Џорџ Флојд

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.658
Поени од реакции
26.182
Бре, дркање на твитот на Трамп денес од сите македонски десничари и квази десничари. Вака радосни не биле од деновите кога парадираа за него и се надеваа дека ќе ја спаси македонската нација.
Антифа се истите тие што ни ги сместија овие на власт... И све што идеше со нив... Така да овојпат е потполно оправдана радоста..
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Антифа се истите тие што ни ги сместија овие на власт... И све што идеше со нив... Така да овојпат е потполно оправдана радоста..
Таман мислев дека се прочитав во темава... :D
Тоа е, платеници на Сорос шараа кај нас со револуцијата, дојдоа на власт на тој начин.
Сега истото го прават во Америка, платеници на Сорос сакаат да го бутнат Трамп... но сега е огнена револуција.
Оваа Антифа многу моќна у курац.
Чекај, Антифа се уствари масоните што веќе и онака го контролираат светот, нели?
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.084
Поени од реакции
12.448
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.162
Поени од реакции
18.522
Бре, дркање на твитот на Трамп денес од сите македонски десничари и квази десничари. Вака радосни не биле од деновите кога парадираа за него и се надеваа дека ќе ја спаси македонската нација.
Кажи ми една добра карактеристиа која според тебе ги краси АНТИФА?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.658
Поени од реакции
26.182
Таман мислев дека се прочитав во темава... :D
Кажа човек, кој за човек што седи на чело на најмоќната држава, а што претходно направил милијарди, вика дека е идиот....
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Антифа се истите тие што ни ги сместија овие на власт... И све што идеше со нив... Така да овојпат е потполно оправдана радоста..
За што радост, Трамп го спречи влезот на Македонија во НАТО, го врати името, ги тргна лошите СДС од власт, стави амбасадор на Кале кој ќе работи во име антиглобалистите. Затоа сте ми смешни, оти мислите дека тоа што се дешава на внатрешен план во америка некако тука ќе ги смени во целост америките геополитички планови.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.432
Поени од реакции
4.260
Кажи ми една добра карактеристиа која според тебе ги краси АНТИФА?
They wuz kangz and warriors and shiet
They know the wae
They woship da black deval
They say wakanda forevaah
They v1 zulul
They all know kung fu
They nevah freeeze
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Кажа човек, кој за човек што седи на чело на најмоќната држава, а што претходно направил милијарди, вика дека е идиот....
И Заев е/беше премиер и имаше многу кеш пред власт.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.432
Поени од реакции
4.260
За што радост, Трамп го спречи влезот на Македонија во НАТО, го врати името, ги тргна лошите СДС од власт, стави амбасадор на Кале кој ќе работи во име антиглобалистите. Затоа сте ми смешни, оти мислите дека тоа што се дешава на внатрешен план во америка некако тука ќе ги смени во целост америките геополитички планови.
Не може да смени срање, ама барем може да нервира колку толку шупаци што помогнаа ова што се деси(малцинства и ЛГБТ)...не само тоа, него и куп други културални либтардни срања...тоа и за инает на нив..
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Кажи ми една добра карактеристиа која според тебе ги краси АНТИФА?
Не знам за таа америчка антифа, но нашата т.н антифа, вистинската онаа од 1941, што ние ја знаеме како НОВ, е темел и причина зошто постои Македонија денес како независна држава.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.658
Поени од реакции
26.182
За што радост, Трамп го спречи влезот на Македонија во НАТО, го врати името, ги тргна лошите СДС од власт, стави амбасадор на Кале кој ќе работи во име антиглобалистите. Затоа сте ми смешни, оти мислите дека тоа што се дешава на внатрешен план во америка некако тука ќе ги смени во целост америките геополитички планови.
Прво и основно, не ме ставај во иста корпа со тие што навиваа за Трамп, ниту сум рекол дека нешто ќе се смени во однос со нас, ниту пак сум очекувал нешто од Трамп, и тогаш кажав дека нема што да се очекува од Трамп. Тоа јасно и гласно го кажав на темата за Трамп уште пред да биде претседател.

Второ, за разлика од првиот пат, кога се радуваа, сега радувањето им е оправдано, не дека нешто ќе се смени за нас, туку ете доживуваме некаква правдина...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.432
Поени од реакции
4.260
Не знам за таа америчка антифа, но нашата т.н антифа, вистинската онаа од 1941, што ние ја знаеме како НОВ, е темел и причина зошто постои Македонија денес како независна држава.
Гоцета побрзо од заев го продаде..
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.658
Поени од реакции
26.182
Не знам за таа америчка антифа, но нашата т.н антифа, вистинската онаа од 1941, што ние ја знаеме како НОВ, е темел и причина зошто постои Македонија денес како независна држава.
Таа Антифа од 1941 година, сега се превртува во гробот ако ги види овие буљаши што им го киднапираа името... и во нивно име ни го направија најголемото предавство, спротивно на све тоа за што тие се бореле..

Така да знаеш ти многу подобро одколку борците од НОБ да ги поистоветуваш со ретардите од антифа.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Таа Антифа од 1941 година, сега се превртува во гробот ако ги види овие буљаши што им го киднапираа името... и во нивно име ни го направија најголемото предавство..
Не спорам, така е.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.690
Поени од реакции
4.839
Затоа шо АНТИФА се претвори во фашистичка организација на која главната задача и е да го амортизира гневот на работничката класа,со разни глупости како трансџендер,радикален фемонизам па и демек до толку ги заболе за црнциве.Како бе како лавичарска партија ни еднаш не направија неради за работничките права?Иначе да те прашам,дали стварно мислиш дека црнциве по гетава не се расисти?Дали има некој белец шо би се осудил да отвори продавница во црнечко гето,пример?
antifa.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom