fantomX напиша:
Уше една статива!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
АЈ некој нека речи ЧЕлзи имал среќа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:nenene::nenene::nenene:

ЕДИТ: Уше еднаш оштетен Челзи и Џо Кол!!!!!!

Oбјективно гледано имаше повеќе среќа Челзи , сега Гигс , прво полувреме на два пати Тевез и еднаш Карик а сето тоа на 1-0 , така да реално да глеаме подобра игра на Манчестер , ем голот на Лампард не беше од некоја изградена акција него случаен така да слободно можеме да кажеме дека среќата не му е наклонета на Манчестер Јунајтед вечерва .

43.457

Де бе аман , за корнери го испозаеба и за индиректен удар кој тешко би се свирел во шеснаесетник со оглед дека Џо Кол е ''пола метар '' понизок од Фердинанд а не за недосудени пенали и офсејди т.е. прекини на шанси. Сети се дека на 1-0 комотно можеше да биде 3-0 и се да биде решено , доволно беше една шанса 100 процентна да биде реализирана и Челзи да биде целосно демотивиран , плус израмнија на крај од прво полувреме ( мн незгоден период ) и тоа од сосем случајна акција , факт , среќата не му беше наклонета на Манчестер . Нормално е после такво полувреме во второто Челзи да ја има психолошката предност .

П.с. Челзи сакам да победи , да не речете со постовиве идам контра нив али гледам објективно .

F

fantomX

Де бе аман , за корнери го испозаеба и за индиректен удар кој тешко би се свирел во шеснаесетник со оглед дека Џо Кол е ''пола метар '' понизок од Фердинанд . Сети се дека на 1-0 комотно можеше да биде 3-0 и се да биде решено , доволно беше една шанса 100 процентна да биде реализирана и Челзи да биде целосно демотивиран , плус израмнија на крај од прво полувреме ( мн незгоден период ) и тоа од сосем случајна акција , факт , среќата не му беше наклонета на Манчестер . Нормално е после такво полувреме во второто Челзи да ја има психолошката предност .

Да, можеше, но не беше решено.
И сета таа среќа на Челзи, на Манчестер му се врати и повеќе од шо Челзи ја имаше.
Да, докај шо кажуваш Манчестер немаше среќа, но за второто полувреме? Пеналот врз Малуда?! И хрватските коментатори потврдија дека беше пенал. По три забавени снимки, пак го тврдеа истото.

Да му е*бам се живо словачко на тој педеро!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Тој мајмуно гнасен аргентински, шо ја почна целата ситуација, добива само жолт а Дрогба црвен?!?!?!?
Ко шо рече Венгер, судијата може да ја одлучи утакмицата!!!!
И најверојатно Венгер е во право!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Љубош Микел не докусури!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 март 2008
240
4
овој словенецот стварно е тапа судија и овој србинот се му еб*м како провоцира не заџабе му мавна шамар