Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.194
Поени од реакции
18.007
Мислам дека сосема погрешно го протолкувавте мислењето на гиговит.

Едноставно мозоците ви се полни со негативна енергија,страв и скриена параноја,па неможе веќе ни иронија/сарказам од сериозен муабет да раздвоите.
Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Yeah, грешно го разбравме.
Ова е членот што објаснуваше дека од маските се поболуваат луѓето од Корона и дека вирусов не прави ништо.

Само никогаш не ми објасни како Албанциве од Чаир сите се болни, а не носеа маски.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.711
Поени од реакции
6.879
Се убаво, фино си поминал, само сега ко што велат на форумот дека е непредвидлив вирусот и незнаеш кај се може да те удри, треба да си направиш ЕКГ. за да видиш колкаво оштетување ти има направено овој вирус на срцето, да направиш ренген на плуча за да видиш дека партал ти се плучата, нека не те лаже дека со лесно помина, бубрези следно, уреа, креатин, да не ти треба дијализа случајно, тромбоза обавезно испитување и д-димери, сигурно си полн со тромби кои ти шетат по телото, компјутерска томографија да не си имал асимптоматски мозочен удар од некој тромб, на црн дроб цироза да немаш, да не ти фали некој прст на рацете или нозете, преброј убаво, нема шала со овој вирус, извини не ми текнува у моментот што се друго правеше, ќе се надополнам покасно.
Гледај да ти текне, надополни. Потоа среди го малку текстот и отштампај постер. Клај го во чекалната на ординацијата. Ќе ти тргне ко лудо. Хуманоста мора да биде наградена!
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
Не можам да ве разберам.
Тие шо мислите дека вирусот е мачкина кашлица зошто дремете на форумот ? Еве лето е, се е отворено, кафичи, ресторани, базени, нели боеми бевте вие и бевте загрижени како животот мора да продолжи, дека не можите дома да издржите затворени, еве ви живот, излегувајте, дружете се, шо дремите на форум и се расправате со луѓето ?
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.604
Поени од реакции
7.884
Yeah, грешно го разбравме.
Ова е членот што објаснуваше дека од маските се поболуваат луѓето од Корона и дека вирусов не прави ништо.

Само никогаш не ми објасни како Албанциве од Чаир сите се болни, а не носеа маски.
Маска носена вџеб па на рака, па на врат, па на уше сигурно имаш милијарда пати поголема шанса од зараза него никаква маска, тоа ти гарантирам.

Маска штити само и кога се употребува како треба и се менува соодветно. Излегуваш од дома, ставаш хируршка маска и го покриваш носот и устата и не ја вадиш воопшто и наредно вадење е кога се враќаш дома и ја фрлаш во ѓубре. Е тоа штити, ама вака ниеден не практикува носење маска.

Е затоа маската не штити
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Da, virusot predizvikuva otkazuvanje na bubrezi vo nekoi slucai.
Да бе, мозочен удар, срцев удар, откажување на бубрези, проширување на вени, тромб, реумаа, остеопороза, дијабетис, хепатитис... но мислама дека највеќе предизвикуваа психички поремеќаји.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
Со извињење на изразов, ме чеша qров, да не е и ова некој симптом за Qрона?
Доста ве лажат, нема вирус (мое мислење, не сваќајте буквално)
90% не ни веруат дека "има" вирус и тоа со право,
Али ај, ќе бидне и ова срање, и "шпанската треска" кобајаги пукале к*р година две па прекинале, такаче бидне и воа, пролет 2021 до мах есен 2021, нема ни К да биде од Qрона,
Ај бијте поздравени, лажете се себеси, ќе си виите самите за година дена....
И Шпанската треска беше измислена ? Од кај никнувате бе
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.292
Поени од реакции
27.807
Да бе, мозочен удар, срцев удар, откажување на бубрези, проширување на вени, тромб, реумаа, остеопороза, дијабетис, хепатитис... но мислама дека највеќе предизвикуваа психички поремеќаји.
Mozes da veruvash vo sho sakas, tvoj izbor, tvoite infomacii idat od treta raka. Ja imas taa privilegija da si ignoranten.

Megutoa vo najloshite situacii na virusot, doaga do kompleten raspad na krvnite sadovi i krvarenje od site otvori na glavata, a potoa smrt.
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
16
Поени од реакции
8
Со извињење на изразов, ме чеша qров, да не е и ова некој симптом за Qрона?
Доста ве лажат, нема вирус (мое мислење, не сваќајте буквално)
90% не ни веруат дека "има" вирус и тоа со право,
Али ај, ќе бидне и ова срање, и "шпанската треска" кобајаги пукале к*р година две па прекинале, такаче бидне и воа, пролет 2021 до мах есен 2021, нема ни К да биде од Qрона,
Ај бијте поздравени, лажете се себеси, ќе си виите самите за година дена....
Дај не се занесувај!
Вирусот е опасен!
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Mozes da veruvash vo sho sakas, tvoj izbor, tvoite infomacii idat od treta raka. Ja imas taa privilegija da si ignoranten.

Megutoa vo najloshite situacii na virusot, doaga do kompleten raspad na krvnite sadovi i krvarenje od site otvori na glavata, a potoa smrt.
Ајдеее, од кај ти на тебе овие информации... моите се еве на пример од Вело Марковски, Пановски уште некои „анонимуси“ они ова не спомнуваат, туку саом дека создава во некои случаи тешки респираторни проблеми.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.292
Поени од реакции
27.807
Ајдеее, од кај ти на тебе овие информации... моите се еве на пример од Вело Марковски, Пановски уште некои „анонимуси“ они ова не спомнуваат, туку саом дека создава во некои случаи тешки респираторни проблеми.
Od medicinsko lice koe raboteshe so onie staveni na respiratori.
Velo bil tamu?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
До 38.5 ми отиде највеќе, на брат ми 39.9 највисока. Не знам што ти е со постов, ја никогаш не сум викал дека ќе умрам ако фатам корона, ама ако сум неодговорен може да умре некој околу мене. За среќа тоа не се случи и на никого не посакувам да се случи. Јас за мене кажав дека го поминав вирусот со најлесни симптоми, ама имаш луѓе што не можат 15 дена да симнат температура и кај нив знае да се искомплицира работата. Веројатно сум го поминал вирусот со најлесната фаза и среќен сум поради тоа.

Доста глуп и невкусен ти е постот, мада ок можда ме имаш помешано со некој.
Da ne se povtoruvam, ti objasni nekoj pred mene sto mi e muabetot. I ne, te nemam pomesano so nikoj.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Не можам да ве разберам.
Тие шо мислите дека вирусот е мачкина кашлица зошто дремете на форумот ? Еве лето е, се е отворено, кафичи, ресторани, базени, нели боеми бевте вие и бевте загрижени како животот мора да продолжи, дека не можите дома да издржите затворени, еве ви живот, излегувајте, дружете се, шо дремите на форум и се расправате со луѓето ?
Јас па знаеш што нееомжам да разберам од четврток навечер како ме пуштија одма отидов на роденден и од дтогаш секој ден посетував по некој угостителски објект, па и сега само што се враќам од кафана, веруј ми луѓе си има нормално, односно петок/сабота одвај место најдов, во недела исто во рибниот ресторан во нежилово дури чекав 10 минути да се ослободи маса и нееможаам да разберам како таму се е фино и нормално само овде во виртуелниот свет има атмосфера дека никој не излегува од дома и сите се чуваат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Не можам да ве разберам.
Тие шо мислите дека вирусот е мачкина кашлица зошто дремете на форумот ? Еве лето е, се е отворено, кафичи, ресторани, базени, нели боеми бевте вие и бевте загрижени како животот мора да продолжи, дека не можите дома да издржите затворени, еве ви живот, излегувајте, дружете се, шо дремите на форум и се расправате со луѓето ?
Bog da cuva i da brani kao ne mozam da pisam od kafic, kafana, od na klupi vo park ili bukvalno od sekade kade imam mreza. Baska valjda ne ocekuvas po cel den da dremi nekoj vo kafic, si imaat kukji ljugeto. Ne se na ulica najdeni.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom