Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Не треси со клише реплики од типо “Imajte malku sovest i kulura", културно прашав (за да не објаснувам дека по други теми НЕМА ИНФО, освен оскудни информации и замки како да те соголат лажни агенти за аплицираљње на виза за Канада бла бла бла... исто ко тебе и ја 5 години дремам тука и давам информации корисни за останати членови по сопствено искуство...затоа ако имаш инфо за Канада кажи, ако не, не ми мрси, празници идат...
Bratce od toa pederski fori клише реплики odi vo druga tema prasaj ovde ubavo pisuva BUGARSKO DRZAVJANSTVO i DOKUMENTACIJA BAGRO SELSKA NEIZIVEANA JUGOSLOVENSKA BES KULTURA ...za toa nema nikogas da bidime narod ni pa drzava posto site se pametni
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Bratce od toa pederski fori клише реплики odi vo druga tema prasaj ovde ubavo pisuva BUGARSKO DRZAVJANSTVO i DOKUMENTACIJA BAGRO SELSKA NEIZIVEANA JUGOSLOVENSKA BES KULTURA ...za toa nema nikogas da bidime narod ni pa drzava posto site se pametni
Сељо, со тоа селско понашање можеш по дома, у јавност можеш и ќотек да јадеш!!! Blow me за крај и земи доза на домашна култура прво, после другото, ок?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Сељо, со тоа селско понашање можеш по дома, у јавност можеш и ќотек да јадеш!!! Blow me за крај и земи доза на домашна култура прво, после другото, ок?
Obesi se zavas samo cotek vie od kultura ne razbirate ako si razbiral sto e kultura nema da prasuvas gluposti imas 1000 temi sto go ebes forumot ovde so kanada ..... eve i jas ke prasam von temava koj prodava lamela za opel korsa oputi
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Bratce od toa pederski fori клише реплики odi vo druga tema prasaj ovde ubavo pisuva BUGARSKO DRZAVJANSTVO i DOKUMENTACIJA BAGRO SELSKA NEIZIVEANA JUGOSLOVENSKA BES KULTURA ...za toa nema nikogas da bidime narod ni pa drzava posto site se pametni
BES се пишуе со “З“, у прво одделение се учи тоа, a "zavas" одвоено :)
 
Последно уредено:
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
@palekrstic blokiraj vakvi provokatori zasluzuvat i godina dena blok
Автоматски споено мислење:

BES се пишуе со “З“, у прво одделение се учи тоа :)
Da da ako si pominal prvo odelenie ke znais sto znaci kultura i poimot TEMA forumi ..... Nema nikoj da ti odgovori na prasanjeto za kanada osven nekoj slicen kako tebe
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Ako sum greska nema me stave adminot 6 meseci na blok
Ne i go rasipuvajte odmorot na @ pale .....Stavi se Sam na ban 6 meseci moze podobro ke bide.....forum ne nitu moj nitu tvoj nitu niciv ,ako ne sakas da gledas postovi Sto ne se povrzani so ovaa Tema ,ne go komentiraj voopsto ,,,,pozdrav I sekoe dobro P.S nisto licno ...samo Daj be se glupirajte ....:(
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Ne i go rasipuvajte odmorot na @ pale .....Stavi se Sam na ban 6 meseci moze podobro ke bide.....forum ne nitu moj nitu tvoj nitu niciv ,ako ne sakas da gledas postovi Sto ne se povrzani so ovaa Tema ,ne go komentiraj voopsto ,,,,pozdrav I sekoe dobro P.S nisto licno ...samo Daj be se glupirajte ....:(
Samo sakam da ja zacuvam osnovata na temata ako site begame od temata na sto ke lici forumot ...
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Obesi se zavas samo cotek vie od kultura ne razbirate ako si razbiral sto e kultura nema da prasuvas gluposti imas 1000 temi sto go ebes forumot ovde so kanada ..... eve i jas ke prasam von temava koj prodava lamela za opel korsa oputi
Koe godiste e Corsata ....mozda I imam ,usput Dan ti treba i amortizeri ? :)
 
Член од
20 јуни 2013
Мислења
5
Поени од реакции
15
За колку време одговара L_Stoyanova@justice.government.bg на мелиовите? Дали е се' уште на одмор? Го најдов и овој меил: NeliTodorova@justice.government.bg (ги пишува на исто место со Л. Стојанова). Дали ако Стојанова не е достапна, може да се исконтактира Нели Тодорова за истото барање (да се прати уверението во амбасада)?

Благодарам.
 
Член од
15 август 2019
Мислења
81
Поени од реакции
32
За колку време одговара L_Stoyanova@justice.government.bg на мелиовите? Дали е се' уште на одмор? Го најдов и овој меил: NeliTodorova@justice.government.bg (ги пишува на исто место со Л. Стојанова). Дали ако Стојанова не е достапна, може да се исконтактира Нели Тодорова за истото барање (да се прати уверението во амбасада)?

Благодарам.
Имаа пишано тука дека Стојанова се вратила од на одмор, се јавил човекот во МП. А за тоа со Нели, би требало двете за истата работа да се.
 
Член од
29 јули 2020
Мислења
3
Поени од реакции
3
Здраво на сите. Нов член сум на форумов, вчера ми беше потпишан указ. Имам прашање, за колку време се испраќа државјанството тука во амбасада и за колку време најбрзо можам се да завршам, да го имам пасошот во рака. Која е најдобрата опција? Благодарам
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom