Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ја не верувам дека некој од сопартијците знае дека он уствари "агитира" и овде :icon_lol:
Ако е ефектот спротивен тогаш очекувам некој од СДС да дојде и да ми искешира за трудот. Секако сум ќар :love:
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Спијам брат, и секое сабајле е нов живот за мене. Проблем у животот ми е една мачка што згазив. Ја сум рекол, кога ќе умрам сакам сите што ги знам на мене да ми должат а не да биде обратно.
Ти си нешто вака како модерен Робин Худ. Земаш тендер и провизија од државата и после делиш со пријателите. Чиста партиска доктрина.

Искрено мило ми е некако што се сведовме на овие муабети, а не некои глупости од минатото, ко правда и правна држава, че си лежите, парите кај народот...
Ова е далеку поконкретен и поопиплив муабет. Од високи идеали за правда доаѓаме до она суштинското, ситното партиско профитерство. Сега правиме реален муабет без идеолошки замајувања, картите се отворени на маса, маските долу, на народот е да бира растеретен од реформски глупости. Глупо ќе биде утре истиот тој народ, после ваква искреност (дека отворено ќе му се ебе матер од крадење) да излезе и да рече оти бил излажан.

Еве правдата е закопана, државата и идентитетот исто, ти си искрен во твоите намери... и после со кој образ овој народ ќе излезе утре и ќе рече оти го излажале, и ќе впери прст во тебе или во било која партија, ќе рече оти некој му бил крив. Го немаме веќе ни тој луксуз, а ни луксузот да имаме држава по се изгледа.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
Не можеш да разубедиш човек да не гласа за партијата(и ја промовира истата)од која што му е ветено одредена позиција доколку дојде или остане на власт,во вакво општество,согласно неговиот менталитет.Со чест на исклучоци,нормално.
Кај и да е ќе почнат да се расправаат кој поише плакати излепил во предизбориево...
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
644
Поени од реакции
1.766
Спијам брат, и секое сабајле е нов живот за мене. Проблем у животот ми е една мачка што згазив. Ја сум рекол, кога ќе умрам сакам сите што ги знам на мене да ми должат а не да биде обратно.
Добро, не ти е жал да ги гризе совест тие што ти би ти должеле, а не ти го вратиле долгот...а ти си отишол (недај боже) на тој свет? :(
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Ќе иде ако излезат 3-4 милиони гласачи.
Затоа ќе дреме мк таму кај што е.. тоа е суровата реалност како тргнало Скопје ќе го изгуби приматот за град со највеќе македонци ако и веќе го нема изгубено е ради такви слепци кои гласаат 30 години за истите партии и п... к за да влезат во јавна администрација и да дремат на раб, затоа сме дно дна од ржава.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Затоа ќе дреме мк таму кај што е.. тоа е суровата реалност како тргнало Скопје ќе го изгуби приматот за град со највеќе македонци ако и веќе го нема изгубено е ради такви слепци кои гласаат 30 години за истите партии и п... к за да влезат во јавна администрација и да дремат на раб, затоа сме дно дна од ржава.
Epa aj ke glasame za isfrustriranoto covece Apasiev koe cel zivot ucelo latinski poimi od Rimskoto pravo koe ne postoi veke so mileniumi.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Epa aj ke glasame za isfrustriranoto covece Apasiev koe cel zivot ucelo latinski poimi od Rimskoto pravo koe ne postoi veke so mileniumi.
Не мораш, тука се ГЛАС. Единствени кои беа отворено за бојкот на референдумот, а и водеа кампања за бојкотот. Било кој само не дпмне/сдс. А ко поништиш 1/3 од гласот ти оди за вмро, 1/3 за сдс и 1/4 за ДУИ(карикирам со процентиве, поентата е што неважечките по д'онтов модел се распределуваат на секоја партија пропорционално на бројот на гласови освоени по ИЕ), додека да бојкотираш е бесполезно пошто нема нит цензус нит бутур.
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Јас тоа и напишав во темата за Левица, дека ако им се укаже можност ќе прават коалиција со ДПМНЕ.
И сега во моментов тие само глумат со Апасиев дека Левица/Десница е самостојна партија на хартија, но Апасиев баш избрка од партијата основачи на Левица кои беа против дејствувањето на Апасиев кое се движеше кон приближување на некои политики и ставови кои ги има ДПМНЕ.

Но затоа ме нарекоа дека сум Татар.

Апасиев никаде го нема да спомне дека и ДПМНЕ и СДСМ 30 години додека било која од двете партии да е власт тогаш за партијата тече мед и млеко во државата а за другата партија која е опозиција за таа партија е црно во државата и обратно кога ќе ги сменеа улогите двете најголеми партии пак исто изјавуваа. Ова барем го кажа јавно претседателот на една партија која е сега на број 7 на листата на избориве, а Апасиев ова нема да го каже, за да не се замери на ДПМНЕ.
Не си Татар, ама агитираш за една од двете татарски опции на изборите (y)(y)
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156

Зоран Заев со Грега Тунберг!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom