Криминалци и криминални групи во МК

Член од
5 јуни 2009
Мислења
40
Поени од реакции
36
Za connect deckoto e u pravo napravena e propadnata investicija u plaza i sopstvenikot e zaglaven za poveke od 300 000 evra po banki i firmi i se zboruva deka ceka tenderi od sdsm ahhahhaa za da vrate borc a toa tesko i najako od sve e sto on gi apravil so kafici i plazi u vreme na vmro a u vreme na sdsm propadnal i najverovatno mnogu mu imat skalp zemeno radi borc ali poradi nekoja zastita sto se zboruva ne go gibaat a parite ke gi vrati ahahahaha ali koga
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.216
Поени од реакции
36.425
Za connect deckoto e u pravo napravena e propadnata investicija u plaza i sopstvenikot e zaglaven za poveke od 300 000 evra po banki i firmi i se zboruva deka ceka tenderi od sdsm ahhahhaa za da vrate borc a toa tesko i najako od sve e sto on gi apravil so kafici i plazi u vreme na vmro a u vreme na sdsm propadnal i najverovatno mnogu mu imat skalp zemeno radi borc ali poradi nekoja zastita sto se zboruva ne go gibaat a parite ke gi vrati ahahahaha ali koga
Абе дека е заглавен е точно, ама тоа со иконите и грчката мафија што го пишувавте претходно мене не ми идат во муабетот за човекот што јас знам дека е газда на конект, реално може да биде во темава од аспект на финансиски криминалец, а е далеку од овие другите кримоси (дечкото е роден бизнисмен, од селско дете од нигде никаде се крена еден период да биде гигант - а во грешките што ги направи во голема мера мислам дека има улога и сопругата, далеку побистра глава имаше пред да се ожени).
Парите ги направи отприлика во периодот од 2003-2016, требаше да биде и градоначалник на Могила за СДСМ, па имаше муабет дека ќе се кандитира и за градоначалник на Битола, па после партнерот го извиси на огромен проект со другиот бизнис (неколку стотина илјади евра) и работата почна да оди надоле. Нели му ги затвораа и кафичите, па вториот бизнис нагло му стагнираше и ги затвори канцелариите во неколку градови и инвестираше се во кафичите и во Сливница. Во Сливница езерото сиба стопанката и отиде се во слободен пад, го немам видено одамна, ама од пријателите што се сретнале со него ми кажуваа дека е апла дојден на конец со финансии.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.301
Поени од реакции
5.886
ова не е Драчецо бе дедо мраз, дај малце олади со ова дезинформацииве, така со аце циганот пренесуваш лаги така и ова
Затоа си ти тука бе ирвас, за да ме исправаш :D П.С. Во наводници е целото мислење, што значи цитирано е, за тебе вака попластично копи-пејстирано од фејсбук профилот на Љупчо Палевски Палчо. Ајде брзо иди провери.
 
Член од
20 јуни 2020
Мислења
16
Поени од реакции
8
Najgolem kriminalec kaj nas e ali ahmeti, covek koj ubil okolu 500-900 vojnici na uck.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
12 август 2020
Мислења
65
Поени од реакции
68
А,што се деси со тој дечкото од Битола - Тушникот мислам го викаа ?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.301
Поени од реакции
5.886
Заради таа војна ни е убиен претседателот Борис Трајковски, чистка после војна е позната шема, страдаат и двете страни на повеќе полиња. И дајте немојте пак со натегањава за војната, банално е веќе луѓе.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Заради таа војна ни е убиен претседателот Борис Трајковски, чистка после војна е позната шема, страдаат и двете страни на повеќе полиња. И дајте немојте пак со натегањава за војната, банално е веќе луѓе.
Потписникот на Охридскиот рамковен договор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom