Fu*kFriend(Пријател за секс)

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.104
Поени од реакции
16.006
Fuckbuddy е зборо уствари. Ги имало од секогаш. Ги има и сега и те како ги има. Ке ги има додека постое човештвото.
Иначе на форум ги нема такви женски особи. Тука се регистираат само девици невиници. За нив сексот е светиња.
А светиња неможе да се дешава без емоции. Тука по темите само се заебаваат. Иначе у пракса тоа се девици ипол.
Не си ебел од форум ниедна?
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
495
Поени од реакции
518
Sto e so devojkite sto se omazile na 23-26 godini, imaat deca i sepak ziveat sreken zivot, da ne lazat oni?
Retko denes sreken i iskren brak. Sega e vreme na individualizam i veruvaj deka kolku sto mazite sakaat da imaat seks so poveke zeni istoto sega i zenite go sakaat, da gustiraat i uzivaat
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.996
Поени од реакции
17.906
Sto e so devojkite sto se omazile na 23-26 godini, imaat deca i sepak ziveat sreken zivot, da ne lazat oni?
Прво ќе кажам секој пар е приказна сам за себе, но денеска, голем дел од младите бракови се случуваат поради две причини, останала трудна, што се случува многу често и еден од партнерот(најчесто машкото) е во странство, па за да отиде и другиот горе мора да се во брак. Сепак убаво е што се повеќе има млади брачни парови, е сеа колку ќе траат тоа е друго тема. Но се соглсаувам ептен со мислењето на @P. Ing погоре, реално денеска кога сме и ние и они еднакви тешко се одржува некој баланс за разлика од порано.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.286
Поени од реакции
27.786
Но се соглсаувам ептен со мислењето на @P. Ing погоре, реално денеска кога сме и ние и они еднакви тешко се одржува некој баланс за разлика од порано
Ja ke ja dovrsam recenicata:
Za razlika od porano koga samo mazite mozea, poubavo bese i imase postabilni brakovi?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.996
Поени од реакции
17.906
Ja ke ja dovrsam recenicata:
Za razlika od porano koga samo mazite mozea, poubavo bese i imase postabilni brakovi?
Не ме сфаќај погрешно, не сум поборник на тоа да ја искасапам жената затоа што ручекот е загорен, секое насилство(освен во самодбрана) го осудувам. Ќе го земам примерот на дедо ми од страната на мајка ми. Цел живот го поминал со други жени, кафани, коцки додека баба ми му ги чувала трите деца. Немало физичко насилство затоа што сепак и покрај пороците бил добар човек, помагал премногу на другите освен себеси. Од страната на татко ми пак(влашка фамилија) дедо ми како и најголемиот дел од Власите во тоа време сеуште живееле патријахално, па и и до пред неколку години до кога беа живи. Начинот на кои баба живеела со дедо, денеска 99% проценти од овие бракови нема да издржат ни при најмал проблем. И покрај се живееле подобар живот од денешните но тука морам да кажам дека и денешните мажи не се исти како нивните предци, двајцата дедовци со минимални можности направиле многу повеќе од што ќе направат нивните внуци со еден куп можности и тоа е факт. Многу е тешко да се створи еднаквост не само во брак туку во било каква заедница, група, пар. Човекот сеуште не го напуштил животинскиот инстикт на надмоќ, напротив се повеќе го има во себе, секогаш во било што некој сака да преовладува и денеска во последните 15 години тоа е жената. Јас едвај познавам пар/брак во кој мажот го има клучниот збор во бракот како што било тоа до некоја 2000 година, е сега зависи до жената со таа надмоќ кои одстапки ги прави, тука исто влијае домашното воспитување, од изневерување до нехигиена. Не бранам никого, ти кажав дека јас сум за единство и баланс, во кои сепак мажот ќе го има последниот збор а жената ќе му биде поддршка во тоа, зошто еден без друг не можат, сметам дека бракот е компромис и разговор, делење совети еден на друг и дека надмоќ не е потребен но за жал не функционира така човекот во ниедна сфера во опшеството. И светот не го сака тоа, факт е дека целата политика се води од крајност до крајност, сакаш тоа да е прашање за малцинства, сексуалан определба, родава еднаквост, ако некогаш жените биле обесправени(а биле) во многу блиска иднина тоа ќе бидат мажите, а за жал ќе биде во многу полоша форма.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.286
Поени од реакции
27.786
Цел живот го поминал со други жени, кафани, коцки додека баба ми му ги чувала трите деца. Немало физичко насилство затоа што сепак и покрај пороците бил добар човек, помагал премногу на другите освен себеси.
>Cel zivot go pominal so drugi zeni vo kafani i kockarnici dodeka zena mu SAMA gi cuvala decata
>Dobar covek

pick one.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.996
Поени од реакции
17.906
>Cel zivot go pominal so drugi zeni dodeka zena mu SAMA gi cuvala decata
>Dobar covek

pick one.
Ја губиш поентата на моето видување, ама океј. Значи ли тоа дека порочните луѓе не се добри луѓе или па обратно. Ете шо имаш ти да кажеш за иднината за ова прашање, феминизмот е реална работа во блиска иднина или не, и дали по нешто ќе се разликува со минатото?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.286
Поени од реакции
27.786
Ја губиш поентата на моето видување, ама океј. Значи ли тоа дека порочните луѓе не се добри луѓе или па обратно. Ете шо имаш ти да кажеш за иднината за ова прашање, феминизмот е реална работа во блиска иднина или не, и дали по нешто ќе се разликува со минатото?
Da, porocnite luge se pomalku dobri od drugite. Znaes zosto? Zatoa sto da bides zavisen od poroci e hedonizam i stavanje sebesi pred dobroto na tvoite najbliski, i nivno povreduvanje.


Fala bogu sho feminizmot postoi za zeni vo denesno vreme da ne moraat da se prisiluvaat da bidat vo toksicna vrska kako taa na dedo ti.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.996
Поени од реакции
17.906
Da, porocnite luge se pomalku dobri od drugite. Znaes zosto? Zatoa sto da bides zavisen od poroci e hedonizam i stavanje sebesi pred dobroto na tvoite najbliski, i nivno povreduvanje.


Fala bogu sho feminizmot postoi za zeni vo denesno vreme da ne moraat da se prisiluvaat da bidat vo toksicna vrska kako taa na dedo ti.
Ништо добро нема да донесе феминизмот, освен што во некоја иднина вие ќе бидете тие кои удираат. Само овој пат нема да ги воспитувате женските деца како што ете дедо ми и баба ми ги воспитале неговите три женски деца кои живеат фамилијарен живот во кој владее хармонија која ја има благодарение на патријахатот.

Порокот не е баш тема, и не го оправдувам, зошто човек треба да знае да се избори со него, дедо ми не знаел и умрел млад.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.286
Поени од реакции
27.786
Ништо добро нема да донесе феминизмот, освен што во некоја иднина вие ќе бидете тие кои удираат. Само овој пат нема да ги воспитувате женските деца како што ете дедо ми и баба ми ги воспитале неговите три женски деца кои живеат фамилијарен живот во кој владее хармонија која ја има благодарение на патријахатот.
Zavisi od koja perspektiva gledas.
Maz sekako nema nikogas da oseti "dobro". Ne e za nego.

Koga zboruvas feminizam ako mislis na segasniot, inkluzivniot STUNNING AND BRAVE feminizam koj pocna nekade docni 60ti do sega, toj ne e dobar ni za zenite.
Vistinskiot feminizam mozes da go najdes kako radfem ili gender critical.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom