Фан Клуб: Челзи

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Мет вели дека клубот ќе му врачи отказ на Лампард денес.

Па не е сеедно, пичка му мајчина. Демек ете, неизбежно, лоши резултати, не успеа да го имплементира замисленото, нормално е отказ да добие. Арно ама...

Може Лампард да се појави на ,,Стемфорд", да изврши голема нужда и да го избрише задникот со дресот од Челзи. Потоа да оди по нашите домови и сексуално да општи со женскиот родител.
Повторно ќе биде ебена легенда на клубот и Премиер Лигата. И ништо тоа нема да го поништи.

Убаво е сега што оди, за да може потоа да се врати. Одмор, па некој 10-14 место во ПЛ тим. Да набие искуство, рутина, да победува. После години, назад.

Она што тој го остави во Челзи е идентично со она што го остави Раниери во 2003. Цврста подлога за следниот тренер да може да создаде врвен тим.
Петте репрезентативци и првотимци и враќањето на вербата во академијата - неговото најголемо наследство.
Мајсторе, до следното.

п.с Тухел е новиот предводник.
Автоматски споено мислење:


Официјално.

Тухел според француски медиуми би потпишал на четири ипол ики три ипол години, англискиве векат дека договорот би му траел 18 месеци.

Мене Тухел ми е енигма. Сметам дека е добар тренер и свесен сум кои се неговите базични квалитети, но ден денес не знам по што се издвојува и зошто би бил специјален.
Во секој случај, полна подршка.

Инаку, за првпат досега да се огласи Роман во врска со некоја ваква одлука. Преседан голем.
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Барем кајгана ќе ги задржи фановите на Челзи и ќе им се врати интересот за фудбал :D


Очигледно е дека Челзи не е спремен да води долгорочна политика со еден менаџер. За мене ова е огромна грешка, уште па ако се донесе Тухел или некој друг млад менаџер, пак истото сценарио ќе гледаме.
Ако клубот планираше пак да се води по инстант успех не требаше да се донесува тренер без искуство, туку да се бараше Гвардиола по секоја цена, вака само клубот тапка во место.

Можни наследници не сум гледал ма да не ме ни интересира затоа што моментано нема тренер кој би можел да донесе инстант успех со тим во транзиција.
Ете ми текна на Алегри, но он и неговиот стил има сосема друг тип на играчи во Челзи.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Во дадениот момент, трансфер бан и истрошен тим, единствено Лампард беше реална опција. Затоа клубот го ангажираше. И не сметам воопшто дека тоа е грешка. Апропо муабетот за ,,инстант успех".
 
Последно уредено:
H

HoT _iCe

Гостин
Очекувано. Можемо на носталгију да живимо и играмо још двеста утакмице ама нема да има прогрес, проблем е кд е тим фундаментално лошо поставен и кд основе на фудбал не се знаев, неможе да се очекуе ништо повише.
Дали ми е криво? Апсолутно не, Лампард доби шансу, добисмо и ми добри сезону ипол у малце поразличну атмосферу за разлику од претходно ама фудбал е ладнокрван бизнис куде што само успех се гледа а Челзи под Лампарда моментално, нема да има успех и још 5 сезоне да му се дадев. Едноставно му е прерано у кариеру како менаџер да води тим како Челзи. Имаше супер солидну прву сезону у коју ги надмаши очекувања од њега ама у втору, едноставно не знам што се деси, на толко паре потрошени, на квалитетан тим како што има на располагање, едноставно е недопустљуиво да играмо како играмо, резултати на страну, кризе и падови у форму се дешавав и под најбољи менаџери, ми смо фундаментално погрешни и безидејни.
Не ми се свиѓа што сга ќе биде драма период за Челзи и што веќ почна да се вади прљав веш и за едни и за други, да бидемо кристално јасни, у овуј ситацију, без разлику што се десило позади сцену, сви гу делив кривицу. Не е ни Лампард толко невин колко што некои фанови га правив и у њега гледав нареднога Фергита, не е ни Управа толко лоша колко што се оцрнуе.
Како и да е, апсолутан респект за Френкита, проба мушки, даде све од себе, не беше фер да се фрљи у огањ толко рано у кариеру ама такој се градив најбољи а верују дека некад, некој дн, ќе биде едн од најдобри менаџери. Посебан респект што послеѓан чин како трењер на Челзи му беше да му гу даде капитенску ленту на Маунта, апсолутно заслужено и убав момент. Ради њега сам почнаја да га гледам Челзи и увек ќе ми биде омилен играч ама не сам носталгична нити емотивна личност, сакам успех, сакам победу, сакам да бидемо доминантни и сакам да бидемо конкуренти, време за љубовни приказне повише преферирам на Нетфликс, без разлику, увек за мене ќе останеш најбољи, безусловно.

Дали е Тухел прав човек за Челзи? Искрено, мислу дека не. Прво зашто не га знам какв трењер е, нити сам гледаја француску лигу, нити германску. Ако се воду по тој од ЛШ, ондак е ужасан трењер нели испадна од Јунајтед. Још повише ме плаши што доваѓа сас педигре на тешкога за работу мада можда и тој ќе бидне пресудно за да се смени овј лузерски менталитет што се усади неколко сезоне уназад, можда тој ќе биде искра кд ќе имаш трењера копиле и ми да бидемо копилиња на терен како у време на Мурињо па почнев да не почитуев, доста е више бајке и љубавни приказене, сакам да гледам фудбал, мушки.
Много га фалив од другу страну и стручњаци, искрено кој знае, време ќе каже, само нека извади топ4 за да се игра ЛШ и следњу сезону, за овуј полусезону не га оценују, не га осудују, само нека гу спаси па за од наредну, здравје.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Тоа е проблем што вие мислите дека Челзи има јак состав, а уствари Челзи има јак состав на хартија.
Прилагодување на Вернер и Хаверц ќе беше ист и со кој било друг менаџер. Лампард све проба, еве веќ месец дна Хаверц игра амц Вернер игра централно ама залудно. Проба ги сви могуќе комбанацие и формацие ама капацитет е тј, затој што сви су млади играчи и има много новајлие у тим а нема од кого да учив. Од Жоржињу и Рудигера...

Лампард ги постави темељи и костур на тим и не се слажам со тоа што викате дека кој како дојде у Челзи е полош.
Маунт и Џејмс напреднава под водство на Лампарда, туја би га ставија и Абрахам ма да он си е готован од нападача и еве га сга Гилмур игра страшно добро. Силва исто си е супер, ама Силва има искуство и е готов производ. Како што бесва Фабрегас и Коста кд дојдева.

Тој дека Лампард беше едина опција за тренер, затој што нели Сари немаше намеру да работи сс такв тим.
Ама еве зашто не си поставите прашање зашто е било тој такој? Зашто Конте се скара сс управу и Сари си отиде.
Зошто Анчелоти, Мурињо и Конте имасва колапси на екипу после освоену титулу и управа не застана позади нив ?

Еве још едно хипотетичко прашање, дали ако некој менаџер кој и да дојде во Челзи избори лш оваа и наредна сезона биде 7 место на средину на сезону сс 1/8 финале лш и 1/4 финале во куп треба да си оди и ќе се рачуна за неуспех?
А еве јас сум убеден дека кој и да дојде сега во Челзи е научна фантастика да земе 4 место покрај ваков Лестер ама добро.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Циркулираат муабети дека Рудигер бил ,,змијата" и креирал тензии во таборот. Неколку пати на тренинг бил најгласен против Лампард и неговиот избор, особено против наводното форсирање на некои играчи (младава екипа).
Дури и се пресметувал со Азпиликуета во повеќе наврати. Стариов застанал во одбрана на Маунтовци.

Приказните одат дотаму, Ковачиќ и Рудигер отишле во управа и кодошеле контра Лампард. За Рудигер воопшто не би се зачудил, искрен да бидам. За Ковачиќ не знам, ама ако размислиш мотив постои. Плис џогирањата на секое појавување на терен.

Дел од ова ако е точно, во истиот момент исписница на двајцата и во пакет со кретенот Алонсо да се испратат у три лепе пизде материне.
 
B

Beginner

Гостин
Не знам како да реагирам од една страна сакав да остане а заради резултатите не.
Како и да е фала за се Френки ќе си останеш засекогаш легенда.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Циркулираат муабети дека Рудигер бил ,,змијата" и креирал тензии во таборот. Неколку пати на тренинг бил најгласен против Лампард и неговиот избор, особено против наводното форсирање на некои играчи (младава екипа).
Дури и се пресметувал со Азпиликуета во повеќе наврати. Стариов застанал во одбрана на Маунтовци.

Приказните одат дотаму, Ковачиќ и Рудигер отишле во управа и кодошеле контра Лампард. За Рудигер воопшто не би се зачудил, искрен да бидам. За Ковачиќ не знам, ама ако размислиш мотив постои. Плис џогирањата на секое појавување на терен.

Дел од ова ако е точно, во истиот момент исписница на двајцата и во пакет со кретенот Алонсо да се испратат у три лепе пизде материне.
Највероватно е и истина пошто Рудигер до пред некое време беше тотално искључен од тим и дешавке. Ковачиќ ништо не игра целу сезону и могуѓе е да проработало балканско у њега, види ги сви играв пред мене зашто су другари сас шефа, мене шеф не ме сака, познати смо ми балканци по такви пиздарие пошто смо тип на народ што слабо се гледа у огледало и оценуе реално, камоли само критични да бидемо.
Како и да е, сумњам дека ќе останев у Челзи у лето, еве ги шанса сас Тухела нека покажев дека вредив нешто, посебно Рудигер не ми е јасно како може да се буни кд игра како телетабис, попаничан одбрабен играч у Челзи не памту дека е имало, по тој га и памту, паника и тоталан мозочан удар у сред утакмицу.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Детали според Атлетик

Добро, секако Челзи нема да заврши топ 4 годинава.

Доказ дека клубов е воден од тотални аматери. Зошто не беше отпуштен пред 40+ денови кога сите видовме дека треба?
Што се смени сега во споредба со пред месец дена?
Ептен, ептен аматерско.

Со секој поминат тренер се повеќе се открива дека НИТУ ЕДЕН тренер нема добар однос со одредени луѓе во клубов и дека сепак треба да се менуваат тие фаци.

За Лампард...
Штета. Се виде лани деак не е добар тренер и дека единствено нешто е да се надеваме една од две ситуации:

А) Да прерасне во добар тренер и да покаже знаци на подобрување
Б) Да остане тренер што не е добар општо гледано....ама би бил добар тренер за овој тим (има ептен такви примери, каде иам тренери што би биле лоши било каде...ама би биле супер во одреден систем...исто и за играчи нели важи)

Во оваа една година...не прерасна во добар тренер.
Штета.
А не делуваше и деак е добар за овој тим/играчи.

Стварно штета, верувам не постои човек што не сакаше да успее.

Кој и да дојде, предоцна е за да го врати клубов во топ 4.
Единствено е да глумиме лудило и да се тешиме како што реков пред 40 денови дека два пати кога игравме финале на ЛШ го отпуштивме тренерот на пола сезона и дојде нов тренер што е тотално непознат за да не однесе до финале.


АЈДЕ ЏОДИ МОРИСЕ ВЕРУВАМЕ ВО ТЕБЕ! :D

Се надевам Лампард ќе направи камбек на својата тренерска кариера
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Стандард, и последниве асистенти си отидоа со тренерот.

Штета.
...АВРАМ ГРАНТ Е СЛОБОДЕН!!!! :D
Асистентите (скоро) секогаш ги пратат тренерите, претпоставувам тоа е уредено и со клаузули во договорите.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Едвардс и Бери денес го воделе тренингот. Засега овие двајца не се заминати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom