Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Па Џо Кол е дрво годинава и затоа не игра.А,Овен не дај боже да дојде.
 
F

fantomX

Гостин
За кое правило збори Мирир? Мене стварно не ми е јасно. Ако проба да го искористи членот 17 следното лето значи во 2009 ќе треба да ја плати цела плата што ќе ја заработи во текот на годината плус % од сумата која Арсенал ја плати на Саутемптон. Јас колку што разбрав весникот го споменува правилото на ФИФА кое им осигурува на клубовите дека ќе добијат оштета доколку некој млади играч реши да си замине и тоа за секоја година што клубот вложувал во него, и викаат 400 000 фунти во 2010??? па до тогаш Венгер може пет пати да го продаде за повисака сума. Фактички весникот вели дека Тео ќе треба да го одработи договорот до крај со што автоматски е слободен играч. Мене многу работи ми се нејасни
Накратко кажано, морало да се пополни страна. Волкот ќе си ој од Арсенал само ако Венгер е будала. А пошто понекогаш и е, Волкот би си заминал за поштен надоместок.

Прочитав уште две шпeкулации во врска со Челзи :

Првата е дека Џ.Кол не бил задоволен од минутажата па затоа побарал состанок со Сколари.
Другата е дека Челзи сериозно е заинтересиран за Овен, па се разгледува можноста да се доведе уште овој преоден рок за минимален трошок или пак како слободен фудбалер од 1 Јули.
Првата: Доста реално, макар шо не е баш во право Џо. Ја прочитав се бунел за некни ко излегол место Ди Санто (мислам не му ни пружил рака на Сколари), па куп е ебаго мајката, не треба воопшто ни да игра. А во другите утакмици стално игра, освен ко ќе е повреден.
Втората: Нема реални, па ни теоретски шанси.

Затоа нека дојде Подолски :pos2::pos2:
А да го реактивираме Зола? Или Хаселбанк? :tv:

18-годишниот напаѓач на Челзи, Мортен Нилсен, сака да оди во Рен, на совет на Дрогба.
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1106077/Nielsen-wants-leave-Chelsea-join-Rennes-advice-form-Drogba.html
Проблем е шо изгледа му завршува договоро и ќе си ој како слободен играч, инаку верувам дека управата не е толку забегана како шо се покажа(ува) и при договор со Рен ќе постави клаузула за негово можно враќање понатаму за одредена сума пари. Ама...

Пример како се нарушува атмосфера во тим пред значен дерби-дуел (секоја поврзаност на ѓаолите со ова е (не)случајна).
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1106072/Punters-set-Scolari-scare-Chelsea-boss-tipped-sack.html
 
F

fantomX

Гостин
Не бе, зошто? Или Виери да го дојсиме, фантастична левица ебаго е. :toe:
 
F

fantomX

Гостин
Абе зошо ние брз? Ако ни треба шпиц, значи треба некој голој да дава нели. Лампард, Деко, Балак, Џо Кол...тие ќе му прат шанси ебаго.
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Не бе, зошто? Или Виери да го дојсиме, фантастична левица ебаго е. :toe:
За малку...:helou:

Vieri deal collapses as Inter increase fee
Chelsea had been loath to pay the £25m apparently demanded by the Italian club for the 30-year-old and had believed that a compromise of just over £20m was agreed in time for the striker to be eligible for the Champions' League qualifier next week in Slovakia. But Chelsea were told by Inter that the price had risen to nearer £27m and felt they were being railroaded into a deal.

Инаку ова е во летото господово 2003, во Челзи се пристигнати првите засилувања на Абрамович : Верон и Џ.Кол

Сега можеме џабе, ќе го даде Аталанта за комплат тренерки...
 

BONDEK

ТHE DEVIL
Член од
18 април 2006
Мислења
751
Поени од реакции
30
Абе зошо ние брз? Ако ни треба шпиц, значи треба некој голој да дава нели. Лампард, Деко, Балак, Џо Кол...тие ќе му прат шанси ебаго.
Abe ne moze vecno sansi da mu praat,mora i on malce da pretrca nekoj,sam da se izbori za sansa ne moze se na tacna da mu se servira
 
F

fantomX

Гостин
Abe ne moze vecno sansi da mu praat,mora i on malce da pretrca nekoj,sam da se izbori za sansa ne moze se na tacna da mu se servira
Значи, играме вака:
------Подолски--------
--Џо------------Калу--

????

За малку...:helou:

Vieri deal collapses as Inter increase fee
Chelsea had been loath to pay the £25m apparently demanded by the Italian club for the 30-year-old and had believed that a compromise of just over £20m was agreed in time for the striker to be eligible for the Champions' League qualifier next week in Slovakia. But Chelsea were told by Inter that the price had risen to nearer £27m and felt they were being railroaded into a deal.

Инаку ова е во летото господово 2003, во Челзи се пристигнати првите засилувања на Абрамович : Верон и Џ.Кол

Сега можеме џабе, ќе го даде Аталанта за комплат тренерки...
25 милиони фунти за 30-годишен играч. :jaj:
Е зато за Дрогба 30 ќе треба ако си го сака Мурињо „миленичето“ пак.

Инаку за Виери, Кудичини врши работа. :pos2:
 

BONDEK

ТHE DEVIL
Член од
18 април 2006
Мислења
751
Поени од реакции
30
---Подолски---Drogba---
--kalou--Lampard --Ballack---Jo Cole--
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
---Подолски---Drogba---
--kalou--Lampard --Ballack---Jo Cole--
Нема ни теоретска шанса, во никој тим, никогаш, никаде.

Кога ќе се вратат повредените и ќе имаме фул состав, вака е најверојатно.

----------------------------------Чех---------------------------------
------Босингва-------------Тери-------Карваљо-------Ешли Кол------
--------------------------------Есиен---------------------------------
------Џо Кол----------Лампард----------Деко----------Калу----------
--------------------------------Дрогба--------------------------------


Шесте замени:
Кудичини за Чех
Алекс за Тери/Карваљо
Фереира за Босингва или Белети за Босингва/Есиен
Микел за било кој централен везњак
Малуда за Калу
Анелка за Дрогба
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom