Езотерија, Окултизам - А. Кроули, П. Дунов, Д. Фортуне ...

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Скроз е можно да употребувате термини кои точно не знаете што значат и да правите работи, кои само ги означувате со тие термини.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Да беше жива дискусија би зборувал за тоа и други искуства без проблем ако некого го интересира но со оглед на тоа дека имаме 3ца или 4ца што си го пушат во круг едни на други во темава не сум инспириран да навлегувам во детали, така да тоа што се случува ти го оставам на имагинацијата.
Па не си фер, јас се отворив за мојата пракса на твое барање. Доколку не сакаш да ја објасниш сензацијата, само прашање, дали квалитативно се разликува од Луциден сон?

Што зборуваш бе пријателе? o_O
Несум јас сличен, нити сакам да бидам. Не благодарам. Ти биди си и остани си сличен. Јас сум си сепак само еден едноставен скромен романтичар кој едноставно љуби да љуби.
Останав должен да ти одговорам што со мене и праксата во отсуство на Говинда, имено тој само ме пушна на патот и ми помогна да си осознаам некои други тригери кои се многу појаки.
За разлика од @Drexel би се отворил понатаму како го иницирам алхемискиот процес.
Како вегетаријанец имам голема сензитивност за вредноста на се што е живо, ги отварам следните слики...

1605779716263.png 1605780249489.png

1605779747774.png

Согледувам дека психопатијата е одлика на повеќето луѓе, нивната среќа, раш кој им го создава одземањето живот..... нивната насмевка... екстаза...

1605779922735.png

И сега се прекинувам, Рејџот што се буди во мене го трансмутирам во фокус на работа.
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
ДиеМТи бато... Една Пастрика вЧело и кукурег...
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
@ПрофаундлиСтупид гледај како можеш да лачиш природно дмт, од бивши џанкер и јутубер кој пастира видеа за кликови.
Ова на Стриктли е баш шамански, ако си тип ко мене, со амбиции во бизнисот ова не се уновчува добро.
Мојата метода, стручност е Холотропното дишење.
Си имаш офис, рецепција, се плаќа и со картичка, битно е да бидам таму како водич, комбинирам со релаксација со амбиент - свеќи, кристали, миризливи стапчиња....
Клиентела за овие работи има многу кај женска популација и никако нема да ја однесам во поголема доза, за да се врати пак.

 

Don Huan

Alter Ego
Член од
12 јануари 2020
Мислења
256
Поени од реакции
333
Ова на Стриктли е баш шамански, ако си тип ко мене, со амбиции во бизнисот ова не се уновчува добро.
Мојата метода, стручност е Холотропното дишење.
Си имаш офис, рецепција, се плаќа и со картичка, битно е да бидам таму како водич, комбинирам со релаксација со амбиент - свеќи, кристали, миризливи стапчиња....
Клиентела за овие работи има многу кај женска популација и никако нема да ја однесам во поголема доза, за да се врати пак.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.370
Поени од реакции
38.350
Ова на Стриктли е баш шамански, ако си тип ко мене, со амбиции во бизнисот ова не се уновчува добро.
Мојата метода, стручност е Холотропното дишење.
Си имаш офис, рецепција, се плаќа и со картичка, битно е да бидам таму како водич, комбинирам со релаксација со амбиент - свеќи, кристали, миризливи стапчиња....
Клиентела за овие работи има многу кај женска популација и никако нема да ја однесам во поголема доза, за да се врати пак.

Тоа со качување доза ти е добра идеја како да ги навлечеш, мислам дека од толку што ќе бидат навлечени ќе ти плаќаат и со некои други работи освен картички.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Тоа со качување доза ти е добра идеја како да ги навлечеш, мислам дека од толку што ќе бидат навлечени ќе ти плаќаат и со некои други работи освен картички.
Ако добро го работиш, фацилитатор, можеш да поврзеш и чакра деблокинг, за таа работа они тебе би ти платиле. Ова е идеален бизнис модел за Говинда, среќа моја што веќе не е на форумот да ми ја украде идеата.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Колкава свиња е тој на втората слика што убил лав. Ама таков им бил спортот! Што би рекол Бил Мар "дали другиот тим знае дека започнал натпреварот?".

Кога бев во Охрид пред 2 години, сите на кејот што ловеа риби, рибите ги ставаа во шише. Рибите умираа и ги фрлаа назад во езерото! Што народ ќе бевме...

Ти другарче @ПрофаундлиСтупид ги живна овие неколку подфоруми. Секоја чест. (y)
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Колкава свиња е тој на втората слика што убил лав. Ама таков им бил спортот! Што би рекол Бил Мар "дали другиот тим знае дека започнал натпреварот?".

Кога бев во Охрид пред 2 години, сите на кејот што ловеа риби, рибите ги ставаа во шише. Рибите умираа и ги фрлаа назад во езерото! Што народ ќе бевме...

Ти другарче @ПрофаундлиСтупид ги живна овие неколку подфоруми. Секоја чест. (y)
Шо би рекле струмичани, да има дешавка...у овие зимски денови.

:coffee:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Хептаграм, скоро го најдов ова....а си го мислам(теоретизирам) одамна дека постои таква можност. Посебно со Исус како појава, станува збор за ова
Egregore
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Што си нашол скоро? Ова видео што го постирав или нешто друго?
Каква можност?
... „таква можност“ не знам на што мислиш... :)
Egregore is an occult concept representing a distinct non-physical entity that arises from a collective group of people.
На кој начин и како не знам, имаш ли некој коментар за ова?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom