Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Статус
Затворена за нови мислења.

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
https://minepi.com/matelu

Нова криптовалута е ова.Сега моментално нема вредност. Ама во иднина може да кренк како биткоин и едно Пи може да вреди преку 1000 долари
He he hejjj

BIT KONEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEKKKKTTT


 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
898
Поени од реакции
3.507
Сакам да депозитнам 2000 евра на Binance меѓутоа ми излегува ова;
Screenshot_14.png

@Bitcoin имаш идеја? BTW Верификација направена и потврдена комплет со лична, слика, мобилен, е-маил.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
948
Поени од реакции
1.313

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Сакам да депозитнам 2000 евра на Binance меѓутоа ми излегува ова;
Прегледај го приврзокот 281851

@Bitcoin имаш идеја? BTW Верификација направена и потврдена комплет со лична, слика, мобилен, е-маил.
Од Македонија не можеш да правиш депозит/повлекување кеш на Binance. Во "Terms of use" сигурно ти напоменале при верификацијата.
А со биометриката убаво си сторил, за да можеш подоцна да тргуваш на Spot маркетите.

За да купиш крипто, пробај прво депозит на cex.io па после ќе префрлиш на Бинанс. Ако неможеш и таму, отвори акаунт на Coinmama, и без проблем ќе купиш со (наша) дебитна картичка.
Ќе ја копираш адресата од Binance walletot и ќе го внесиш на Coinmama. Следи ја процедурата и за 20-30мин ќе ти легнат на Бинанс.
На Coinmama имаш фиксни 3.5 долари плус ~ 5% провизија (провери сам пред да ја потврдиш трансакцијата).

Немој да тргуваш на други платформи освен Binance. Вистина е дека сеуште нема регулатива за нашава земја, ама како крипто берза, менувачница и паричник.. Binance е мерцедес за другиве платформи.

Ако имаш проблем, пиши слободно.
 
Последно уредено:
Член од
15 февруари 2019
Мислења
898
Поени од реакции
3.507
Од Македонија не можеш да правиш депозит/повлекување кеш на Binance. Во "Terms of use" сигурно ти напоменале при верификацијата.
А со биометриката убаво си сторил, за да можеш подоцна да тргуваш на Spot маркетите.

За да купиш крипто, пробај прво депозит на cex.io па после ќе префрлиш на Бинанс. Ако неможеш и таму, отвори акаунт на Coinmama, и без проблем ќе купиш со (наша) дебитна картичка.
Ќе ја копираш адресата од Binance walletot и ќе го внесиш на Coinmama. Следи ја процедурата и за 20-30мин ќе ти легнат на Бинанс.
На Coinmama имаш фиксни 3.5 долари плус ~ 5% провизија (провери сам пред да ја потврдиш трансакцијата).

Немој да тргуваш на други платформи освен Binance. Вистина е дека сеуште нема регулатива за нашава земја, ама како крипто берза, менувачница и паричник.. Binance е мерцедес за другиве платформи.

Ако имаш проблем, пиши слободно.

Фала ти! Да, ќе пробам така да префрлам тогаш, на Binance се убедливо најмали провизиите и затоа таму отидов но прееска откога ме репнаа со ова читав дека нѐ банирале у 2019 ебате државата ебате..

Имам wallet на Trust но страв ми да не имам проблеми преку вашиве платформи на withdraw, ама у секој случај ќе пробам се загреав деновиве.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Фала ти! Да, ќе пробам така да префрлам тогаш, на Binance се убедливо најмали провизиите и затоа таму отидов но прееска откога ме репнаа со ова читав дека нѐ банирале у 2019 ебате државата ебате..

Имам wallet на Trust но страв ми да не имам проблеми преку вашиве платформи на withdraw, ама у секој случај ќе пробам се загреав деновиве.
Што и да правиш, не влагај само на Binance Futures :) Прво добро простудирај го Spot трејдингот со парови */USDT и */BTC, а потоа разгледувај друго.
 

vlaono

счо имат
Член од
27 јуни 2009
Мислења
159
Поени од реакции
7
Pi Network aplikacija koja sto mozete da ja najdete na bilo koj Store na vasiot telefon, ja spustate aplikacijata i vo pozadina vi kopa Pi, ne vi trosi baterija.
Se ocekuva do krajot na 2021 da izleze stage 3 i da ima oficijalna cena i da mozete da kupuvate prodavate i trade. Aplikacijata e besplatna.

Dokolku vi bara invitation code napisete Dugioz
 
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
Дали некој го користи своето PC за мининг? Вчера го оптимизирав на nicehash и вади некој просек од 55-60 hash со 120 watts и 55 C на графичка.

Ме интересираше дали е возможно да ги повлекувам директно пари во банка и која е најдобра опција? Ако губам само време и пари да го гасам :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.342
Дали некој го користи своето PC за мининг? Вчера го оптимизирав на nicehash и вади некој просек од 55-60 hash со 120 watts и 55 C на графичка.

Ме интересираше дали е возможно да ги повлекувам директно пари во банка и која е најдобра опција? Ако губам само време и пари да го гасам :)
кој е економскиот бенефит ќе видиш кога ќе ти дојде сметката за струја па ќе споредиш колку си заработил и колку си потрошил
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Kes
Член од
14 август 2018
Мислења
4.530
Поени од реакции
10.019
Pi Network aplikacija koja sto mozete da ja najdete na bilo koj Store na vasiot telefon, ja spustate aplikacijata i vo pozadina vi kopa Pi, ne vi trosi baterija.
Se ocekuva do krajot na 2021 da izleze stage 3 i da ima oficijalna cena i da mozete da kupuvate prodavate i trade. Aplikacijata e besplatna.

Dokolku vi bara invitation code napisete Dugioz
Апликацијата е бесплатна,ама рекламите што ги гледате на неа не се! Нема ни вајт-пејпер нит па нешто се знае за блок-чеинот,да не почнувам колку многу мириса на скам.
Еве и да не е(хипотетички!), Пи една од преку 2000 други алткоини кои имаат вредност=0!
Зошто се надевате воопшто дека тоа ќе се смени до 2050?
 
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
кој е економскиот бенефит ќе видиш кога ќе ти дојде сметката за струја па ќе споредиш колку си заработил и колку си потрошил
За 24 часа 3.5 евра профит , струја потрошена 3 до 5 kwh така да чисти 3 евра дневно.

Не знам колку троши пц ама мислам не е повеќе од 200 вати со мининг , баш ке проверам имам мерач колку би било еден просек.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.530
Поени од реакции
10.019
За 24 часа 3.5 евра профит , струја потрошена 3 до 5 kwh така да чисти 3 евра дневно.

Не знам колку троши пц ама мислам не е повеќе од 200 вати со мининг , баш ке проверам имам мерач колку би било еден просек.
Се зависи што конфигурација имаш и што ќе копаш. Ама просечен/релативно нов компјутер дали 3.5€ ќе ти извади во цел месец!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom