Декриминализација на марихуаната во Македонија

Дали е добар потег да се легализира рекреативното конзумирање на марихуаната?

  • Да.

    Гласови: 47 63,5%
  • Не.

    Гласови: 17 23,0%
  • Можеби.

    Гласови: 10 13,5%

  • Вкупно гласачи
    74
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Јас имав сосед џанак, женет со дете. Како и на секој што може да му се случи, привремено остана без работа. Си подработуеше нешто тој период, си велиш, жена, дете, човеков глеа да го истурка периодот. Праиш муабет со него, се жали, нема за памперси, млеко итн, но вика добро е, испаѓа по нешто, барем за едно џокче дневно :)

Редовно консумирање на марихуана(дневно) го суши мозокот или човеков така од мајка си е?
Susi mozok, bidi siguren..ama nikoj ne priznava od niv.
Автоматски споено мислење:

,@Beric Dondarrion zosto se smees!?
Da ne duvas I ti !!
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.423
Поени од реакции
4.254
Јас имав сосед џанак, женет со дете. Како и на секој што може да му се случи, привремено остана без работа. Си подработуеше нешто тој период, си велиш, жена, дете, човеков глеа да го истурка периодот. Праиш муабет со него, се жали, нема за памперси, млеко итн, но вика добро е, испаѓа по нешто, барем за едно џокче дневно :)

Редовно консумирање на марихуана(дневно) го суши мозокот или човеков така од мајка си е?
Небе па и ти па. Глеј го SK-92. Според него црнечките гета во сад се врв на човекова цивилизација и култура, мексиканските и колумбиските картели се директни наследници на големата азтешка империја и индицијте се целосно нормални, чисти луѓе со избалансирана диета и без никакви заостанати религиозни предизпозииции.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
,@Beric Dondarrion zosto se smees!?
Da ne duvas I ti !!
Се смеам, пошто Господ знае која е вистинската приказна за комшиите и колку филм си имаш направено.

Ако е стварно вистина ова што го збориш, до сега 16 пати ќе сте ги пријавеле и ќе ги построел некој тие шабани.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.423
Поени од реакции
4.254
Се смеам, пошто Господ знае која е вистинската приказна за комшиите и колку филм си имаш направено.
Во моето искуство правењето филм не ја гребе ни површината....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Во моето искуство правењето филм не ја гребе ни површината....
Има секакви приказни, а наркоманијата не е пријатна за социјалниот живот во општеството. Ако е вистина она што збори, тие прават криминал локално и тука не е само марихуана во прашање, туку пострашни работи.
Има и доста претерувања и незнаење. Секој овде може да пише било што.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.423
Поени од реакции
4.254
Има секакви приказни, а наркоманијата не е пријатна за социјалниот живот во општеството. Ако е вистина она што збори, тие прават криминал локално и тука не е само марихуана во прашање, туку пострашни работи.
Има и доста претерувања и незнаење. Секој овде може да пише било што.
Страв лозје чува.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Има секакви приказни, а наркоманијата не е пријатна за социјалниот живот во општеството. Ако е вистина она што збори, тие прават криминал локално и тука не е само марихуана во прашање, туку пострашни работи.
Има и доста претерувања и незнаење. Секој овде може да пише било што.
Site pocnaa prvo so marihuana,....a znaenje imam, no ne gledam potreba da pisam.
Rekov, mladite treba da begaat od ova zlo, oti toa vodi kon pogolemo.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Еве интернет што вели за Холандија:
Cannabis in the Netherlands is illegal, but is decriminalised for personal use. Recreational consumption of the drug is tolerated, and it is available in coffee shops.

Во хотел на масичка ме дочека истото предупредување, ама почнуваше со: „Иако сте чуле дека во Холандија марихуаната е дозволена, тоа не е точно.“
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.766
Site pocnaa prvo so marihuana,....a znaenje imam, no ne gledam potreba da pisam.
Rekov, mladite treba da begaat od ova zlo, oti toa vodi kon pogolemo.
Не може така да гледаш на оваа работа, сите млади почнуваат прво со пиво, и стануваат понатаму некои од нив алкоси, зошто мене би ми забранил некој да пијам пиво?

Така е и со ова, кога ќе стане легална како што треба да е, ќе стане дел од нас баш како алхоколот.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Не може така да гледаш на оваа работа, сите млади почнуваат прво со пиво, и стануваат понатаму некои од нив алкоси, зошто мене би ми забранил некој да пијам пиво?

Така е и со ова, кога ќе стане легална како што треба да е, ќе стане дел од нас баш како алхоколот.
Sto fajde Ima od pusenje marihuana!?
Nikade ne sum ptobala, nitu imam zelba da probam koga znam deka e stetna.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.423
Поени од реакции
4.254
Не може така да гледаш на оваа работа, сите млади почнуваат прво со пиво, и стануваат понатаму некои од нив алкоси, зошто мене би ми забранил некој да пијам пиво?

Така е и со ова, кога ќе стане легална како што треба да е, ќе стане дел од нас баш како алхоколот.
Да те потсетам дека алкохолот те има спасено од болести, сунети, глад, неписменост, и од општо не-постоење.
Травата има да ти ги одземе овие ствари , на еден начин или друг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom