Роботски правосмукалки

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ме интересираше дали сите спецификации и во пракса е се така како што е пишано. Најбитно е да не треба по неа пак да се чисти, теписите се од тие бушавите.

Зависи која дебелина се, еве на пример овде нема проблем да се качи и да си исчисти. Кај мене се вакви како на видеово горе доле и си чисти без проблем :)
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Ме интересираше дали сите спецификации и во пракса е се така како што е пишано. Најбитно е да не треба по неа пак да се чисти, теписите се од тие бушавите.
Kaj мене чистат 2, куќата е на 2 нивоа и затоа е така, чистат и џогираат и морам да речам, шаркот не заиграл откако сме вселени. Жениве што чистат се живи среќни пошто цел мебел ни е подигнат и Рокица 1 и Рокица 2 шетаат ко млади невести секоја вечер и завршуваат работа, па жениве само чистат кујна, бањи и бришат прашина, а во нова куќа колку има за бришење значи... Маж дома носи само бели чорапи, никогаш не ми се десило чорап да е испрљан еве скоро цел месец, замисли колку добро чистат.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
И истите муабети беа и во деведесетите - abe braadd stoke ti ma6ina za perenje tanjiri kako sto moze sungerce dapomine ni6to tehnika nemoziiii
Тури малце поправи тањири па да видиме како ќе ги испере.Треба да му ги сервираше скоро па чисти за да ги замие.И баба тоа го правеше.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Тури малце поправи тањири па да видиме како ќе ги испере.Треба да му ги сервираше скоро па чисти за да ги замие.И баба тоа го правеше.
Какви се тие поправи тањири? Се што сум пикнала во машина за перење тањири излегло гланц. Провери филтри, таблети, црева, може водата е тврда, нешто не е во ред.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Тури малце поправи тањири па да видиме како ќе ги испере.Треба да му ги сервираше скоро па чисти за да ги замие.И баба тоа го правеше.
Јалнаш си земо, пере све што може да се угура :D разлика меѓу ручно и машинско е само у реуму и алергију на руке! За*би тој рука си е рука, може за секс важи, али са судови миење машина е закон:kafence:
На Ацида бог здравје да му даде и на још едну колешку од форум, што ми отворисва очи на тему мини машина за судови, царство брат. Замислуев ме около овога робота, мој дел како да завртиш ке остане на мене, пошто жена е одговорна за патос, а ја за ќошиња горе :(
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Какви се тие поправи тањири? Се што сум пикнала во машина за перење тањири излегло гланц. Провери филтри, таблети, црева, може водата е тврда, нешто не е во ред.
Попрљави,да не кажам нечисти,подзагорено,залепена храна,масно и слично.Треба да ги замиеш рачно таквите па да ги ставиш во машина..а кога пола работа ќе и завршам,можам и сам целата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Попрљави,да не кажам нечисти,подзагорено,залепена храна,масно и слично.Треба да ги замиеш рачно таквите па да ги ставиш во машина..а кога пола работа ќе и завршам,можам и сам целата.
Загорените тави и залепената храна цитрич се минато со хартија за печење. А за мрсно немам чуено една машина за перење тањири да не го вади.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Во денешно време кој користи тави што на нив се лепи храната и не можеш едно јајце да испржиш, загорува, а и не употребува хартија за печење?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Во денешно време кој користи тави што на нив се лепи храната и не можеш едно јајце да испржиш, загорува, а и не употребува хартија за печење?
Некој што не обновил ништо во кујна 15 години, ваљда :)
Буквално и да бараш, тешко е да најдеш нелеплива тава од 2010-та наваму :pos:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Некој што не обновил ништо во кујна 15 години, ваљда :)
Буквално и да бараш, тешко е да најдеш нелеплива тава од 2010-та наваму :pos:
Абе како да не,уште од Топ-шоп ве лажат дека ништо не лепи :pos: Не се гребат ич безвременски се..Или ја ќе купувам тави на 3 месеци да сум фенси или ако ги гребнам малце..од Топ-шоп и слични срања.
Автоматски споено мислење:

Загорените тави и залепената храна цитрич се минато со хартија за печење. А за мрсно немам чуено една машина за перење тањири да не го вади.
Добро победи со хартија..аргумент:D
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Абе како да не,уште од Топ-шоп ве лажат дека ништо не лепи :pos: Не се гребат ич безвременски се..Или ја ќе купувам тави на 3 месеци да сум фенси или ако ги гребнам малце..од Топ-шоп и слични срања.
Автоматски споено мислење:


Добро победи со хартија..аргумент:D
Брат, што да ти објаснам после напишаново... продолжи да си купуваш тави од пазарче :)
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.910
Најбитно е да не треба по неа пак да се чисти, теписите се од тие бушавите.
Замисли женати да дојди дома од работа и да ти најди недочистено... па плачки, ќотеци... :zver:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Just in! :)

 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Колку им е корисен век на овие, некој просек за просек квалитет/цена?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom