Колку навистина знаеме за алое вера?

Член од
26 октомври 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ako ви се собираат група на луге и се испушта за промет на големо купуванье. Цена по можат де ке биде многу помалку
 
Член од
14 јануари 2017
Мислења
77
Поени од реакции
36
Бидејќи во последно време почнав да го читам форумов, не сум ја видел темава досега. Јас редовно користам производи од растението Алое Вера од американската компанија Форевер. Листовите се берат рачно и корисниот дел од внатрешноста се одделува од кората. Со Алое Вера изгледате подобро и се чувствувавте подобро. Не се секирајте не е отровно, а од компанијава имаат преку 200 производи и букавлно помага за се и сешто. Конкретно користам гелови за имунитет и сум презадоволен од нив. Алоето ви е одлично и за здравје и за убавина.


Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Алое = тежок scam.

 

antibiotic1

Aquamaniac
Член од
8 септември 2013
Мислења
150
Поени од реакции
70
Да ве прашам, дали некој од тука пие Алое вера гел и од која фирма нарчува. Имаме потреба од истото но не сум сигурен кој е добар производител пред да нарачам. Од она што најдов на нет некои foreverliving ги имаат пофалено. Ке ве замолам за искуства со производители ако може некој да пише.
Фала
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Да ве прашам, дали некој од тука пие Алое вера гел и од која фирма нарчува. Имаме потреба од истото но не сум сигурен кој е добар производител пред да нарачам. Од она што најдов на нет некои foreverliving ги имаат пофалено. Ке ве замолам за искуства со производители ако може некој да пише.
Фала
За што ти е потребно?
 

antibiotic1

Aquamaniac
Член од
8 септември 2013
Мислења
150
Поени од реакции
70
за конзумирање 50ml на ден за одредена болест
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
за конзумирање 50ml на ден за одредена болест
...размислите добро и споредите што бенифит ќе ви донесе, а колку ќе ви одмогне од друга страна, фактот да дадете на телото секојдневно супстанца која делува лаксативно (прочистува), а со тоа и дисбаланс на електролити и падот на шеќерот во крвта не знам колку е корисно за „одредената болест“, можеби моменталниот бенифит на „олеснување“ на телото да не дојде до запек ќе се почувствува како освежување, но тоа не значи и здрава столица! и кога ќе додадам дека меѓу здравствените работници има голема акција на препорака на алое вера гелот како чудо за лечење на сите болести, па на секој што треба и не треба поради комеријалното работење на дистрибутерот го препорачуваат, би рекла - внимавајте!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
ова алое вера е најголема превара, маркетинг трик и ништо више
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Да ве прашам, дали некој од тука пие Алое вера гел и од која фирма нарчува. Имаме потреба од истото но не сум сигурен кој е добар производител пред да нарачам. Од она што најдов на нет некои foreverliving ги имаат пофалено. Ке ве замолам за искуства со производители ако може некој да пише.
Фала
Моите редовно го користат (јас поретко) на Forever Living Products. Нарачуваме од една FB страна (некои луѓе што работат со тоа), па можам да ти пуштам линк во ПП.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Алое вера дефинивно има лековити својства...сирово. Без жутата смола. Ама....
само за изгореници и проблеми со кожа. Отприлике дупло повеќе од чуваркуќа.
Се друго....бабини деветини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom