Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
24 јуни 2020
Мислења
25
Поени од реакции
46
Drushtvo, molba za prakjanje na ukazot vo druga ambasada nadvor od Mkd treba da pratam po poshta ili po mail? Ako mozhe preku mail dali znaete dali seushte funkcionira l_stoyanova mailot ili ne primaat na toj mail vekje molbi?
Mene mi e pratenvo sk ukazot ama ne sum jas vo mkd da odam tamu pa bi sakal da mi go pratat vo London
Shto vikate shto e najpametno da napravam?
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
Drushtvo, molba za prakjanje na ukazot vo druga ambasada nadvor od Mkd treba da pratam po poshta ili po mail? Ako mozhe preku mail dali znaete dali seushte funkcionira l_stoyanova mailot ili ne primaat na toj mail vekje molbi?
Mene mi e pratenvo sk ukazot ama ne sum jas vo mkd da odam tamu pa bi sakal da mi go pratat vo London
Shto vikate shto e najpametno da napravam?
кога доби указ? зошто не си пратил молба во Софија навреме да ти го пратат указот во Лондон? Неможе повеќе да праќаш преку емаил и вчера беше потврдено од други членови. Пробај прати молба експресно со ДХЛ или ТНТ со копија пасош можеби ќе завршиш работа.
 
Член од
26 декември 2015
Мислења
57
Поени од реакции
66
Po dobivanje na status polozitelno kolkava e verojatnosta za dobivanje na otkaz?
Dali e sega promeneto po status polozitelno sigurno se dobiva ukaz i nemoze da dobies otkaz?
 
Член од
29 октомври 2020
Мислења
48
Поени од реакции
105
Drushtvo, molba za prakjanje na ukazot vo druga ambasada nadvor od Mkd treba da pratam po poshta ili po mail? Ako mozhe preku mail dali znaete dali seushte funkcionira l_stoyanova mailot ili ne primaat na toj mail vekje molbi?
Mene mi e pratenvo sk ukazot ama ne sum jas vo mkd da odam tamu pa bi sakal da mi go pratat vo London
Shto vikate shto e najpametno da napravam?
Za da podignes Ukazot vo London i prijavis adresa ke mora da imas postojana adresa vo london. Ako imas samo makedonski pasos, ne go pravi toa bidejki nema da zavrsis nisto
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Треба за две недели да одам во Софија, дали важи за влез брз АНТИГЕН тест или мора да се и а ПЦР тест и дали со БГ пасош доколку сум истиот треба да ги направам?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Член од
16 октомври 2019
Мислења
9
Поени од реакции
2
Zdravo uste vo ponedelnik prativ baranje vo bg za prakanje ukaz vo mk no seuste be mi e promenet statusot kolku vreme se ceka za da go pratat
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
Zdravo uste vo ponedelnik prativ baranje vo bg za prakanje ukaz vo mk no seuste be mi e promenet statusot kolku vreme se ceka za da go pratat
очекувај промена на статус од наредна недела, некој чекал и до десет дена за промена. Доколку си пратил барање по емаил (не одговараат по емаил више) нема да имаш промена а доколку си пратил молба со копија пасош експресно рачунај на промена после една недела од приемот на молбата во Правосудие,
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
очекувај промена на статус од наредна недела, некој чекал и до десет дена за промена. Доколку си пратил барање по емаил (не одговараат по емаил више) нема да имаш промена а доколку си пратил молба со копија пасош експресно рачунај на промена после една недела од приемот на молбата во Правосудие,
@Kaleb nemas ti promena na polozitelno?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom