Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
26 август 2020
Мислења
30
Поени од реакции
53
Da da izvini toa e smetka... Go imas ako odis so posrednik, a go nemas ako odis Sam bez posrednik, tkaa da deckite sto prasuvaat odat sami bez posrednik se razbirame do nekade? Ti blagodaram na ubaviot element :) konttradiktoren :)
Ako mislis na kompliment, kontradiktoren ne e kompliment, konstatacija e.
Za element ne sum siguren.
Komentirame po osnov na veke dobieno sto bi rekol ti "brojce" t.e. smetka na koja sto treba da bidat uplateni sredstvata.
Imaj ubav den.
 
Последно уредено:

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Апропо сите муабети за уплаќањето в банка - оти си го комплицирате животот?

Појдете во Конзулат, земете сметките, платете си во Уни Битола. Знаат луѓето што работаат во таа банка што и како да подготват од сметки (не, не е само уплата, даваш и свој пасош, па си го скенираат).

Бооо, македонче!
 
Член од
26 август 2020
Мислења
30
Поени од реакции
53
Апропо сите муабети за уплаќањето в банка - оти си го комплицирате животот?

Појдете во Конзулат, земете сметките, платете си во Уни Битола. Знаат луѓето што работаат во таа банка што и како да подготват од сметки (не, не е само уплата, даваш и свој пасош, па си го скенираат).

Бооо, македонче!
Za toa sme tuka, za otvorena zdrava diskusija, ako sum greska popravi me. Kakva vrska ima tuka "boo makedonce"?!?
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Нема шанса оди дирекно таму мора да го најдат ти кажав мој пријател си чекаше пред амбасада и да видиш како било таму
Koga pisuvav preeska ovde, pustiv email pak da gi prasam. Pred 5 min mi vratija, stasalo drzavjanstvoto. Ama tolku se cekalo, nemalo greska, posrednikov bil vcera za drugi raboti, prasal dali e prateno moeto, prateno bilo a molbata ja podnese na 18ti Septemvri, mi se javi denes mi potvrdi deka e prateno, eve denes mi pisaa stasalo. Znaci sepak se ceka, 2 meseca. Utre odam da si go zeam :)
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Апропо сите муабети за уплаќањето в банка - оти си го комплицирате животот?

Појдете во Конзулат, земете сметките, платете си во Уни Битола. Знаат луѓето што работаат во таа банка што и како да подготват од сметки (не, не е само уплата, даваш и свој пасош, па си го скенираат).

Бооо, македонче!
Konecno nekoj pameten i sto me razbira Makedonce em ne razbira em... Experti site pozdrav i prijaten ostatok od denot :)
Автоматски споено мислење:

Konecno nekoj pameten i sto me razbira Makedonce em ne razbira em... Experti site pozdrav i prijaten ostatok od denot :)
Se znaaat... I si ja vrsat rabotata kako sto objasni pogore, a nasive experti neka povelat neka brkaat rabota Samo neznam zosto koga se znaat i se dobro upateni prasuvaat tuka na forumov....i bistrat politika vaka taka.... Se drobam vaka.... :) P. S ako nekomu mu e dosadno slobodno neka se istrca po kej :) a ne tuka da smara.... Izvinete na dolgiot post.... Site slicnosti so nekoi licnosti sto ke se pronajdat se Namerni pozzz
 
Последно уредено:
Член од
2 октомври 2012
Мислења
78
Поени од реакции
131
Дечки ако веќе одите преку конзулат во Битола платете во таа УниБанка зошто ептен си ја знаат таму работата вработените. За да заштедите на време и пат може да платите прво (ви ги пратив сметките погоре) и со уплатниците од таму одете во конзулат за одма да го земете државјанството.
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
A zosto da ne moze vo drug grad vo Uni Banka ? Uplakas so tvoe ime, tvoj maticen broj, na smetka bugarska .. Uplatnica mozes da zemes i od Uni Banka, nekoj od clenovite na prethodanata strana, ako ne se lazam ja objavi smetkata kade sto treba da bide iznosot uplaten taka da ne komplicirajte bez pricina. Moze.
Не може. прашав во конзулат!
Дечки ако веќе одите преку конзулат во Битола платете во таа УниБанка зошто ептен си ја знаат таму работата вработените. За да заштедите на време и пат може да платите прво (ви ги пратив сметките погоре) и со уплатниците од таму одете во конзулат за одма да го земете државјанството.
Nema da vi go dadat dokolku prvo ne vi dadat brojce so uplatnica i suma koja treba da ja uplatite.
Автоматски споено мислење:

A zosto da ne moze vo drug grad vo Uni Banka ? Uplakas so tvoe ime, tvoj maticen broj, na smetka bugarska .. Uplatnica mozes da zemes i od Uni Banka, nekoj od clenovite na prethodanata strana, ako ne se lazam ja objavi smetkata kade sto treba da bide iznosot uplaten taka da ne komplicirajte bez pricina. Moze.
Не може. прашав во конзулат!
Дечки ако веќе одите преку конзулат во Битола платете во таа УниБанка зошто ептен си ја знаат таму работата вработените. За да заштедите на време и пат може да платите прво (ви ги пратив сметките погоре) и со уплатниците од таму одете во конзулат за одма да го земете државјанството.
Nema da vi go dadat dokolku prvo ne vi dadat brojce so uplatnica i suma koja treba da ja uplatite.Ke smetaat deka ste se informirale za sumata i brojot na smetka od vtora raka, a ne preku niv!
 
Последно уредено:
Член од
26 август 2020
Мислења
30
Поени од реакции
53
Не може. прашав во конзулат!
Nema da vi go dadat dokolku prvo ne vi dadat brojce so uplatnica i suma koja treba da ja uplatite.
Автоматски споено мислење:


Не може. прашав во конзулат!
Nema da vi go dadat dokolku prvo ne vi dadat brojce so uplatnica i suma koja treba da ja uplatite.Ke smetaat deka ste se informirale za sumata i brojot na smetka od vtora raka, a ne preku niv!
Ova e veke drugo, t.e. informacija od prva raka dokolku navistina si prasal.
Ostanatite odnosno postarite cvikot na oci, protezeta vo usta, bastamot pod noga i dzada vo prvo oddelenie na rehab.
Sekoe dobro.
 
Член од
1 септември 2020
Мислења
25
Поени од реакции
39
Koga pisuvav preeska ovde, pustiv email pak da gi prasam. Pred 5 min mi vratija, stasalo drzavjanstvoto. Ama tolku se cekalo, nemalo greska, posrednikov bil vcera za drugi raboti, prasal dali e prateno moeto, prateno bilo a molbata ja podnese na 18ti Septemvri, mi se javi denes mi potvrdi deka e prateno, eve denes mi pisaa stasalo. Znaci sepak se ceka, 2 meseca. Utre odam da si go zeam :)
Moze da mi kazete so napisavte vo mejl, brojot na ukazot li treba da go napisam za da mi proverat dali mi e stignato
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Koga pisuvav preeska ovde, pustiv email pak da gi prasam. Pred 5 min mi vratija, stasalo drzavjanstvoto. Ama tolku se cekalo, nemalo greska, posrednikov bil vcera za drugi raboti, prasal dali e prateno moeto, prateno bilo a molbata ja podnese na 18ti Septemvri, mi se javi denes mi potvrdi deka e prateno, eve denes mi pisaa stasalo. Znaci sepak se ceka, 2 meseca. Utre odam da si go zeam :)
ti kazav prijatel na 23 septemvri mu beshe podneseno go zema od skopje na 9 oktomvri..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom