Дискусија за Атеистите, Исламот, Христијанството и останати убедувања

H

Hyperion VI

Гостин
Фратер...па неможе све сатанистички песми во работилница...
Научи нешто од Бело Дугме...Топом чу те гаџат мала моја....

Ама трансхуманистичка е,
демек се дешава армагедон и идеме кон ѕвездите,нешто ко Интерстелар,
а Зоран Славински со своите учења го овозможува тоа спасување на тие што ќе си платат кај него за семинар и ќе купат книга?
Не е сатанистичка воопшто добар е концептот
 

Ne-misli

Жив ѓавол
Член од
2 август 2016
Мислења
351
Поени од реакции
639
Да те корегирам... не доаѓам јас туку @Ne-misli , јас дома ќе си седам до сопругата детето, двете кучиња, мачето и желчето, Стојна, Миле и остали... и ќе чекам пари на сметка, а тебе те иницирам да се грижиш парите да се заработат не само уметноста, пошто Гурџи нема сенс за бизнис... нели виде?

:coffee:
Ти бе...Ошо си станал..... си се просветлил...само пари на сметката... :P
 
Последно уредено:
H

Hyperion VI

Гостин
Ако си духовно надограден со висока свест поимот ж'та као течност само ќе ти влегува преку уста и ќе го напушти телото преку т.н мочање...Јадна им мајка на тие што мислат дека во здраво тело и духот е здрав,а треба обратно-Во здрав дух и телото е здраво.
Ау браво Ленца,па ти имаш добри духовни теории,
Вчера се зафркавав такво ми е запознавањето со сите членови,не замерај.
Ќе бидеме другарчиња (y)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Кажи фратер...телетабис си?
Тебе не сум те рендал.... ајде повели....
Нема одговор што е Бог..имаш или немаш муда да одговориш?
На олтар на младоженците знаеш што велат?....кој има нешто да каже, нека каже сега, или да трае за секогаш!!!...повели...што е Бог?
И ти си нашол најголемиот рендач да го рендаш :D
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
И ти си нашол најголемиот рендач да го рендаш :D
Но прашањето што го зачна и Хиперион метафорички... дали он навистина ренда или е уфилман исто како и со хуморот?

Пример ја не сум вооов шо он се труди да збори туку кои се неговите интереси, името и сликичките...

Значи Толкин,.... Хобит.. ЛОТР, Гејм Оф Троунс... па и Хери Потер, толку му значат шо дома сигурно има куклички од горенаведените... или бар оригинал ДВД БлуРеј.... за нив по нет има прочитано повеќе од било која друга литература, а верувам и самите книги...

The Best Children’s Books Of All Time—From J.R.R. Tolkien to J.K. Rowling

:coffee:
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Аман,фрлете по некое „бисерче",па макар и „рендање".
Досадно ми е,ми се дискутира за спиритуалност,мистицизам и сл.
@Ne-misli @ПрофаундлиСтупид
Пошто ја уствари везе немам ни од спиритуалност нит мистицизам, се шо тресам ми се базира на некоја улична психологија и плус што мојта психијатарка мене ми има кажано, па мене бизнис моделот ме интересира за да купам плажата, дали може да го склопиш концептот на евентите?

А и ако имаш за книгата некој бисер давај... да ја убрзаме работата.

:coffee:
 
H

Hyperion VI

Гостин
А и ако имаш за книгата некој бисер давај...
„Размислувај малку поинаку отколку сега".

„Праведниот е невидлив сѐ додека не направи погрешен потег"

„Сфати го животот како играта Шах"

„Секој може да те заебе,очекувај го тоа"
??????
Ќе ми текне до после,сеа ти како Роберт Грин ќе ги разглобиш како лекции овие Теореми,тоа оставам на тебе ;) а и Гурцата ќе се избаци со некое рендање до после,се надевам.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
„Размислувај малку поинаку отколку сега".

„Праведниот е невидлив сѐ додека не направи погрешен потег"

„Сфати го животот како играта Шах"

„Секој може да те заебе,очекувај го тоа"
??????
Ќе ми текне до после,сеа ти како Роберт Грин ќе ги разглобиш како лекции овие Теореми,тоа оставам на тебе ;) а и Гурцата ќе се избаци со некое рендање до после,се надевам.
Од Гурџи ископирав веќе у ворд шо напиша таму, се надевам може и на англиски да ги збори овие бисери... евентите треба надвор, каде фрлаат луѓе пари на ова.
 
H

Hyperion VI

Гостин
Од Гурџи ископирав веќе у ворд шо напиша таму, се надевам може и на англиски да ги збори овие бисери... евентите треба надвор, каде фрлаат луѓе пари на ова.
Да да равенките на табла со креда он ќе ги пишува,јас ќе стојам со сунгерот и ќе бришам кога ќе има потреба :)
 

Ne-misli

Жив ѓавол
Член од
2 август 2016
Мислења
351
Поени од реакции
639
"

„Сфати го животот како играта Шах"
Добар бисер... :)
Од Гурџи ископирав веќе у ворд шо напиша таму, се надевам може и на англиски да ги збори овие бисери... евентите треба надвор, каде фрлаат луѓе пари на ова.
Слабо шпрехам англиш...скоро ич...стар сум јас ..старо магаре..
Фрацуски и руски у школо...немаше енлиш на времето.. :P
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Аииии стоп! Проблем!
Психијатарката еднаш ми кажа дека секој проблем е предизвик.... мора сега да смениме малку концепт.. Гурџи не знае Англиски....

Прва идеа најпросто Гурџи да седне на столчето, да гледа у една точка и чат пат да вика... Хммммм...

@Hyperion VI ќе треба у јак транс да ги ставиш за тоа....

Вие... идеа?

Гурџи пасош имаш ли?
 
H

Hyperion VI

Гостин
Аииии стоп! Проблем!
Психијатарката еднаш ми кажа дека секој проблем е предизвик.... мора сега да смениме малку концепт.. Гурџи не знае Англиски....

Прва идеа најпросто Гурџи да седне на столчето, да гледа у една точка и чат пат да вика... Хммммм...

@Hyperion VI ќе треба у јак транс да ги ставиш за тоа....

Вие... идеа?

Гурџи пасош имаш ли?
Немате гајле за англиски,Гурцата ќе збори на непознат јазик(што ќе му падне на памет во „трансот"),а јас ќе читам претходно напишани англиски фрази на таблет(малку tech),демек преведувам симултано.
Све ќе биде искоординирано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom