Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 февруари 2018
Мислења
140
Поени од реакции
233
Ќе ве замолам да не се одалечуваме од темата ,тука не сме да докажуваме идентитети, кој сме и што сме,како се чуствуваме и која ни е народност .
Ако почнеме со вакви реплики ,ќе се доведеме во ситуација во која некој ќе се навреди,затоа нема да дозволам да се дискутира за ова и сите идни реплики ќе бидат избришани .
Автоматски споено мислење:


А вакви провокатори кои немаат друга работа ,можат само бан да добијат ако продолжат вака......
2 PAAT MI SE ZAKANUVASS SO BANNNN :place::place::place::place::place:
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
zdravo edno prasanje, kako funkcionira periodov za odenje vo sofija za podiganje ukaz, treba da podignam na 27.07, dali momentalno se odi so 14 dneven karantin ili nesto drugo ?? fala
Многу работи ќе се сменат до тогаш, трпение само. Евро комисијата најави промени на секои 14 дена. Така да,
"епидемиологичната обстановка" ја продолжија до 15 Јули. После ќе имат нови мерки. Ако не пуштат граници со Македонија сега на 1ви Јули, на 15 ќе пуштат!
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Dechki edno prashanje, za shto potochno odbiva vicepretsedatelot? Neli 3 statusi pred toa pominuvaat a kaj nejze e samo potpis..prethodno prochitav 90% na finalna se shansite za odbivanje a 10% kaj nejze..za shto moze kaj vicepretsedatelot da se odbie? Fala vi mnogu
Inace mozno e da si odbien ako imas nesho napraveno kriminal, ili ako si imal zabrana vo EU.
Togas ni pasos od roditel ni bilo sho ne te spasuva.
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Imam drugar ni zabrana ni kriminal naprajl, za potpis bese viceprezidenta go odbi, a sovetot go pomina so kniska od dedo..m
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Dechki edno prashanje, za shto potochno odbiva vicepretsedatelot? Neli 3 statusi pred toa pominuvaat a kaj nejze e samo potpis..prethodno prochitav 90% na finalna se shansite za odbivanje a 10% kaj nejze..za shto moze kaj vicepretsedatelot da se odbie? Fala vi mnogu
Не знам, делот со "отказ од вицепрезидента" не ми е баш најјасен.

Ама најверојатно ко што пишаа погоре, ако имаш некое криминално дело у ЕУ, сигурно те одбиваат.
 
Последно уредено:
Член од
24 јуни 2020
Мислења
5
Поени од реакции
5



Eve @Dimce12345 imas tuka se objasneto
Ако побарам указот да ми го испратат во амбасада како ќе знам дека е стигнат?
 
Член од
20 мај 2016
Мислења
45
Поени од реакции
3
Zdravo. Znae nekoj da me upati sto i dali moze da se napravi nesto posle ova? Vi blagodaram Screenshot_20200629_070121.jpg
 
Член од
29 јуни 2020
Мислења
9
Поени од реакции
13
Zdravo na site ! Jas sum nova na forumot.Da spodelam i jas ingirmacii. Intervju 05.12.2018 Sofija..Na finalna od prilika od kaj 13.04.2020.pozdrav do site clenovi !
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
29.12???

Арни се? Да не треба сега по година дена да чекаме еден Указ што се дава со стискање на едно print копче?
И сега ние што чекаме од декември положително, слободен термин во фебруари ќе има! Ццц, па значи дефинитивно за еден лист станува збор ! Паразити едни !
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
И сега ние што чекаме од декември положително, слободен термин во фебруари ќе има! Ццц, па значи дефинитивно за еден лист станува збор ! Паразити едни !
ako ne zatvorat pak granizite na esen ke cekame duri 2021
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom