Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Искрено да си зборам следнава сезона очекувам Челзи да бида 15 бода пред вториот (минимум)
 
В

Вори

Гостин
Челзи оваа сеозна ке купи највеќе три играчи,еден напаѓаѓ,едно крило,и ако евентуално замине Лампард еден играч од среден ред!!!А иначе ке ги здробиме Портсмут!!!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.288
Од кај знајш па ти дека че прај?
Мали промени да, ама целосен ремонт малку потешко.
Од кај знајш па дека новите играчи енма да се вклопат?
:tapp:
Па знајш ти што значи ако се донесат 3-4 играчи,се менува целиот систем на игра,новиот трењер можда ќе проба нови поединци во составот..немој да викаш така.можеби ќе се прилагодат играчите ама уште од првата утакмица не верувам.
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
fantomX напиша:
Од првите 6 кола,односно мечевите во август и септември, очекувам барем 16 бода (5 победи и 1 нерешена)
Портсмут, Виган и Тотенхем... Можи САМО една нерешена
Сити, Јунајтед, Стоук... Нормално че ги тепаме сите. :)
леле бе фантом според тебе можно е и со виган нерешено да играме?:nesvest:
ај те молам, поштеди ме од глупости! а не се сомневам дека ман. ке ги тепаме али малце потешко, за жал!
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
Ај не туку јадете гомна за Чех!:nerv::star:
Освен грешката во диналето со Тотенхем нема друго шо да му се забележи. Ко че ми текни како му го фати пенало на педерон во финалето на ЛШ...:tv:
А и да не беше Чех на првио дуел на Чешка со Швајцарија, Чешка че изгубеше бар со 2 гола разлика.
После вчерашнава грешка треба само психолошки да се врати на себе и се че биди во ред.

The Euro 2008 strike sensation wants to stay in Spain and join Real Madrid or Barcelona.
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/article1294527.ece
Толку од Виља... (според Сан:):))
Што збориш? Со фенербахче од пола игралиште прими гол...пред тоа му се развика на Есиен зошто ја турна топката во корнер и коа го лапна се чуди како може тогаш Есиен требаше да му ја даде една па да видиме кој е во право...Со манчестер исто така да не беа Кол и Шевченко ке изгубевме 3-2...Сеа 6 гола лапна итн да не зборам ...голем фан сум на Челзи али овакви глупави грешки само ке му наштети на нашиот клуб...одкога доби повреда Чех више не истиот голман и колку да го браните тоа си е...
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Што збориш? Со фенербахче од пола игралиште прими гол...пред тоа му се развика на Есиен зошто ја турна топката во корнер и коа го лапна се чуди како може тогаш Есиен требаше да му ја даде една па да видиме кој е во право...Со манчестер исто така да не беа Кол и Шевченко ке изгубевме 3-2...Сеа 6 гола лапна итн да не зборам ...голем фан сум на Челзи али овакви глупави грешки само ке му наштети на нашиот клуб...одкога доби повреда Чех више не истиот голман и колку да го браните тоа си е...
Slusaj be ne se petelci tolku....Ti normalen li si sto zboris be,toa so Fenerbahce ne go branea dvajca golmani,a tebe Ceh ti bil kriv,ne si normalen be....Aj ne zamaraj tolku za Ceh vazi,nie zborime za zasiluvanja za narednata sezona a ti glej sto zboris...
 
F

fantomX

Гостин
Па знајш ти што значи ако се донесат 3-4 играчи,се менува целиот систем на игра,новиот трењер можда ќе проба нови поединци во составот..немој да викаш така.можеби ќе се прилагодат играчите ама уште од првата утакмица не верувам.
Мурињо донесе цел нов тим, па одма тргна работата.
Мислам дека така нешо че биди и со Сколари.

леле бе фантом според тебе можно е и со виган нерешено да играме?:nesvest:
ај те молам, поштеди ме од глупости! а не се сомневам дека ман. ке ги тепаме али малце потешко, за жал!
Па, после годинашната утакмица со Виган мислам дека и то е можно.

Што збориш? Со фенербахче од пола игралиште прими гол...пред тоа му се развика на Есиен зошто ја турна топката во корнер и коа го лапна се чуди како може тогаш Есиен требаше да му ја даде една па да видиме кој е во право...Со манчестер исто така да не беа Кол и Шевченко ке изгубевме 3-2...Сеа 6 гола лапна итн да не зборам ...голем фан сум на Челзи али овакви глупави грешки само ке му наштети на нашиот клуб...одкога доби повреда Чех више не истиот голман и колку да го браните тоа си е...
Утакмицата со Фенер на ја даваа директно, па можи не си приметил. КАРЛО КУДИЧИНИ бранеше!!!
За со Манчестер стварно не разбирам шо е крив Чех за то шо Шевченко и Кол спасија. Не е Супермен Чех па сегде да стаса. Зато при секој корнер секош има по еден играч на двете стативи.
Прими 6 гола на ЕП... Од тие 6 еден беше по негова вина, другите немаше шанси да ги фати. И плус како ја спасуваше Чешка со Швајцарија...
Можам да се согласам дека откако се повреди Чех не е истиот, но не гледам подобро решение на голманската позиција. Касиљас? Буфон?:toe:
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Mozno e Ronaldino da dojde kaj nas a,pa jas bi go sakal vo nasiot tim,sepak coekot e zverka i Skolari ke go sredi i pak ke bide najdobar svetski igrac....Naiskreno taa mi e najgolema zelba da go vidam Ronaldino vo siniot dres...A kako sto citav denes Lampi tesko da ostane,Inter mu dava dobra plata za da ide kaj niv,jas neznam so ceka Abramovic neka mu ja zgolemi platata toa i go zasluzuva...A ovoj majmunov izgleda nema da si odi a,lele kolku samo go nekam...
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
Mozno e Ronaldino da dojde kaj nas a,pa jas bi go sakal vo nasiot tim,sepak coekot e zverka i Skolari ke go sredi i pak ke bide najdobar svetski igrac....Naiskreno taa mi e najgolema zelba da go vidam Ronaldino vo siniot dres...A kako sto citav denes Lampi tesko da ostane,Inter mu dava dobra plata za da ide kaj niv,jas neznam so ceka Abramovic neka mu ja zgolemi platata toa i go zasluzuva...A ovoj majmunov izgleda nema da si odi a,lele kolku samo go nekam...
Koj majmun Drogba li ? Toj ni bese dobar pred 2 godini koga gazese sve ali eve go sega ne go biva neka si odi odma ako e toj sto go kazuvas i jas ne go sakam ama i Ceh ne go sakam zs e tapa po mene ali aj ke vidime sea na 16avgust...da vidime..jas pak ke kazam deka Odbranata si go pravi svoeto i zatoa go pravi dobar golman....Zubleto ne go sakam zs takvi pederski izjavi davase za Chlezi i sea Skolari trener i odma aj ke dojdam sea..Robinjo mi e edinstvena zelba da stigne na Stemford bridge...

Fantom da u pravo si za Fener da Kudicini bese toa...
 
F

fantomX

Гостин
За Дрогба јасно и гласно, ако му треба на Сколари нека седи ако не нека крши гла!Ја не го сакам ко порано, и нема да го сакам ама ако мора нека седи.

За Чех, едноставно не гледам добра, достојна замена. (Буфон и Касиљас не ги рачунам).

Забло го нејчам! Истото со него и со Дрогба, ако толку му треба на Сколари нека го земи, ама дека че го обожавам нешо, нема шанса!

Лампард... Ако му треба на Сколари, останува! Пред некое време Кенион рече: „Тие играчи шо сакаме да ги задржиме, ќе ги задржиме!“

За Лампард...
Извор близок до управата на клубот за Sunday Mirror изјавил: “Сколари не сака да слушне за заминување на Лампард. Тој посакува да се сретне со Френк и да ги договорат деталите на нивиот договр.“
ЈЕС!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Za drogba mislev nema drug majmun kaj nas...I sega e dobar ali ustata mu jade mnogu gomna i zatoa sakam da si odi...Ronaldino togas rece bi igral za CHELSEA ali samo ako Murino ne e trener...Znaci setoa toa go izjavi samo zaradi nego....A mislam deka Skolari ke go donese kaj nas i ke go vrati stariot Ronaldino onoj najdobriot fudbaler vo svetot...
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
За Дрогба јасно и гласно, ако му треба на Сколари нека седи ако не нека крши гла!Ја не го сакам ко порано, и нема да го сакам ама ако мора нека седи.

За Чех, едноставно не гледам добра, достојна замена. (Буфон и Касиљас не ги рачунам).

Забло го нејчам! Истото со него и со Дрогба, ако толку му треба на Сколари нека го земи, ама дека че го обожавам нешо, нема шанса!

Лампард... Ако му треба на Сколари, останува! Пред некое време Кенион рече: „Тие играчи шо сакаме да ги задржиме, ќе ги задржиме!“
Fantom a zaso go nekes Ronaldino kaj nas da dojde...
 
F

fantomX

Гостин
Fantom a zaso go nekes Ronaldino kaj nas da dojde...
Прво, антипатичен ми е.
Второ, по таква катастрофална сезона мислам дека ризичен потег е да се земи.
Трето, не знам колку пари бара Барса, ама сигурно че биди многу над реалната негова цена во моментов.
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
и ја го нејкам роналдињо, нека си остане у барселона бе шо ке ни е на нас.
а го сакам робињо, гомез (ако е крило само)...... и шева да не си иде, сигурно ке блесне оваа сезона, со ваков грб, уф уф..
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
Vo azia so koj tim ke igra Chelzi dali nekoj znae? , gledam samo vo Moskva deka ke igra so Milan,Sevilja i Lokomotiv..od 1-3 avgust ke bide dobro da se gledaat tie utakmici...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom