Што се треба да знам за купување плац и градење монтажна куќа

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ist si ko mojon...no mozebi ste vo pravo, tolku se razbiram I jas...no zvucno ime mi bese Soncev grad:)
Места како Сончев град, Припор и Соње се развија од немање каде, не од што се поволни за живот! Да биле добри немало само гуштери да живеат до пред 15-20 години!
Животот ќе ти пројде додека тие места се зазеленат, добијат лик и микроклима нормални за живеење!
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Супер, фала за деталните информации. Ама малце поскапичко е од се' останато, нели? :) Пиши ми ако знаеш некој да продава нешто убаво и рамно :)
Има едно место случајно го дознав преку едни муштерии,тоа е Волково каде што се дели патот за Кучково,спроти поштата вртиш десно и нагоре.Одеднаш се појавува пред тебе брдо со борова шума,како од приказна е местото.Нема збиени куќи туку се раштркани на растојание од по 300 метри од прилика.Некој Италијанец купил повеќе од половина од брдото,има останато уште само 2-3 плаца.Совршено е за тоа што го бараш,со поглед феноменален,само да не му текне на Италијанецот утре да дигне згради.Такво нешто убаво у живот не сум видел
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Има едно место случајно го дознав преку едни муштерии,тоа е Волково каде што се дели патот за Кучково,спроти поштата вртиш десно и нагоре.Одеднаш се појавува пред тебе брдо со борова шума,како од приказна е местото.Нема збиени куќи туку се раштркани на растојание од по 300 метри од прилика.Некој Италијанец купил повеќе од половина од брдото,има останато уште само 2-3 плаца.Совршено е за тоа што го бараш,со поглед феноменален,само да не му текне на Италијанецот утре да дигне згради.Такво нешто убаво у живот не сум видел
Дај линк од google maps :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom