Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

C

CoolIris

Гостин
Јас не сум стручњак туку моите постови беа врз основа на логичко расудување, додека стручњаците на кои се ти повикуваш прво сами на себе беа контрадикторни, вчера во интервјуто проба да се испере сам себе и комисијата и третто нивните препораки не дадоа никакво резултат, туку направија далеку поголема штета, така да стручњаците како Данаиловски и Караџовски го изгубија секој кредибилитет за овие 6 месеци.
Дали сега алудираш дека наместо Караџовски, Данаиловски, Пановски и др. доктори во државата, треба да те слушаме тебе и твоето логичко расудување?! :cautious:
Али овој проблем не е само кај нас, во целиот свет луѓето се опуштаат бидејќи има крајно контрадикторни информации првенствено од СЗО, но како што кажав ако се дистанцираш и не идеш на јавни собири немаш гајле, еве јас се заразив непоштуев мерки од тип маски носење и ракавици, но рака на срце посетував и кафани и останати локали, но никого не обвинував за тоа, платив со тоа што изгубив 20 дена од животот изолиран и непредоктивен.
Проблемот со вирусот не е само кај нас и луѓето во цел свет се опуштаат со олабавувањето на рестриктивните мерки, ама сигурно не се опуштаат до степен да прават свадби, журки, да тераат концерти итн. Менталитетот е тој. Џабе е :).
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.012
Поени од реакции
9.695
Дали сега алудираш дека наместо Караџовски, Данаиловски, Пановски и др. доктори во државата, треба да те слушаме тебе и твоето логичко расудување?! :cautious:

Проблемот со вирусот не е само кај нас и луѓето во цел свет се опуштаат со олабавувањето на рестриктивните мерки, ама сигурно не се опуштаат до степен да прават свадби, журки, да тераат концерти итн. Менталитетот е тој. Џабе е :).
Доста е од глупави мерки и глупави навлаки за муцка на фаци..Јас сум да си продолжиме со животот како да не постои корона, значи свадби, забави, деца во училиште да одат редовно...едноставно да си водиме нормален живот, оти вака ке се доразболат и ке умрат болните што чекаат за мој термин.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.403
Поени од реакции
17.018
Епа кога Бил Гејтс имаше изјава дека светот не е спремен за евентуална пандемија овие со теориите за заговор му ја извртија изјавата демек наговорувал дека народот мора да се намали, ќе не чипираат, вакцини, курци палци.
Еве во Мадрид ќе се гради најголемата болница која ќе се користи за пандемии и епидемии.
Кај нас наместо да се инвестира во медицината споменици градевме, бикој, ќосиња итн. Сега немаме капацитети епа ќе немаме.
 
C

CoolIris

Гостин
Доста е од глупави мерки и глупави навлаки за муцка на фаци..Јас сум да си продолжиме со животот како да не постои корона, значи свадби, забави, деца во училиште да одат редовно...едноставно да си водиме нормален живот, оти вака ке се доразболат и ке умрат болните што чекаат за мој термин.
Па сите сме за тоа. Кој сака да живее со глупави мерки и навлаки за муцка на фаци? Н и к о ј.

Ама ете, тие навлаки за муцка, можат животот да ти го спасат. Ако ти е мил животот ќе се придржаваш колку толку до основните начела.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.012
Поени од реакции
9.695
Па сите сме за тоа. Кој сака да живее со глупави мерки и навлаки за муцка на фаци? Н и к о ј.

Ама ете, тие навлаки за муцка, можат животот да ти го спасат. Ако ти е мил животот ќе се придржаваш колку толку до основните начела.
Тотално луда работа е ова душо...гледам мајка и татко, млади луѓе, носат маски на лице а поред нив две нивни деца си трчкаат без маски...
И до кога вака...нешто не ми штима веќе, па ова секој ден нови информации, нови симптоми, па летал вирусот два метра, па траел три саати..ааа..не не...доста е веќе...
а види го тек ова..
 
C

CoolIris

Гостин
Тотално луда работа е ова душо...гледам мајка и татко, млади луѓе, носат маски на лице а поред нив две нивни деца си трчкаат без маски...
И до кога вака...нешто не ми штима веќе, па ова секој ден нови информации, нови симптоми, па летал вирусот два метра, па траел три саати..ааа..не не...доста е веќе...
а види го тек ова..
Не знам што да ти кажам душо, на сите ни е тешко. Ама, мила душа....и да погинеш, колку може ќе се спасеш :)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.012
Поени од реакции
9.695
Не знам што да ти кажам душо, на сите ни е тешко. Ама, мила душа....и да погинеш, колку може ќе се спасеш :)
Поопасно е на улица да излезеш и кола да те бапне, отколку од корона да умреш.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.267
Поени од реакции
35.792
Поопасно е на улица да излезеш и кола да те бапне, отколку од корона да умреш.
аааааа немој така, зарем со страв до сега си одела на работа, кола да не те бапне? сега зошто пострашно ти е да одиш на работа? има повеќе сообраќај нешто?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.012
Поени од реакции
9.695
аааааа немој така, зарем со страв до сега си одела на работа, кола да не те бапне? сега зошто пострашно ти е да одиш на работа? има повеќе сообраќај нешто?
Има повеќе тротинети кои шибаат како луди, повеќе возачи кои бленат у мобилен..а јас на велосипед:(
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Сзо се бори против миљон епидемии, некои од нив со смртност од 60-90%. На страна СЗО, и други испитале дека опстојува во воздухот. Даниловски ретко кога збори напамет. Чита истражувања од релевантни извори. Линковите не се од СЗО
Човече тие СЗО сами на себе беа контрадикторни, што си се фатил за нив како ќорав за стап.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Епа кога Бил Гејтс имаше изјава дека светот не е спремен за евентуална пандемија овие со теориите за заговор му ја извртија изјавата демек наговорувал дека народот мора да се намали, ќе не чипираат, вакцини, курци палци.
Еве во Мадрид ќе се гради најголемата болница која ќе се користи за пандемии и епидемии.
Кај нас наместо да се инвестира во медицината споменици градевме, бикој, ќосиња итн. Сега немаме капацитети епа ќе немаме.
Па шо не изградија овие рекетариве болници?Или парите ги пренасочија за промовирање пробалистички јуначки песни?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom