Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
Da vi kazam naj iskreno Dorgba ne sakam da ostane.Bidejki toj sekogas vika deka ke zamine od Chelsea.Pa vratite mu se otvoreni...Inace na goal.com me se veruva nisto.Dodeka ne pisuva na oficijalna strana na Chelsea nisto ne veruvam.BTW Robinho dobro bi ni dosol!!!
neli?
i ja ne go sakam! more da dade Gospod da go napudat i u 5 liga da igra!!!
dobro ne go mrazam ama me nervira so tie negovite izjavi.
 
F

fantomX

Гостин
Малку за Лампард...
Морати вели дека преговара со Челзи, а од Челзи најверојатно се чека да помини финалето па да кажат нешто...
Ја се надевам дека ќе остани, ама ќе видиме шо ќе биди.

Сега Дрогба сакал да остани. На следна изјава дека ќе си оди, ја се откажувам од него и не го сметам појќе за играч на Челзи.
 
В

Вори

Гостин
Taka e.A mislam deka Lampard ke ostane,bidejki vrvot na negovata kariera ja dostigna vo Chelsea,+majkamu koga pocina vetil deka ke ostane vo London .Taka da ne se sekirajte za Lampard.A Drogba ima 31 godina(ispraveteme ako gresam) i ako zamine ne e nisto loso ke dojde pomlad i podobar!!!
 
F

fantomX

Гостин
Има 30 години и некој месец.
Следната сезона треба да му се даде шанса на Ди Санто и Сахар. Макар во куповите.
 
В

Вори

Гостин
Taka e da se dade sansa na mladite.Kako sto go pravi toa Arsenal.Mozebi nema nekakov golem efekt ama vredi da se proba.!!!!!!!!!!
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
slusam weyne bridge go sakale juve!!!
dobro e. nekoj jak klub go saka a ne kako geremi so otide u njucasl ili pa kako filips so mos ke ide u man.city
 
В

Вори

Гостин
Neka ide SWP ne mu treba na Chelsea. Tuku odvaj cekam da dojde sreda ne mozam da izdrzam.Se imam nekoe cuvstvo deka Chelsea ke pobedi.Ama ke vidime ,da pockeame do utre.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Сум го сонувал Грант како се радува:)
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
I jas mislam deka Drogba treba da si odi.Do pred nekoe vreme mi bese eden od poomilenite igraci vo CHELSEA no so negovite izjavi deka saka da si odi veke mi e odvraten..Treba da bide gord sto igra za tim kako Chelsea
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Taka e.A mislam deka Lampard ke ostane,bidejki vrvot na negovata kariera ja dostigna vo Chelsea,+majkamu koga pocina vetil deka ke ostane vo London .Taka da ne se sekirajte za Lampard.A Drogba ima 31 godina(ispraveteme ako gresam) i ako zamine ne e nisto loso ke dojde pomlad i podobar!!!
Ni treba mladi sili.Mislam deka treba na Milan da im go prodademe..Sto mislite vie
 
F

fantomX

Гостин

Нашите голмани на Црвениот плоштад.:)

А за Дрогба, кај сака нека оди. Дали Милан или на друго место, негов проблем. А дека ни требаат млади сили, да точно е.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ni treba mladi sili.Mislam deka treba na Milan da im go prodademe..Sto mislite vie
Чувајте си го,не ви го сакаме!Гледам сакате млади сили,ај да видам ако можете купете го Палоски од Милан хаха!:)
 
F

fantomX

Гостин
Чувајте си го,не ви го сакаме!Гледам сакате млади сили,ај да видам ако можете купете го Палоски од Милан хаха!:)
Абе, млади талентирани играчи. Пато да речеше ај, ама Палоски...:)
Уствари, кој беше тој?:toe:

Кога сме кај млади сили...
Малуда сака да остане меѓу сините!
http://www.skysports.com/story/0,19528,11668_3588724,00.html
На Филипс не му се оди, на овај исто... Па колку плата му дава овај русинов?! Ем утакмица не заиграле, ем пак му се останува.
Значи, нема иднина во Челзи за Скот Синклер, а можи и за овај на аватар шо ми е:(
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Чувајте си го,не ви го сакаме!Гледам сакате млади сили,ај да видам ако можете купете го Палоски од Милан хаха!:)
Paloski....Pa toj nemoze da igra za vtoriot tim na CHELSEA..A vo milan zvezda vi e...haha:pos2:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Paloski....Pa toj nemoze da igra za vtoriot tim na CHELSEA..A vo milan zvezda vi e...haha:pos2:
И Кака пред 2 години неможеше во вториот тим на Челзи па сега Абрамович дава гз за него:)
он.Сонов ако ми се испуни ке биде интересно:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom