Фудбалски/трансфер дискусии

M

Macedon1um

Гостин
Виљареал го раскина договорот со Кубо, читам во темата за официјални трансфери дека од Реал го пратиле веќе на позајмица во Гетафе.
Прашањето ми е зошто не му дадоја од Виљареал никогаш поголема минутажа, секогаш влегуваше последните 10 минути пред крајот на натпреварот, а кога и да влезеше не беше воопшто лош.
Во последни 10 минути кога сите се изморени и јас да влезам ќе бидам добар

Требало во Селта Виго да го пратат, солиден тим имаат таман со него ќе атакуваат на местата за ЛШ
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Во последни 10 минути кога сите се изморени и јас да влезам ќе бидам добар

Требало во Селта Виго да го пратат, солиден тим имаат таман со него ќе атакуваат на местата за ЛШ
И Винициус влага последни 10 минути па дно допира секојпат кога ќе допри топка :)
 
M

Macedon1um

Гостин
И Винициус влага последни 10 минути па дно допира секојпат кога ќе допри топка :)
Добар беше Винициус во Видеотон, сега не знам по колку минути игра откако се врати во Уругвај
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Добар беше Винициус во Видеотон, сега не знам по колку минути игра откако се врати во Уругвај
Намали со шегите ќе го падниш форумот
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Изгледа е завршен трансферот на Дембеле, позајмица до Јуни со опција за откуп 35 милиони.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
Јович и официјално назад. Реал колку млади играчи сјеба чудо нешто
Да бе Реал го прееба Јовиќ, преценет менаџерски играч, испраа пари со него.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Јович и официјално назад. Реал колку млади играчи сјеба чудо нешто
Како на пример, кои млади играчи ги сјебал?

Јович е пример како можеш сам да си ја сјебеш цела кариера.
Балкански менталитет, потпиша за Реал викна цела багра србенди во Мадрид и апсолутно дно проби.
Фати два пати корона, еднаш падна од кров и се повреди и за малце ќе го стрпаа во затвор поради кршење на карантин во Србија.
Ама Зидан го заеба. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom