Белорусија

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.671
Поени од реакции
26.202
класичен лубрикантски спин, отвори википедија врска нема ова што си го постирал
Покушава да ја дискредитира википедија ради неповолните податоци, само што ова не е историја па да ја толкува кој како сака, туку долгогодишни студии со точно определени извори... Релевантноста на овие истражувања е неспорна, исто ко да гледаш статистика за лига на шампиони на Википедија... а уствари, он самиот се дискредитира, во хистерични обиди да биде во право :)

Човековата суета е заебана работа...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.649
Поени од реакции
5.329
само ја докажа мојата поента... дека не ти се важни фактите, туку агендата..
класичен лубрикантски спин, отвори википедија врска нема ова што си го постирал
Покушава да ја дискредитира википедија ради неповолните податоци, само што ова не е историја па да ја толкува кој како сака, туку долгогодишни студии со точно определени извори... Релевантноста на овие истражувања е неспорна, исто ко да гледаш статистика за лига на шампиони на Википедија... а уствари, он самиот се дискредитира, во хистерични обиди да биде во право :)

Човековата суета е заебана работа...
Во ред. Ме фативте жив. Морам да признаам.

Добив од дип стејт 10.000 евра да ги убедам јамајка, Ron Burgundy и уште 2-3 заклети непријатели на дипстејт, дека во Белорусија не се живеј убаво и затоа протестираат секоја недела. Ми ветија уште 20.000 ако ве убедам..
Автоматски споено мислење:

Озбилен ли си бе човек. :icon_lol:
Гаѓај ;)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.671
Поени од реакции
26.202
Во ред. Ме фативте жив. Морам да признаам.

Добив од дип стејт 10.000 евра да ги убедам јамајка, Ron Burgundy и уште 2-3 заклети непријатели на дипстејт, дека во Белорусија не се живеј убаво и затоа протестираат секоја недела. Ми ветија уште 20.000 ако ве убедам..

Гаѓај ;)
Што сега, пробуваш да ни увалиш демек сме присталици на теории на заговор ???
Не бе чоек, не мислам дека од некој си добил пари, да си добил беше подобра опција за тебе. Туку само се брукаш за ич ништо. :)

Линк барам, линк.
Не продавај ми магла.
Само спама, за да поминат линковите што ги пуштив побрзо, али јас пак ќе ги репостирам :)
 
Последно уредено:

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.649
Поени од реакции
5.329
Што сега, пробуваш да ни увалиш демек сме присталици на теории на заговор ???
Не бе чоек, не мислам дека од некој си добил пари, да си добил беше подобра опција за тебе, вака се брукаш за ич ништо. :)
Не бе, не сте присталици на теории на заговор, напротив. Вие само верувате дека Белорусија е подобра за живот од Франција и Германија, и дека Белорусија е земја која напредува со својот демократски вожд кој 25 години е на власт во земјата, и на кој политички идол му е комрад Сталин. И кој дословно ја употребува познатата изрека на неговиот идол „Не е важно кој како гласал, важно е кој ги број гласојте“...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.671
Поени од реакции
26.202
Ама отиде у ирелевантно дискусијава...
Ај тебе можам да те разберам, пошто е комунизам таму, а ти си алергичен на комунистите :)

Ама неможам комуњарава форумска да ја разберам зошто се бунат против комунизмов :)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.698
Поени од реакции
4.989
Ај тебе можам да те разберам, пошто е комунизам таму, а ти си алергичен на комунистите :)

Ама неможам комуњарава форумска да ја разберам зошто се бунат против комунизмов :)
Комунистичка е Белорусија? Баш мислам дека не е...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.671
Поени од реакции
26.202
Не бе, не сте присталици на теории на заговор, напротив. Вие само верувате дека Белорусија е подобра за живот од Франција и Германија, и дека Белорусија е земја која напредува со својот демократски вожд кој 25 години е на власт во земјата, и на кој политички идол му е комрад Сталин. И кој дословно ја употребува познатата изрека на неговиот идол „Не е важно кој како гласал, важно е кој ги број гласојте“...
Плачко од епски размери си, неможеш да го прифатиш фактот дека Белорусија е солидно место за живеење, дека нема одлив на млади луѓе и сл...
Автоматски споено мислење:

Комунистичка е Белорусија? Баш мислам дека не е...
На што го темелиш тоа мислење, дај просфетли не, може нешто пропуштам ...
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.698
Поени од реакции
4.989
Јас пишав дека немало ок избори во Белорусија овде муабет за црнци во Алабама, политика во Боливија, цени на станови во Белгија, жолти елеци, Гоце Делчев, дип стајт и Хари Кисинџер итн
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.671
Поени од реакции
26.202
Јас пишав дека немало ок избори во Белорусија овде муабет за црнци во Алабама, политика во Боливија, цени на станови во Белгија, жолти елеци, Гоце Делчев, дип стајт и Хари Кисинџер итн
Политиката е таква бе другар, апстрактна, не е како берзата...

Иначе Црнци тука ми се чини никој не спомна, а за становите во Белгија ме праша чоекот фино лепо да објаснам...

И Хенри Кисинџер ми се чини никој не го спомна, а дип стејт некој 200 пати го спомна овој кикојуве :)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.698
Поени од реакции
4.989
Плачко од епски размери си, неможеш да го прифатиш фактот дека Белорусија е солидно место за живеење, дека нема одлив на млади луѓе и сл...
Автоматски споено мислење:


На што го темелиш тоа мислење, дај просфетли не, може нешто пропуштам ...
Генерално има елементи на социјализам во економијата но повеќе етатизам е од комунизам со национални елементи...што би се рекло работнички националсоцијализам. Далеку е Белорусија од комунистичка земја. Приватна сопственост има многу, има слободна валута, странски инвестиции има итн. Но не е битно тоа...не пишав ништо за економијата и политичката идеологија на Брко ако воопшто ја има. Спомнав за избори само дека местел и за тоа му се фатиле и со право.
Автоматски споено мислење:

Политиката е таква бе другар, апстрактна, не е како берзата...

Иначе Црнци тука ми се чини никој не спомна, а за становите во Белгија ме праша чоекот фино лепо да објаснам...

И Хенри Кисинџер ми се чини никој не го спомна, а дип стејт некој 200 пати го спомна овој кикојуве :)
Не ти цитирав тебе конкретно повеќе ми беше поентата дека муабетов е whataboutism чист кај многу фанови на Брко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom