку и така не најдете, тогаш прашајте.

Скоро сите прашања се одговорени и одговорите т.е. термините на чекање се горе долу истите.

Не дека не мрзи да одговараме, ќе одговориме не е проблем. Но така има безброј мислења кои се непотребни и кои се повторуваат - па заради тоа се губат различните видови на информации до кои треба да се стигнува „на прва“.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
40
Поени од реакции
34
Член од
16 март 2020
Мислења
77
Поени од реакции
161
Drugari dali se zakazhuva termin vo Konzulatot za podiganje na Drzavjanstvoto i od kolku do kolku chasot rabotat i izdavaat
 
Член од
11 март 2019
Мислења
49
Поени од реакции
76
Zdravo, vtornik sakam da go podignam resenieto od konzulat od bitola, dali ja ima nekoj uplatnicata da mi ja isprati za plakanje, i dali ke mozi pred da odam da ja uplatam pa odma da zavrsam rabota? Fala
 

Kajgana Shop

На врв Bottom