Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
29 септември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
210
Може да ме додадете во списокот и мене.
Интервју на 21.05.2019 во Софија со документи од прадедо,сеуште на задолжителна.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
@Bigo koga bese na intervju i kade
25-06-2018 Sofija ( strog Centar ) .....a ti? ...
Автоматски споено мислење:

@Bibo ima li ukazi mladicuu
Автоматски споено мислење:


slab si na update iZgleda do tebe kje da e treba da go prai ili @orel100 ili @Bigo ti mi ja kocis situacijava na lugjevo pred raka...
Xaxa nemoEs da ne skaras ....slobodno kazi koj bi sakal da bide updater dezuren :) by the way ...deneska nemase ukazi ...samo nekoi promeni vo finalna mislam ... Posleden ukaz 137 ....prepiski zaostanati od 2017 ( dopolnitelna itn...) ...pozdrav :) so novi sili vo Novi pohodi od utre sabajle ;)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.107
Поени од реакции
3.956
Скоро секој ден гледам да постирам апдејт, ако сум ви преспор слободно преземете ја вие одговорноста, јас само се понудив бидејќи Пале се откажа и да не остане никој да не ја прави. Ако @Bigo е заинтересиран и има интерес нека ги преземе он списоците, или еве ти @SoMeso кога и онака си 24/7 на темава.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Скоро секој ден гледам да постирам апдејт, ако сум ви преспор слободно преземете ја вие одговорноста, јас само се понудив бидејќи Пале се откажа и да не остане никој да не ја прави. Ако @Bigo е заинтересиран и има интерес нека ги преземе он списоците, или еве ти @SoMeso кога и онака си 24/7 на темава.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Se soglasuvam so @Bibo .....@Someso ...ja imas cesta I privelegijata ...Jas bi se soglasil dokolku imam pristap do oficijalniot sajt na MP ,,za da mozam da ve informiram za Novi ukazi itn....administratorot bi me razbral :) ....
Автоматски споено мислење:

Znaci Eden den razlika a? :)
 
Член од
12 август 2020
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво на сите. Имам прање кон тие што имаат веќе БГ документи и скоро патувале до Бугарија. Ме интересира дали за PCR тестот во Систина треба да се приложат податоците од бугарската лична карта или од македонската. Поздрав
Никој ли нема патувано до Бугарија со PCR тест?
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
103
Поени од реакции
98
E do sega ne se nervirav mnogu za cekanjeto ama ovaa nedela pocnav nesto da se nerviram na 23ti septemvri ke bide veke godina ipol od moeto intervju a uste sum na zadolzitelna. Stvarno nema smisla.
 
Член од
12 август 2020
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ako mislis na bugarska granica da pomines so bg licna karta mislam oti treba taa da ja dades vo sistina
Тоа и јас мислев дека е најлогично, но сепак сакав да прашам некој да не има веќе искуство. Работата е што прв пат ќе правам тест и предпоставувам дека заради евиденција ќе треба да оставам податоци од македонска лична карта, а тоа би можело да биде проблем при влез во БГ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom