Влада на Македонија

Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.501
Pa ne si gledam na nokti jas deka so decinja pisuvam tuka pa da znam dali togas si bil polnoleten ili ne. Tuku nejse ete sega imas, baska se smetas za sozreana licnost pa prema toa ete da recime togas vo 2016 si imal pravo na glas. Sto ke izberese, sto bese za tebe pomaloto zlo?
Да де со дечиња правиш муабет, воедно генерација на транзиција ебана од вашите избори уназад 30 години. За разлика од тебе за мене зло е зло , да бираш помеѓу помало и поголемо зло ти е исто ко да бираш помеѓу салмонела и е.коли.Не ги сакаш и двете нели?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.215
Да де со дечиња правиш муабет, воедно генерација на транзиција ебана од вашите избори уназад 30 години. За разлика од тебе за мене зло е зло , да бираш помеѓу помало и поголемо зло ти е исто ко да бираш помеѓу салмонела и е.коли.Не ги сакаш и двете нели?
Ok ok, samo ovoj pat probaj da mi odogovoris ako mozi, jasno i nedvosmisleno. Znaci 2016, imas pravo na glas , imas izbor od dve zla i ti sto odluci?
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.501
Ok ok, samo ovoj pat probaj da mi odogovoris ako mozi, jasno i nedvosmisleno. Znaci 2016, imas pravo na glas , imas izbor od dve zla i ti sto odluci?
Ајде да ти упростам пошто те гледам неможеш да сфатиш. Немаше да излезам на гласање ( или неважечко ), ме разбра сега?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.286
Поени од реакции
27.786
Епа можеш да видиш тоа помало зло што и направи на државава , секои ебани избори се гласа за помалото зло , 30години се вртиме вкруг ради тоа помало зло , ги гледаш последиците од тоа помало зло , сељакот муртински исто ти е последица од помало зло.
Mal si bil, se opravduva neznaenjeto.
Vo nieden univerzum SDSM ne e pomalo zlo.
Izborite vo 2017 bea opcija megu status quo i opst kolaps.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.401
Поени од реакции
7.849
Vervaj ne te imam pomesano so nikoj. A i da te imam, pak istiot muabet go pravis. Ajde poveli posto epten vaka kako da sme od gradinka zaedno rasteni. Kaj rabotam, sto rabotam, vo koj OK na VMRO sum , imam bugarski itn itn. I jas sakam da slusnam veruvam i drugite, Ilko ilija najpovekje.
Drugiot del od postot e nebiten, istoto pa istot od suplivo vo prazno. Vie za nisto ne ste krivi samo sto ete ko za pocetok ste glasale protiv na izbori , a toa protiv sekako bese glas za SDSM. Koj glasa be protiv na izbori ziti se :facepalm:. I posle cacko vi e kriv.
Gram samokritika da se nemalo. Bidi maz be reci ja zasrav, to e , a ne vaka najdobri nameri ste imale. E pa eve vi gi vasite najdobri nameri, so se zalite sega.
Jas barem svesno glasam za DUI posle 2016, niti imam najdobri nameri niti se pravam na matuv. Niti se sramam niti se kaam okolu toa, najmalce pak me grizi sovesta.
Okolu imeto veke koga ja nacna, jas licno ne bev spremen za nikakov kompromis okolu toa pa ako trebase ne za tri, za trista godini neka ne vlezevme vo EU i Nato. Ni za vnatresna ni za nadvoresna. Mojata crvena linija bese dvojnata formula, Grcija neka ne vika kako sto saka a za ostatokot na svetot ustavnoto. Od denesna gledna tocka onaa vo zagrada Skopje barem spored mene bese mnogu podobra varijanta od ovaa ama posto ne ni stigna da se izjasnime okolu toa, ne e ni bitno sega tolku.
Автоматски споено мислење:


Dobro de, ete ti go odbra pomaloto zlo spored tebe. I kako ti se cini, ubavo izbra? Ajde ne tuku mi vrti kako kisa oko kraguevca, doizjasni se. Samo nemoj da mi recis deka imase najdobri nameri , malce dosadnicki ste so toa.
Шо напнуваш за тоа кој си и шо си, кога ниту знам а уште помалку ме интересира искрено.

Према тоа шо го пишуваш, повеќе ми личиш на сдсмовски вмровец, провокатор него на патриот, а може и вистина го мислиш тоа шо го пишуваш, може имаш и тетоважи од братучедите, твое право во секој случај :toe:

Место да го крвите народот, можеше да го обедините, се гради консензус и стратегија врз истиот тој консензус за вакви прашања во нормални земји.
Ете сеа велиш си бил за компромис и двојна формула а живи закопувавте луѓе за јавно изразен ваков став дури бевте на власт. Се тоа ад хоминем беа предавници и одроди, стававте венци и крстови за таквите.
Чисто да ја илустрирам забеганоста на една номенклатура на власт, повеќето толку ви делиле а остатокот кој е строго профитерски не го интересира ништо сем проток на финансии.

Не ги бранам овие коњокрадците шо се на власт сега, 150к гласачи помалку за нив го делат моето мислење, арно ама после се шо направија, минус 100к за патриотите кажуваат уште повеќе.

Ич да не секираш, овие сега за интерес дете од мајка крадат, така да Грујо прашање е на време кога ќе се испазари со нив, впрочем агендата е таа, шо полошо во ДПМНЕ и МКД, тој поголем јунак е, затоа сеуште се држи во заложништво.

Сигурно ќе дојде време кога пак ќе може да линчувате комуњари, дотогаш радувајте се на настапите на Апасиев пред Црвената петокрака, пошто жмро е на породилно.
Автоматски споено мислење:

Koj, klinoec?
Neee.
Пак се мрсулавиш гледам. Оди пак пиши забегани приватни пораки на женската форумска популација, батали ме мене.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Пак ќе пишам, проблемот со името е 3 децениски спор за кој преговараат сите влади и 3-4 пати претходно(Грујо, Љубчо, премиерот на првата Влада, Бранко) бевме спремни(или прифативме) за промена. Апсурдно, смешно и несовесно е за ова да го обвинуваш небитното и немасовно движење Шарена Револуција.
Може некој да го обвинува Заев, Ципрас, Калето, сите етнички Македонци или некој висок функционер но побогу зар некој најобичен граѓанин кој протестираше против криење на убиство на Мартин Нешковски, лажен патриотизам и терор над сопствениот народ бил директно крив за промена на името? Секој човек си има право на свое мислење, но ова ми е веќе надвор од секоја логика.
Автоматски споено мислење:

Па добро, ете вас истите тие уште ве еб*т, сепак и не е тоа ебе*ње, ве заболе вас за било шо штом сте на власт. Штом сте на власт шо и да се случи е патриотически ад хоминем. Ако бевте патриоти ќе гореше државата уште кога испадна дека вашите ве дупеле најмногу во мозок со години, ама лепче со саламче ќе немаше кој да ви дава по митинзи дури им аплауидирате на истите тие. Штета шо лешинарската политика не ви помина, од инат да гласа за вас народот, против овие шо се на власт сега коњокрадците. А и тоа нивното не го ситнете отпорот не ви врви некако вас некако. Маки, ама накалапивте солидно, не сте за жалење.



Јас никогаш не сум спомнал такво нешто, си помешал како по обичај многу работи, а и не ме тангира воопшто тоа шо си навел, и да цицаш од буџетот преку партија нема да си ни прв ни последен. Уште толку ухлебија овие сега, па сите викаат ура. Инаку сум со македонски пасош на брод, не знам од кај ти е муабетот дека имам бугарски пасош, всичките ми визи се уф македонскиот ми пасапорт.Два носам уствари, едниот е завршен ама визите во него се важечки уште па мора така.

Бугарскиот пасош е за патриотите како тебе, еве ако веќе спомна, напиши колкумина од ИК на ОК ДПМНЕ Битола имаат бугарски пасоши?
Еден таков твој сопартиец ми нудеше ептен одамна да ми завршел работа по брза постапка, со 300евра само ќе сум поминел. Сите патриоти од Битола гласате долги години за него. Коловоџа ви е уште а цела фамилија имаат бугарски пасапорти.



Нема зошто да ме грижи совеста, јас велам кој направил зло на овој народ, тоа шо заработил нечесно да си го даде за лекарства за најмилите.

Ете мене два пати преку УЈП и Финансиско разузнавање ми ја блокираа девизната сметка која ја имам, и тоа трансакција од моја нерезидентна сметка кај шо земам плата, па циркуси правеа да им покажам оригинал работни договори итн. Па како една основа на плата, од каде додатоци итн. Да беа за тие шо ја искрадија државата така ажурни кај ќе ни беше крајот, ама тоа ти е хохштаплерска држава.



Мене ми е криво шо немаше ревизија на работењето на сите државни институции, минимум 10г ретроспективно, конфискација на имот, забрани за вршење управна дејност на правни лица, основање правно лице итн. А и со сето ова сега не вреди, едино за мене би било прифатливо доколку со политичка одлука станевме полноправна членка на ЕУ за максимум 3г после промена на име. Ова е чисто дупење во мозок и тоа за кур*во здравје.
Арно ама сеа овие јадат од истото лепче со саламче шо јадевте вие, па се им е полно рамно исто како шо ви беше вас дури бевте на власт.




Е за овие се пењавите тука, и тоа за ситна боранија споредено со тоа шо тие го глодаат. После АД Странците, Комшиите и ДООЕЛ Нов светски поредок се криви.
Типот со капчево на вторава слика зошто ги крие рачињата со палтото? :unsure:
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
...кој протестираше против криење на убиство на Мартин Нешковски, лажен патриотизам...
Ова „лажен патриотизам“ е смислена парола на СДСМ, за да се омаловажи македонизмот на Груевски.
Не е во ред да се кажуваат невистини. Убиецот на Нешковски беше веднаш уапсен и во судски процес осуден.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Ова „лажен патриотизам“ е смислена парола на СДСМ, за да се омаловажи македонизмот на Груевски.
Не е во ред да се кажуваат невистини. Убиецот на Нешковски беше веднаш уапсен и во судски процес осуден.
Океј Цацко, Васиљ или кој и да си од Мин. за вистина, не ме замарај и цитирај секој ден во ист час со стереотипни мислења од просечен вмровец за да береш комуњарски гласови на антички простотилук.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Океј Цацко, Васиљ или кој и да си од Мин. за вистина, не ме замарај и цитирај секој ден во ист час со стереотипни мислења од просечен вмровец за да береш комуњарски гласови на антички простотилук.
Мислам дека вистината треба да се каже, не е убаво да се лаже.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.158
Поени од реакции
35.324
15 години уште од времето на Бранко, кога коалицираше прв пат со терористите, па Груевски после и минатиот мандат Заев, Пошта ја раководеа Чесните Кадри на ДУИ(УЧК), 15 години си ја финансираа партијата од парите од Пошта, ја уништија фирмата, ја доведоа до пропаст, и им ја оставија на Заев и компанија сеа да му ја мислат. Им ја фрлија како издртана стара бештија на тротоар, а они си ги земаа убавите Мепсо и Аек за наредните 15 години да си ги цицаат.

Уште еден доказ дека живееме со паразитско племе, кое што све уништува каде што ќе се појави. А Заев, Груевски и останатите идни "Македонски" лидери, нека си стават прст на чело и нека се запрашаат кога и последниот Македонец ќе си замине од тука, од чии даноци ќе лапаат пари. Сигурно нема од паразитското племе што нема никаков финансиски удел во оваа држава, а сакаат да го сркаат кајмакот.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.929
Поени од реакции
7.878
Ајде со ад хоминем , кој цар си ти еј да си жив само. Немав право на глас во 2016 за твоја информација.
на жалост ама ова говново од муртино дојде на власт со неиспелени ко тебе кој што не знаеа какво зло се бањативе гнаси, постарите генерации ги знаеа што говна се и не се палеа на нив,ама младите мајмуни се залетаа ко муви на лајна и затоа резултатот е лајно.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.501
Mal si bil, se opravduva neznaenjeto.
Vo nieden univerzum SDSM ne e pomalo zlo.
Izborite vo 2017 bea opcija megu status quo i opst kolaps.
А чекај малце , кај виде да кажам дека мојот став е негде дека СДСМ се помалото зло?
на жалост ама ова говново од муртино дојде на власт со неиспелени ко тебе кој што не знаеа какво зло се бањативе гнаси, постарите генерации ги знаеа што говна се и не се палеа на нив,ама младите мајмуни се залетаа ко муви на лајна и затоа резултатот е лајно.
Хахахаахахах абе чоек што ми се напнавте ко гледаш погоре дека не сум го гласал кретенот ни пак некогаш ќе го гласам , знам добро јас родители мои како поминуваа во време на СДСМ.

Слободно кривете ги младите генерации , впрочем јас сум крив што начекав дисфункционална држава оставена од генерациите пред мене , генерации што 30 години гласале за помало зло , дома ги имам вакви како тебе , стечајци без пипер вочи цел живот дупени од помалото зло , виделе некој аер . Постарите генерации ништо незнаеле да сте знаеле нешто сега Сингапур ќе беше државава не e veirut.Ни пак сте имале ни пак ќе имате право мене да ме осудувате за вашата генерациска неспособност , чист сум како солза.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
А чекај малце , кај виде да кажам дека мојот став е негде дека СДСМ се помалото зло?

Хахахаахахах абе чоек што ми се напнавте ко гледаш погоре дека не сум го гласал кретенот ни пак некогаш ќе го гласам , знам добро јас родители мои како поминуваа во време на СДСМ.

Слободно кривете ги младите генерации , впрочем јас сум крив што начекав дисфункционална држава оставена од генерациите пред мене , генерации што 30 години гласале за помало зло , дома ги имам вакви како тебе , стечајци без пипер вочи цел живот дупени од помалото зло , виделе некој аер . Постарите генерации ништо незнаеле да сте знаеле нешто сега Сингапур ќе беше државава не e veirut.Ни пак сте имале ни пак ќе имате право мене да ме осудувате за вашата генерациска неспособност , чист сум како солза.
Превеслани беа постарите со Античка Македонија, Аце наш, сендвичи и шетање до Скопје за беспари. Фер и без лутење треба да се каже дека се грото неписмени за пропаганда и се информираат строго на ТВ или по коперации, па затоа кај нив најмногу палеше приказната за херојот Никола и неговите донкихотовски победи против странските душмани.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.929
Поени од реакции
7.878
А чекај малце , кај виде да кажам дека мојот став е негде дека СДСМ се помалото зло?

Хахахаахахах абе чоек што ми се напнавте ко гледаш погоре дека не сум го гласал кретенот ни пак некогаш ќе го гласам , знам добро јас родители мои како поминуваа во време на СДСМ.

Слободно кривете ги младите генерации , впрочем јас сум крив што начекав дисфункционална држава оставена од генерациите пред мене , генерации што 30 години гласале за помало зло , дома ги имам вакви како тебе , стечајци без пипер вочи цел живот дупени од помалото зло , виделе некој аер . Постарите генерации ништо незнаеле да сте знаеле нешто сега Сингапур ќе беше државава не e veirut.Ни пак сте имале ни пак ќе имате право мене да ме осудувате за вашата генерациска неспособност , чист сум како солза.
не ти се напнав, ниту те обвинувам, те задов тебе како пример ( ништо лично), сакав да кажам новите млади генерации им поверуваа на комуњарскиве говеда, зашто тие млади генерации или беа мали деца или не беа родени па не знаеа за какви копилина станува збор па онака трендски залетаа сите да бидат бањати и да рушат "режим" за да можат да шетаат и да се "лечат" по европа, постарите кој ги знаеа какви ѓубрина се не паѓаа на такви финти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom