Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 ноември 2019
Мислења
69
Поени од реакции
171
Sigurno e toa pricinata ....Kako Sto kazaa I drugite clenovi ....nanovo dok. Potvrda od Strumica I saglam posrednik ....toa e toa ...ne gubi nadez veruvaj ....
Автоматски споено мислење:

@Bobedimean @ns2094 @Maki15.... Dali ima promena slucajno kaj vas ili e rano? :)
Нема кај мене..се надеваме во скоро време ако Бог даде..
Автоматски споено мислење:

Oktavijan, VlatkoN1 kaj vas imali ukazi kaj vas denes
Автоматски споено мислење:

Od noemvri nekoj sto e na polozitelno da se pofali so ukaz
Да почекаме прво октомври да се исчистат со нетрпение сме и од ноември веќе хеххехее
 
Последно уредено:
Член од
9 февруари 2020
Мислења
10
Поени од реакции
2
И кај мене и уште двајца другари отказ, започнато со документи од вујко и доставени дополнителни документи од предок пред 1918
 
Член од
25 август 2019
Мислења
14
Поени од реакции
30
Konecno promena od dopolnitelna vo finalna posle 1god i 4 meseci..ako moze da smeni vo spisokot
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
:cujte:

Дечки, кажете кои информации се битни, за да ги ставам на првата страна од темава. Со тоа, секогаш кога ќе ви треба некоја битна информација ќе можете одма да ја најдете на првата страна, и нема да лутате по темава.
Во вториот мој пост каде што сега додадов "како да се подигнува државјанството преку амбасада" (пост од Пале), така ќе ги додадам и сите други БИТНИ информации кои се најчесто прашувани и барани од странана членовите.


Слободно тагирајте ме, или пишете ми приватна порака (ПП), и секоја битна информација ќе биде додадена на првата страна. Со тоа ќе се заштеди драгоцено време кога се бара одговор на некое прашање.

Мислам дека на овај начин и со ваква организација, далеку подобро ќе функционира новава тема. Нели сум во право @orel100 ? :icon_mrgr:

Благодарам.
 
Последно уредено:

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Drugari moraat da odbijat nekoj pa EU pravi monitoring,ako site zememe ke iskocat 15m Bugari vo svetov!
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
69
Поени од реакции
171
И кај мене и уште двајца другари отказ, започнато со документи од вујко и доставени дополнителни документи од предок пред 1918
Како сега така откази шо се случува од кај сте и кој ви е посредник бре братче...
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
:cujte:

Дечки, кажете кои информации се битни, за да ги ставам на првата страна од темава. Со тоа, секогаш кога ќе ви треба некоја битна информација ќе можете одма да ја најдете на првата страна, и нема да лутате по темава.
Во вториот мој пост каде што сега додадов "како да се подигнува државјанството преку амбасада" (пост од Пале), така ќе ги додадам и сите други БИТНИ информации кои се најчесто прашувани и барани од странана членовите.


Слободно тагирајте ме, или пишете ми приватна порака (ПП), и секоја битна информација ќе биде додадена на првата страна. Со тоа ќе се заштеди драгоцено време кога се бараодговор на некое прашање.

Мислам дека на овај начин и со ваква организација, далеку подобро ќе функционира новава тема. Нели сум во право @orel100 ? :icon_mrgr:

Благодарам.
Linkot so statusi vreme traenje I spisokot so polozitelno I finalna ...neka bide Kako link najgore na pocetna ...moj predlog
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
И кај мене и уште двајца другари отказ, започнато со документи од вујко и доставени дополнителни документи од предок пред 1918
Zalam sa situacijava ,neka ovie crni denovi ostanat zad Nas :( Sepak Moze da vidime deka Oktomvri e na kraj polozitelno mislam ....
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Linkot so statusi vreme traenje I spisokot so polozitelno I finalna ...neka bide Kako link najgore na pocetna ...moj predlog
Го имам веќе ставено во ПРВИОТ пост на темава, "ЛИНК КОН ОФИЦИЈАЛНАТА СТРАНА ЗА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО (аплицирање, потребна документација, времетраењето додека се менуваат статусите, итн итн): " и одма под него е линкот до веб страната.
Можеби не го забележа, но ако треба и во вториот пост ќе го ставам.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Dali treba potvrda od klub za preku roditel
Preku bilo Sto da si Potvrda Obavezno ....za da spies Raat :)
Автоматски споено мислење:

Го имам веќе ставено во ПРВИОТ пост на темава, "ЛИНК КОН ОФИЦИЈАЛНАТА СТРАНА ЗА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО (аплицирање, потребна документација, времетраењето додека се менуваат статусите, итн итн): " и одма под него е линкот до веб страната.
Можеби не го забележа, но ако треба и во вториот пост ќе го ставам.
Go zabelezav ...megjutoa mislam deka e podobro na sekoj page najgore da stoi Kako Sto bese prethodno :) najgore :) me razbiras ...dokolku e vi moznist ,zatoa Sto kome ke my tekne na prva strana da Se vrakja pozzz...
 

Attachments

Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Примерок за молба при приложување на дополнителни документи
Автоматски споено мислење:
 

Attachments

Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom