Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
ви се "пушта" Роналдињо :pos::pos:

Ronaldinho: I'm on my way Phil
Ај прво проверете пред да напишите нешо...:wink:
А еве ја шо мислам...

Ronaldinho wants Phil Scolari to sign him for Chelsea!
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/article1285650.ece
А племето твое џупско-заблесто дур беше срејчен во Барса, беше сигурен дека Челзи е единственио клуб за кој шо нема никош да заиграш... Да ти ибам забите, да ти ибам...:tapp:
 
F

fantomX

Гостин
Море чоек, ај доста терај вака... На претходната страна го имаш сето ова. Еве ти го и овде:

Ај да се насмејме сабајлево малку...:)

The Sun и се е можно:) Дури Мурињо 102,3% че се вратеше во Челзи, сеа ова....
Ronaldinho wants Phil Scolari to sign him for Chelsea!
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/article1285650.ece
А племето твое џупско-заблесто дур беше срејчен во Барса, беше сигурен дека Челзи е единственио клуб за кој шо нема никош да заиграш... Да ти ибам забите, да ти ибам...:tapp:
Зикс, од овде е преведено?:)
SunSport can reveal the Barcelona star left Portugal’s Euro 2008 HQ and took a flight out of Geneva at 10.10am yesterday.
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/article1285677.ece
OooOOOooooOoo!!!!!!!!!!! SunSport knows everything!!!!!:kolice:

Продолжуваме...
ДејлиМеил...:)
Scolari's Blueprint - Kaka tops the bill at £60m along with Ribery and Torres!!!
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1026107/Scolaris-Blueprint--Kaka-tops-60m-Ribery-Torres.html
Зошо педерон Роналдо не се спомнува нигде?:pipi:

Телеграф...:)
Нема место за овие, па еве линк да видите се...
http://www.telegraph.co.uk/sport/main.jhtml?menuId=35&menuItemId=10273&view=PICHEADLINESUMMARY&grid=F17&targetRule=10&team=8&teamname=Chelsea
.......The Brazilian, who will take over as manager at Stamford Bridge next month, will be given an unlimited transfer budget by Roman Abramovich...........
Да бе, се планира купување на Вембли за стадион, полојна тим на Реал, на Манчестер, на Кака, Торес, Рибери, Тони, Меси...:tapp:

Буџето за нови играчи е околу 100 милиони фунти!!!
Одамна се знај дека новио менаџер ќе има на располагање толку пари...
 
В

Вори

Гостин
Арсенал,Ливерпул и Челзи во битка за младиот Балотели.Се надевам дека ние ке го земеме,многу е добар а и плус има само 17 години!!!
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
најмалце 100 милиони фунти!! уху ако дојдат торес, рибери, виља..... растур праеме. највеке сакам да ја освоиме премиер, а за оние сдругите гајле ми е....
 
В

Вори

Гостин
Гирл не летај во облаци.Рибери и Торес ќе останат 100 % во Баерн и Ливерпул.А Виља може ке дојде.Затоа се што ке прочиташ на гол и 24фудбал не верувај!!!
 
F

fantomX

Гостин
Арсенал,Ливерпул и Челзи во битка за младиот Балотели.Се надевам дека ние ке го земеме,многу е добар а и плус има само 17 години!!!
Овај сеа потпиша нов договор со Интер мислам... Бааѓи му ја зголемиле платата...
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Значи едно мало сумирање на сите фудбалери кои беа поврзувани во овој преоден рок со Челзи, т.е. играчи кои се на shortlist:

Виља, Ето, Торес, Бербстов, Роналдињо, Кака, Агуеро, Кварезма, Рибери, Бентли, Балотели, Ван дер Варт, Деко, Мутињо, Велосо, Кигарини...толку ми текнуваат.:salut:
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Mislam deka ova e sve bezveza...Se znae ni trebaat tri igraci a ne deset so ke ni se...Ke pravime hokearski tim,daj ne zajbavajte....Imame fantasticen tim samo treba da najdeme zameni za drogba rajt filips i maluda....Tie bi trebalo da si odat...A nivni zameni da bidat David Vilja,Kvarezma i Migel Veloso...
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
Гирл не летај во облаци.Рибери и Торес ќе останат 100 % во Баерн и Ливерпул.А Виља може ке дојде.Затоа се што ке прочиташ на гол и 24фудбал не верувај!!!
bas ne sum procitala na 24 fudbal, a pa na strana na goal.com ne sum ni otisla nego gi citav citatite na fantom!!!
 
F

fantomX

Гостин
bas ne sum procitala na 24 fudbal, a pa na strana na goal.com ne sum ni otisla nego gi citav citatite na fantom!!!
Арно си ги читала, ама другпат читај ги целите постови :)
На почетоко пишав: Да се насмејме малку сабајлево...:)
Сума сумарум, доволно е да се види постот на Капитано

Значи едно мало сумирање на сите фудбалери кои беа поврзувани во овој преоден рок со Челзи, т.е. играчи кои се на shortlist:

Виља, Ето, Торес, Бербстов, Роналдињо, Кака, Агуеро, Кварезма, Рибери, Бентли, Балотели, Ван дер Варт, Деко, Мутињо, Велосо, Кигарини...толку ми текнуваат.:salut:
Од овие потребни, но и реално е можно да се земат: Виља или Ето (еден од нив), Кварезма, Мутињо и по можност Балотели некако.
За сите останати е пренапумпана работата, или пак не ни се потребни...

Тен Кате потпишал кај нашиве јужни педерски соседи.
Две години во ПАнатинаикос :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
И ги бара Гудјонсен и Олегуер во тимот. :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Аха, овај сигурно ќе ојт во Педерленд.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
И во Панатинаикос ли е асистент Тен Кате?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom