Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
И Кака пред 2 години неможеше во вториот тим на Челзи па сега Абрамович дава гз за него:)
он.Сонов ако ми се испуни ке биде интересно:)
Замолувам за појаснување околу болдираново?:nesum:
 
F

fantomX

Гостин
Drogba lays credit for Chelsea`s success at Jose`s door: Grant „just had to wait for the results to come along“!!!!
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1020730/Grant-just-wait-results-come--Drogba-lays-credit-Chelseas-success-Joses-door.html

Ако е вистина дека ова го рекол, и тоа денеска на 24 часа до најголемиот меч за Челзи во историјата на клубот, можам да речам само да замини шо побрзо од Челзи!!!!!!!!!!
Ако почнам да кажувам шо вистински мислам за Дрогба, по негова ваква изјава во ваков момент, веројатно ќе добијам бан на некое време. Зато нека остани само на то шо пишав.
 
В

Вори

Гостин
Abe kazisi slobodno.Drogba e MAJMUN,so eden zbor i neka si odi.A Malouda ke odi od Chelsea vo Liverpool ili Inter,deka nema minutaza vo Chelsea i retko igra.SWP ne e jak taka da i nemu vratite mu se otvoreni.

Ja sonuvav deka Chelsea izgubi vo finaleto.A toa znaci ako sonuvas nesto ke se sluci obratno.Da se nadevame(Kako Kleopatra sum):salut:
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Drogba lays credit for Chelsea`s success at Jose`s door: Grant „just had to wait for the results to come along“!!!!
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1020730/Grant-just-wait-results-come--Drogba-lays-credit-Chelseas-success-Joses-door.html

Ако е вистина дека ова го рекол, и тоа денеска на 24 часа до најголемиот меч за Челзи во историјата на клубот, можам да речам само да замини шо побрзо од Челзи!!!!!!!!!!
Ако почнам да кажувам шо вистински мислам за Дрогба, по негова ваква изјава во ваков момент, веројатно ќе добијам бан на некое време. Зато нека остани само на то шо пишав.


Абе ај нека се гоне веќе да го ебам досадлко пукна ми филмо од него :nerv::nerv::nerv: ја нека го трампат со ето и така дрпаше гас за барса и сите ке сме среќни или ја и милан нека игра уефа куп догодина:pos2:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Drogba lays credit for Chelsea`s success at Jose`s door: Grant „just had to wait for the results to come along“!!!!
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1020730/Grant-just-wait-results-come--Drogba-lays-credit-Chelseas-success-Joses-door.html

Ако е вистина дека ова го рекол, и тоа денеска на 24 часа до најголемиот меч за Челзи во историјата на клубот, можам да речам само да замини шо побрзо од Челзи!!!!!!!!!!
Ако почнам да кажувам шо вистински мислам за Дрогба, по негова ваква изјава во ваков момент, веројатно ќе добијам бан на некое време. Зато нека остани само на то шо пишав.
Брат, се кладам дека ова е летка пратена намерно, за да се наруши духот во тимот на Челзи, пред престојното финале против Манчестер Јунајтед..Тврдам дека ова нема шанси да е вистина, мислам дека сето е во домен на шпекулација, и обид на конкурентот да ја наруши хармонијата во клубот..
 
В

Вори

Гостин
Za site koi vikaat deka Lampard ke si odi letovo od Chelsea,edno malo razocaruvanje


Лампард среќен во Челзи.

Лампард изјавува дека е среќен што е дел од тимот на Челзи и сака да го продолжи договорот со својот клуб ова лето“Јас сум среќен во Челзи. Деновите минати на Стемфорд Бриџ се вистинско уживање за мене. Работите околу новиот договор ќе бидат решени во текот на летово,“- изјави ЛАмпард.
“Разговарав со моите претпоставени пред истекот на сезоната и ми рекоа дека сакаат да разговараме за обновување на договорот летово. Сега очигледно не им е тоа најбитната работа, а ни мене да бидам искрен. Единствено размислувам на утрешниот натпревар, а ова другото може да почека и понатаму.“

“Постигнавме многу изминативе години во Челзи и многупати бевме близу до финалето во Лигата на Шампионите, па неуспехот да се пласираме не направи премногу жедни за тој пехар. Знаеме дека оној финалист кој ќе изгуби ќе биде заборавен во историјата, а оние кои ќе го подигнат пехарот ќе го паметат тоа целиот свој живот, а и генерациите заедно со нив.“

“Мислам дека доколку на патот до финалето сретнете пречка која доаѓа од Премиер Лигата... многумина не би сакале ниту да помислат на тоа. Најдобро е да им се тргнете од патот на англиските тимови.“

“Со силниот тим кој го имаат Манчестер Јунајтед, и нашите момчиња кои ќе сторат се да го освојат тој трофеј, мислам дека во ова финале ќе гледаме одличен фудбал. И двата тима се онаму каде што се сосема заслужено. Се надевам дека сите ние ќе уживаме во овој натпревар и ќе се радуваме што сме дел од тој спектакл.“ Pa skeptici PUKNETE!!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Drogba lays credit for Chelsea`s success at Jose`s door: Grant „just had to wait for the results to come along“!!!!
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1020730/Grant-just-wait-results-come--Drogba-lays-credit-Chelseas-success-Joses-door.html

Ако е вистина дека ова го рекол, и тоа денеска на 24 часа до најголемиот меч за Челзи во историјата на клубот, можам да речам само да замини шо побрзо од Челзи!!!!!!!!!!
Ако почнам да кажувам шо вистински мислам за Дрогба, по негова ваква изјава во ваков момент, веројатно ќе добијам бан на некое време. Зато нека остани само на то шо пишав.

Fantom нема ништо погрешно во оваа изјава на Дрогба , напротив , до најситен детал од истата е во право . Кога имаш добар коњ џокејот игра мала улога во победите , така викаат во Англија . Мурињо создаде од Челзи вистински тим , постави тактика која одговара за секој играч а најмногу на Дрогба , типот разараше во времето на Мурињо и да се потсетиме на начинот на кој се бодреа играчите на секој меч , играа феноменално против големото трио во Англија , немаа пораз од истото , беа непобедливи . Имаа огромни проблеми во одбраната , ми текнува дека Есиен играше централен дефанзивец пола сезона и мн јасно дека ке изгубат титула .
Кога дојде Грант на почетокот имаа огромни проблеми али подоцна како да го гледав Челзи на Мурињо , не зборам за начинот на игра , истиот не беше ефективен и добар тоа е факт , зборам за тимскиот дух кој повторно егзистираше во Челзи , бодрење помеќу играчите , не се откажуваа и не делуваа како раштиман оркестар а сето тоа беше создадено под водство на Мурињо .

И како можеше Грант да го обвини Мурињо за тоа што Челзи оваа година не ја освои титулата во домашното првентсво . Мурињо никогаш немаше да прими 4 гола на домашен терен ( Челзи - Вила 4-4) , Мурињо немаше да направи тактички грешки со замени против Топтенхем исто 4-4 , дури и Дрогба а и Лампард го обвинија Грант за тактичкото самоубиство на овој меч , а треба да го спомнувам Виган ??? Грант тука ја изгуби титулата , не Мурињо .
 
В

Вори

Гостин
Se soglasuvam bidejki Murinjo nikogas nemase da gi napravi tie greski koi gi nabroja Syn,ama i ne se soglasuvam zosto ekipata od Murinjo bese ostavena na cedilo od nego,toj zamina na 1/4 sezona, i ne zaboravajte deka SAM si dade otkaz a ne Abramovic nemu.Koga zamina Murinjo duhot vo ekipata bese na najnisko nivo,igracite nemaa volja da igraat bez Nego,no so tekot na vremeto nepoznatiot stranec Grant,im dade volja i motiv da prodolzat ponatamu.Do posleden moment se borese za Premier Ligata,stigna do finale na LS(Mozebi i ke go osvoi),i ostana dosleden na taktikata na Murinjo.Taka da vinata mu se prepisuva na Murinjo!!!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Se soglasuvam bidejki Murinjo nikogas nemase da gi napravi tie greski koi gi nabroja Syn,ama i ne se soglasuvam zosto ekipata od Murinjo bese ostavena na cedilo od nego,toj zamina na 1/4 sezona, i ne zaboravajte deka SAM si dade otkaz a ne Abramovic nemu.Koga zamina Murinjo duhot vo ekipata bese na najnisko nivo,igracite nemaa volja da igraat bez Nego,no so tekot na vremeto nepoznatiot stranec Grant,im dade volja i motiv da prodolzat ponatamu.Do posleden moment se borese za Premier Ligata,stigna do finale na LS(Mozebi i ke go osvoi),i ostana dosleden na taktikata na Murinjo.Taka da vinata mu se prepisuva na Murinjo!!!!

Грешка си , не замина сам , беше избркан од тимот затоа и му беа исплатени парите кои му следуваа од договорот , не е до толку да го остави тимот на цедило пред мечот со Манчестер на гости . На Абрамович му пукна филмот по ремито со Розенборг , го обвини Мурињо дури и за слабата посетеност на стадионот што беше банално , искрено верував дека Мурињо ке остане многу долг период во Челзи , ко гром од ведро небо ме удри веста наредниот ден коа прочитав дека бил отпуштен .
 
В

Вори

Гостин
Kolku da zboruvame Murinjo is SPECIAL ONE.Eden i edinstven.I se bi dal da se vrati vo Chelsea.Mozebi za 20 godini!!!
 
F

fantomX

Гостин
Брат, се кладам дека ова е летка пратена намерно, за да се наруши духот во тимот на Челзи, пред престојното финале против Манчестер Јунајтед..Тврдам дека ова нема шанси да е вистина, мислам дека сето е во домен на шпекулација, и обид на конкурентот да ја наруши хармонијата во клубот..
Ако е то, не им успеало. Ама цитирани се директни зборови на Дрогба. Ако новинарите се толкави гнаси, гниди, скапани суштества, па нивни мисли ги пишуваат како Дрогба да ги кажал е друга работа.

Fantom нема ништо погрешно во оваа изјава на Дрогба , напротив , до најситен детал од истата е во право . Кога имаш добар коњ џокејот игра мала улога во победите , така викаат во Англија . Мурињо создаде од Челзи вистински тим , постави тактика која одговара за секој играч а најмногу на Дрогба , типот разараше во времето на Мурињо и да се потсетиме на начинот на кој се бодреа играчите на секој меч , играа феноменално против големото трио во Англија , немаа пораз од истото , беа непобедливи . Имаа огромни проблеми во одбраната , ми текнува дека Есиен играше централен дефанзивец пола сезона и мн јасно дека ке изгубат титула .
Кога дојде Грант на почетокот имаа огромни проблеми али подоцна како да го гледав Челзи на Мурињо , не зборам за начинот на игра , истиот не беше ефективен и добар тоа е факт , зборам за тимскиот дух кој повторно егзистираше во Челзи , бодрење помеќу играчите , не се откажуваа и не делуваа како раштиман оркестар а сето тоа беше создадено под водство на Мурињо .

И како можеше Грант да го обвини Мурињо за тоа што Челзи оваа година не ја освои титулата во домашното првентсво . Мурињо никогаш немаше да прими 4 гола на домашен терен ( Челзи - Вила 4-4) , Мурињо немаше да направи тактички грешки со замени против Топтенхем исто 4-4 , дури и Дрогба а и Лампард го обвинија Грант за тактичкото самоубиство на овој меч , а треба да го спомнувам Виган ??? Грант тука ја изгуби титулата , не Мурињо .
Ја можам да се согласам со 99,9% од ова, освен дека до најситен детаљ е точно тоа. Односно, делот кој вели дека овај успех е комплетна заслуга на Мурињо. Ако беше така, зошо Мурињо не можеше да влези во финале три години?

Мурињо има дел во успехот, всушност тој и го состави овај тим, ама мора да се потсетиме; капетан Хозе не успеа да го однесе бродот кој сам го изгради до крај, и го напушти во најтешките моменти (дали си замина или беше избркан, не знам), и дојде капетан Аврам да спасува и во првата година го води до крајот. Само капетан Хозе е заслужен?! НЕ!!!

И уше едно прашање за тебе (иако мислам дека знам шо ќе одговориш).
Зошто токму сега вакву написи, на 24 часа до почетокот на финалето?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Kolku da zboruvame Murinjo is SPECIAL ONE.Eden i edinstven.I se bi dal da se vrati vo Chelsea.Mozebi za 20 godini!!!
Може го отекуем со типов али да ве потсетам тие што заборавиле зашто типот себеси се нарекува The Special One , од еден Порто за две сезони он освои два купа , два супер купа на Португалија и двете титутли во Лигата , освои Куп на Уефа а наредната сезона и Лигата на шампионите . За две години 8 титули со Порто од кои една во ЛШ и една во Куп на Уефа .
Доаѓа во Челзи и одма освојува титула во Премиер Лигата , титула освоена по цели 50 години , титула освоена со само еден пораз ( од Ман.Сити) и со феноменална игра против големото трио во Англија , истата сезона освојува и Лига Куп , наредна сезона повторно Лигата , а наредната година со 10000 проблеми во одбранта стигна само до титулата во Фа Купот .

Ова што го набројав не го направил ниеден тренер во светот , Фергусон чекаше неколку години за да стигне до титулата во Англија и тн и тн .
За 4 години 13 титули , факинг феноменално , и дефинитивно за респект . Типот за 2 години во Челзи го направи она за кое тимот неуспешно се бореше 50 години уназад , да , Мурињо заслижува да го добие статусот на легенда за овој тим на Челзи .


Ја можам да се согласам со 99,9% од ова, освен дека до најситен детаљ е точно тоа. Односно, делот кој вели дека овај успех е комплетна заслуга на Мурињо. Ако беше така, зошо Мурињо не можеше да влези во финале три години?

Мурињо има дел во успехот, всушност тој и го состави овај тим, ама мора да се потсетиме; капетан Хозе не успеа да го однесе бродот кој сам го изгради до крај, и го напушти во најтешките моменти (дали си замина или беше избркан, не знам), и дојде капетан Аврам да спасува и во првата година го води до крајот. Само капетан Хозе е заслужен?! НЕ!!!

И уше едно прашање за тебе (иако мислам дека знам шо ќе одговориш).
Зошто токму сега вакву написи, на 24 часа до почетокот на финалето?
Да бидам искрен со тебе , не ја прочитав до крај статијата , претпоставував што и како во остатокот говорел . Факт е дека Мурињо не стигна до финалето али и начинот на кој не стигаше беше ноу комент . Двомечот со Барса беше може еден од најдобрите двомечи во историјата на Лигата на Шампионите , или ај да не претерувам , еден од најдобрите што јас ги имам гледано , со Ливерпул неда немаа среќа а и мислам дека беа оштетени од судиите . Грант стигна до финалето факт , али имаше многу поголема среќа за разлика од Мурињо , со Ливерпул на гости беа апсолутно непрепознатливи и реално гледаме , не дадоа они гол , Ливерпул ги постигна двата . На домашен изиграа просечно и имаа повторно огромна среќа поради несмасноста на Хипија така да неможам бар јас да кажам дека тоа беа Тактички победи на Грант .

А за изјавата , може и да е медиумска игра , психолошки тензии , нарушувања на атмосвера од страна на медиумите , едни ги фаворизираат Челзи едни Манчестер , вакви '' изјави '' имало пред секое финале , мој совет , игнорирај ги .
 
В

Вори

Гостин
I da ne osvoi Chelsea LS,treba da mu se dade sansa na Grant da ostane i narednata sezona.Bidejki i toj e covek od meso i krv, i ne treba site da go osuduvaat nego!!!
 
В

Вори

Гостин
Може го отекуем со типов али да ве потсетам тие што заборавиле зашто типот себеси се нарекува The Special One , од еден Порто за две сезони он освои два купа , два супер купа на Португалија и двете титутли во Лигата , освои Куп на Уефа а наредната сезона и Лигата на шампионите . За две години 8 титули со Порто од кои една во ЛШ и една во Куп на Уефа .
Доаѓа во Челзи и одма освојува титула во Премиер Лигата , титула освоена по цели 50 години , титула освоена со само еден пораз ( од Ман.Сити) и со феноменална игра против големото трио во Англија , истата сезона освојува и Лига Куп , наредна сезона повторно Лигата , а наредната година со 10000 проблеми во одбранта стигна само до титулата во Фа Купот .

Ова што го набројав не го направил ниеден тренер во светот , Фергусон чекаше неколку години за да стигне до титулата во Англија и тн и тн .
За 4 години 13 титули , факинг феноменално , и дефинитивно за респект . Типот за 2 години во Челзи го направи она за кое тимот неуспешно се бореше 50 години уназад , да , Мурињо заслижува да го добие статусот на легенда за овој тим на Челзи .

Ne otekuvas be si pravime muabet,BTW ova e Fan Klub kade sto se iznesuvaat mislenja vo vrska so Chelsea!!!
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Замолувам за појаснување околу болдираново?:nesum:
Фантом јас и Тери си знаеме што збориме:)тоа беше употребено од наши расправии во маало:)
Иначе брат Палоски е доста талентиран,ако можеш ѕирни тамо на јутјуб клипчиња!
Абе а за црнецов ваш-Дрогба ке си оди летово или уште ништо не се знае?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom