Битола

Член од
5 март 2018
Мислења
14.906
Поени од реакции
16.214
Абе ви кажувам од прва рака мајтап е работата прв брадчед ми е будалата ете го имаш ливчето на фб провери ги бројките и ќе видиш, си прај забава улајот а за швалерките тој не знај кој му се а не другите

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Не те чактисвам другар, шо е муабетот ? Кој е Стојче ? :)
Мајтап праев јас за швалерките и лотото, знам само дека во Битола падна инаку дека ќе се дознај ќе се дознај, имам еден познаник во Германија му падна пред многу години, чоекот е на питачки стап донесен, од рекетари глава не крена.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
577
Поени од реакции
830
Не те чактисвам другар, шо е муабетот ? Кој е Стојче ? :)
Мајтап праев јас за швалерките и лотото, знам само дека во Битола падна инаку дека ќе се дознај ќе се дознај, имам еден познаник во Германија му падна пред многу години, чоекот е на питачки стап донесен, од рекетари глава не крена.
Дее бре да се плаши чоек и на лото да добија.
Се му собрале германците?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Abe brat ti potparol si na Pounaku ili so e rabotata koga da mi dojdi izvestucanje za temata Klin mora da ima nesto od Poinaku drugo nema so da se kazi za gradot
Ne deka ne se vo prvo za golem del od rabotite so gi zboraat ama nisto ne smenaa ova kolku radi reda nesto da se kazi ne biva od nas grad se prokletija od dvojce navamu padni stani e rabotata...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.963
Abe brat ti potparol si na Pounaku ili so e rabotata koga da mi dojdi izvestucanje za temata Klin mora da ima nesto od Poinaku drugo nema so da se kazi za gradot
Ne deka ne se vo prvo za golem del od rabotite so gi zboraat ama nisto ne smenaa ova kolku radi reda nesto da se kazi ne biva od nas grad se prokletija od dvojce navamu padni stani e rabotata...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Pa pred Dvojce sto ni cvetase gradot toa cudo edno. Cinis Las Vegas bese.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.839
Abe brat ti potparol si na Pounaku ili so e rabotata koga da mi dojdi izvestucanje za temata Klin mora da ima nesto od Poinaku drugo nema so da se kazi za gradot
Ne deka ne se vo prvo za golem del od rabotite so gi zboraat ama nisto ne smenaa ova kolku radi reda nesto da se kazi ne biva od nas grad se prokletija od dvojce navamu padni stani e rabotata...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Ти смета тебе Поинаку?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.963
Sega bas gi barav site prethodni gradonacalnici na gradot ama pretragata zavrsuva do Dvojce. Izgleda pred toa sme nemale gradonacalnici :). Ako ima nekoj lista neka ja postira tuka so site gradonacalnici od 1991 do denes.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Sega bas gi barav site prethodni gradonacalnici na gradot ama pretragata zavrsuva do Dvojce. Izgleda pred toa sme nemale gradonacalnici :). Ako ima nekoj lista neka ja postira tuka so site gradonacalnici od 1991 do denes.
Cile bese posle toj zabolekarot od uredot posle cinam vrskovski pa dvojce i tolku

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Ти смета тебе Поинаку?
Не бе шо да ми смета ама паѓа вочи дека само за нив дека пишиш на темата синкир нема шо друго да се пиши инаку кучињата лаат караванот си врви

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Cile bese od 1996 do 2000, kolku sto pamtam. Toj zabolekarot iskreno ne mi teknuva dali bese pred Cile ili posle, i ako bese posle togas koj bese pred ?
Пред циле да не беше ристе делов после циле еден мандат па еден тој од орална хирургија од уредот дејан ристевски мислам се викаше па после пак заболекарот златко вршковски па двојче будалата три мандати па сега наташа од трето три

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.963
Пред циле да не беше ристе делов после циле два мандати па еден тој од орална хирургија од уредот дејан ристевски мислам се викаше па после пак заболекарот златко вршковски па двојче будалата три мандати па сега натшата од трето три

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Od kaj ispadnaja tolku, kolku lokalni izbori imavme?
Tuku nejse, znaes koj od koja partija bese, pamtis?
Delov mislam od SDSM ama ne sum siguren, Cile bese od SDSM, Zlatko Vrskovski isto od SDSM, za Dejan Ristevski pojma nemam.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Od kaj ispadnaja tolku, kolku lokalni izbori imavme?
Tuku nejse, znaes koj od koja partija bese, pamtis?
Delov mislam od SDSM ama ne sum siguren, Cile bese od SDSM, Zlatko Vrskovski isto od SDSM, za Dejan Ristevski pojma nemam.
Не сум сигурен дали пред сиљан мицевски беше делов ама тој беше од вмро, циле од сдс*, ристовски од лдп па вршко од сдс*и се знај талески од дп*не и наташа сдс*
Edit :
Дефинитивно прв бил Дејан Ристевски од ЛДП од 1992-1996 после е Сиљан Мицевски од СДС* 1996-2000 па Златко Вршковски СДС* 2000-2005 Владимир Талески ДП*НЕ од 2005-2017 Наташа Петровска СДС* 2017-2021
Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom