Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Абе Липи е Звер човек нема збор.Ама не е многу лош Спалети.Кој сака нека дојде само Челзи да биде јак како секогаш,и да не се смени формацијата 4-3-3.!!!
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
и двајцата се супер, ама има еден голем проблем. раководството пред некој ден изјави дека мисли оти италијански тренер е чекор назад! според тоа...мали се шансите за ова. се мислам дека абрамович чека да заврши европското, затоа што за очекување е да има многу оставки после тоа, и тоа од добри тренери. па после зема некој и завршена работа.
 
В

Вори

Гостин
Сега го споменуваат и тренерот на Фиорентина Чесаре Прандели како кандидат за тренерското место во Челзи.Аман бе ми се здосади ова,нека земат кој било и готово!!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Абе Липи е Звер човек нема збор.Ама не е многу лош Спалети.Кој сака нека дојде само Челзи да биде јак како секогаш,и да не се смени формацијата 4-3-3.!!!

Формација која ви носеше најголем успех ? Па Мурињо најмногу поради тоа беше против носењето на Шева , не дека Шева е лош играч , еден од најдобрите напаѓачи е што сум ги гледал , факт , али Мурињо веќе го имаше Дрогба , со Шева веќе беше принуден да менува формација .
 
В

Вори

Гостин
Па носеше успех.Двапати освои Премиер Лига,двапати во полуфинале ЛШ, и еднаш во финале,два пати Карлинг и еднаш ФА Куп,со истатата формација!!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Па носеше успех.Двапати освои Премиер Лига,двапати во полуфинале ЛШ, и еднаш во финале,два пати Карлинг и еднаш ФА Куп,со истатата формација!!!

Леле човек незнам што ми е од неделата наваму , ваљда дека иам се на се спиено 6 саати , цела недела истиве фрки ми се случуваат на форумов , истиов проблем и со Кико го имав , моја грешка , те разбрав дека сакаш да се смени фомрацијата 4-3-3 а уствари и двајцата сме истата да остане :D , damn Ме .
 
В

Вори

Гостин
Нема врска бе.Хехе,ме насмеа. Поспи малку сеа,одмори.Иначе двајцата сме за 4-3-3 тоа е добро.Позз:smir:
 
F

fantomX

Гостин
ESSIEN DENIES INTER LINK!!!:chelsea 2:
http://www.chelseafc.com/page/NewsHomePage/0,,10268~1323718,00.html
Уше потврда дека Лампард потпишал нов договор и добро е...

Марк Хјуз потпиша за Манчестер Сити.

http://www.mcfc.co.uk/default.sps?pagegid={DBD12D53-8346-431D-A04F-5D0F8664DE80}&newsid=6610904
И тој отпаѓа...


Да искоментирам за Спалети. Во Челзи има премногу ѕвезди и Спалети не е тренр кој можи да ги води. Дека е одличен тренер да, но со вкави размазени ѕвезди ко во Челзи не можи да се снајди.
 
В

Вори

Гостин
Фантом немаш појма колку ме израдува со веста дека Есјен останува во Челзи.Сега нека пукнат сите што викаа дека ќе си одел.Браво Есјен докажа дека не си алчен за пари и дека играш со срце!!!
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
oj!! ми олесна кога видов дека хјуз е тренер на ман. сити!!!
браво за есиен!!
а за спалети, па италиано мора да е добар, само не толку колку шо е липи, за жал!!
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Izgleda ili Lipi ili Skolari uste tie dvajca ostanaa,siguren sum deka od ovie dvajca eden ke bide..Dvajcata se dobri treneri ali jas poveke bi sakal Lipi da dojde...A mnogu sum radosen za essien bravo majstore ti si zver
 
В

Вори

Гостин
Читав на гоал.ком дека Рајкард е пак можна опција за тренерското место во Челзи,само сега не би сакал да дојде,ама бидејки замина Тен Кате без него нема да се снајде!!!
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
Tорес: Карваљо е најдобар дефанзивец во Премиер Лигата.
боже господе!! :nesvest::nesvest::nesvest:
 
В

Вори

Гостин
Можеби е еден од најдобрите но не е најдобар.Најдобар е Тери,па Фердинанд па после Карваљо.Иначе не згрешил со изјавата Торес!!!!
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Можеби е еден од најдобрите но не е најдобар.Најдобар е Тери,па Фердинанд па после Карваљо.Иначе не згрешил со изјавата Торес!!!!
абе, карваљо е добар ама ако е стално концентриран...ама не е така, и прави некои глупи грешки постојано, како онаа против манчестер кога му ја даде на Руни. тери, пак, скоро и да не прави грешка. нема дилема дека он е најдобар!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom